Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

iPhone 13

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1709 replies to this topic

#1567
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014

 r_ionescu, on 21 mai 2022 - 19:34, said:

Are noise canceling. În plus, calitatea convorbirii depinde și de rețea /semnal.
Chiar și așa, cel mai important este sa fii tu mulțumit! :)
Atunci are o calitate a convorbirilor mai proastă. Testat din același loc cu rețele fixe. Nu mi s-a părut acceptabil. La început am crezut ca și tine că ține de rețea. Apoi a venit dezamăgirea după ce am testat și am luat decizia să îl vând.

#1568
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Dacă ești mulțumit acum, e OK chiar dacă nu cred asta.

#1569
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014

 r_ionescu, on 21 mai 2022 - 21:48, said:

Dacă ești mulțumit acum, e OK chiar dacă nu cred asta.
Nu există telefon de mărimea iPhone 13 mini cu sistem android care să fie actualizat garantat 5 ani (cum sunt noile Pixel) și configurație top. Din cauza asta nu am cum să fiu mulțumit pe deplin. Nu există soluția ideală.

#1570
tao980

tao980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 15.12.2003
Până la seria 12 toate iPhone-urile aveau noise cancellation. Începând cu seria 13, nu mai are nici unul. A fost și un pic de scandal pe tema asta: https://www.tomsguid...-happy-about-it

Și eu m-am fript. Am vândut un 12 mini care avea, apoi am luat un 13 mini și un 13 Pro Max care nu mai au. Asta e. Există un fel de surogat, care se numește Voice Isolation, dar nu funcționează pe apeluri telefonice normale, doar pe FaceTime, WhatsApp, Zoom și alte câteva aplicații.

#1571
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Încă n-am avut plângeri din cauza microfonului și am vorbit și cu două liniuțe de semnal.

#1572
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am incercat sa fac hotspot cu telefonul (iPhone 13) si nu ma pot conecta cu laptopul. Selectez reteaua, bag parola si apoi imi da “Unable to connect to this network”. Sunt in tara acum si folosesc un SIM prepay Vodafone. Mereu, de cand am iPhone, intampin probleme cu hotspotul, parca niciodata nu merge asa cum ar trebui. Ba nu-mi gaseste reteaua, ba nu se conecteaza, ba se deconecteaza etc.

#1573
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Se mai uită și la om! :P
E prima oară când aud asta, a funcționat perfect de fiecare dată!

#1574
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002

View Postboy4ever, on 28 mai 2022 - 06:48, said:

Am incercat sa fac hotspot cu telefonul (iPhone 13) si nu ma pot conecta cu laptopul. Selectez reteaua, bag parola si apoi imi da “Unable to connect to this network”. Sunt in tara acum si folosesc un SIM prepay Vodafone. Mereu, de cand am iPhone, intampin probleme cu hotspotul, parca niciodata nu merge asa cum ar trebui. Ba nu-mi gaseste reteaua, ba nu se conecteaza, ba se deconecteaza etc.

Se mai intimpla. Mie cu un XS si Nintendo Switch. N-aveam ce sa-i fac, problema era semnalata si de altii.

#1575
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Deci mici probleme am avut cu fiecare iPhone. Nu stiu, ori au fost toate defecte, ori sunt eu ghinionist, ori pur si simplu e o buba Apple. Nu prea se pupa deloc cu Windowsul…

#1576
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002
Mai degraba problema e la placa wi-fi. Ca o fi hardware-ul, ca o fi driver-ul…nu stie nimeni.

#1577
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
Cei 5 ani de suport au fost mereu o bilă albă pentru iOS. Acum sunt oferiți și de Google pentru seria Pixel (de la generația 6).

Totuși nu trebuie uitat faptul că telefoanele vechi, la fel și laptopurile, în ciuda actualizărilor la zi, pe la jumătatea intervalului de 5 ani garantați cam răsuflă greu la sarcini care înainte erau banale.

La mine recordul e de aproape 3 ani de utilizare ca unic telefon. După aia a început să se vadă că nu mai poate la performanță și baterie.

Trebuie avut grijă totuși și de baterie. Am încercat încărcarea MagSafe, cu accesoriile originale: se dezvoltă căldură destul de multă și asta nu e bine. Eu unul nu vă recomand încărcarea wireless dar nici cea super rapidă prin cablu. Nu e sănătos pentru baterie.

