Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

HELPPP

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
iRealist

iRealist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.04.2006
io iau denoxinal, nu e special pentru cosuri , iti curata sangele si ce mai zic ei in prospect. Costa 25 de lei.
Nu prea am probleme cu acneea dar mai imi iesea un cos 2

#38
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
@aolex: Daca ar fi sa stau toata ziua in casa sincer (personal) nu m-ar deranja cu nimic, insa cand stiu ca ies afara si se trezesc fel de fel de dobitoci care se iau de tenul meu  :death: Si cand stiu ca mai sunt si fete care nici macar nu pot discuta cu tine datorita acneelor,  :cursing: chiar ca imi vine sa ma urc pe ele :bicycle:  :ciocan:

Edited by nasorum, 30 April 2006 - 15:14.


#39
212__H2O

212__H2O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 23.11.2004
Daca constati rezistenta la produsele cosmetice, e bine sa treci si pe la doctor.
Totusi medicamentele nu sunt totul, trebuie sa te asiguri ca stilul tau de viata nu incurajeaza aparitia cosurilor.
Mananca multe fructe. De ex vreo 3-4 mere, 4 portocale si vreo 2 grapefruit pe zi.
Consuma lichide, peste 2 l! (dar nu cola sau sucuri "de fructe")
Poate fumezi, sau consumi alcool, dulciuri sau mancare prajita. Este indicat insa sa faci efort fizic (ora de sport + in timpul liber) ca sa scapi de toxinele acumulate.
Eu nu ma mai spal cu sapun pe fata de peste 4 ani. Folosesc in schimb geluri exfoliante sau creme abrazive. Am folosit de-a lungul timpului produse Nivea, Avon, Biotherm, Lancome. Foloseste doar produse destinate barbatilor.  
Succes!

#40
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
astazi am inceput sa ma dau cu mibazon , va tin la curent

#41
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
nasorum... nu e vorba de stat in casa sau nu. daca respectiva fata e serioasa si nu e blonda, o sa inteleaga care e treaba cu cosurile (cati dintre voi stiu ce sunt cosurile defapt?). in plus, cei care nu vorbesc cu tine ca nu arati cu si claudia shiffer sunt dobitoci, da-le pace!

www.acnee.go.ro

#42
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View Postsymbyan, on Mar 31 2006, 19:47, said:

cel cu femei nu merge  :nonobad:   va zik eu (cel putin in cazul meu) dar cred ca am sa ma duc la doctor
am ff multe nush de ce ...... :angry:

Adica ma faci mincinos  :cursing: ???? Io ce sa fac daca la tine n-a functionat?

#43
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
@212__H2O: Despre doctori, am fost, am cheltuit cateva milioane, nu s'a rezolvat nimic, ca dupa un timp sa-mi zica doctorul "oricum sa nu te astepti sa scapi de acnee, le vei avea pe corp toata viata", adica ce, sunt infectat cu HIV sau care e motivul de nu pot scapa de ele? Pe urma am inteles ca doctorul respectiv era "doctor" doar cu numele, si pentru a se justifica, a aruncat vina pe mine. Ma rog...

Cat despre alimenatia asta, eu personal cred ca e prea perfecta, nu zic ca e exagerata, insa unde mai e placerea vietii daca mananci doar acrituri, bei doar apa (in care pestii fac sex :D [glumesc]), fara dulciuri, fara alcool, cam gri acest "peisaj" alimentar.

@aolex: Recunosc ca majoritatea blondelor sunt... blonde, insa cu toate astea, o blonda m-a ajutat sa scap de acest complex, prietena mea. Oricum in mare parte ii las pe ei sa vorbeasca ce vor, ii ignore de obicei, insa e jenant sa fii cu prietena la un suc sau cu prietenii la o bere si sa auzi pe nu stiu care din cofetarie/bar ca vorbeste aiurea despre tine.

@El-Vis: Nu te face nimeni mincinos, insa nu la toti functioneaza asta cu femeile. Eu unul cel putin disper cand cate un "prieten" "mai trecut prin viata" imi zice sa ma duc sa *** si eu ceva, de parca ar scrie pe fata mea ca sunt virgin, si ca singura solutie impotriva cosurilor e *!zd@ :cursing:

#44
alleks

alleks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.01.2006

View Postnasorum, on Apr 22 2006, 01:29, said:

@iustin2006: Sincer am crezut ca faci misto cu Mibazon asta, m-as fi dus la farmacie veterinara sa cumpar, insa