#1578
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Cu o mentiune legata de google. Sunt oferiti 'in viitor', adica pot sa nu respecte asta prin fel de fel de artificii de marketing, pe cand la ios sunt in prezent. Momentan, al meu IP7+ (2016) e cu ultimul update in functiune.
Nu imi dau seama ce sarcini banale faceam acum 3 ani si acum nu mai pot face, poate altii au niste date mai precise.
Singura chestie care e evident ca "nu mai e la fel", bateria, o voi schimba probabil la istyle in curand. Inainte de asta chiar o sa deschid un topic cu ce teste sa fac inainte si dupa schimbare, sa vedem daca sunt atat de mari diferentele

#1579
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Si cred ca ma bag serios in topicul asta ca vad ca s-a transformat de multa vreme in altceva.

Edited by December, 30 May 2022 - 08:28.


#1580
miky18

miky18

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.09.2021
buna,
am iphonul de 4 luni si sincer se incinge tare uneori, mai ales cand il incarc, sau cand ma uit la videori sau cand folosesc whatsappul...oare sa vorbesc cu cei de la support? sau e deja prea tarziu sa mi-l schimbe? Multumesc

#1581
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016

 LeopardSurd, on 29 mai 2022 - 14:05, said:

Eu unul nu vă recomand încărcarea wireless dar nici cea super rapidă prin cablu. Nu e sănătos pentru baterie.

Eu unul va recomand incarcarea wireless. iPhone 11 Pro Max, cumparat in 2019 (noimbrie), incarcat exclusiv prin incarcatoare wireless, am baterie 87% si nu am avut probleme cu bateria pana acum. La fel si Airpods Pro, cumparate in aceeasi perioada. Daca Apple certifica un lucru, acela e sfant. Nu e ca la alte branduri...
Revin cu sfatul meu antic si de demult: "Bucurati-va de telefon!" Daca e sa se intample ceva (cum mi s-a intamplat mie cu iPhone X, dupa 8 luni ajungea la baterie sub 20% in cateva ore, desi avea sanatatea bateriei la 93%, si l-am schimbat in 4 zile), se rezolva, nu va mai faceti atatea probleme. La fel si la X, incarcare numai wireless. X-ul functioneaza si acum.
Cat despre incalzire, cand il folosesc ca si GPS, si sta in soare, si se mai si incarca la bateria masinii, se incinge telefonul. Poti sa tii mana pe el cand e fierbinte, fara nicio problema? Este in regula, asa isi face aerisirea. Arde si nu poti sa tii mana pe el (aici este valabil la orice produs electronic - decodor, amplificator, etc...), du-l in service. Simplu.

Edited by 2Unlimited, 21 June 2022 - 07:34.


#1582
andrei2021

andrei2021

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 26.03.2021

 LeopardSurd, on 29 mai 2022 - 14:05, said:

Cei 5 ani de suport au fost mereu o bilă albă pentru iOS. Acum sunt oferiți și de Google pentru seria Pixel (de la generația 6).

Totuși nu trebuie uitat faptul că telefoanele vechi, la fel și laptopurile, în ciuda actualizărilor la zi, pe la jumătatea intervalului de 5 ani garantați cam răsuflă greu la sarcini care înainte erau banale.

La mine recordul e de aproape 3 ani de utilizare ca unic telefon. După aia a început să se vadă că nu mai poate la performanță și baterie.

Trebuie avut grijă totuși și de baterie. Am încercat încărcarea MagSafe, cu accesoriile originale: se dezvoltă căldură destul de multă și asta nu e bine. Eu unul nu vă recomand încărcarea wireless dar nici cea super rapidă prin cablu. Nu e sănătos pentru baterie.
subscriu celor spuse de tine. Prefer sa-mi incarc iphoneul,13 pro max cu un batrin incarcator de 5. Il am de la jumatatea lui decembrie 2021 si acum citeva zile am constatat ca sanatatea bateriei a scazut de la 100,la 99.

#1583
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu mai stiu care sunt regulile. Se poate returna un telefon iphone la magazinul care l-a vandut daca a fost bagat contul apple? Stiam ca nu se poate daca e activat icloud. Dar nu vad sa se mai specifice pe pagina de retur a comerciantului cum era pe vremuri.

#1584
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Bineinteles ca trebuie sa stergi tot continutul si configurarile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate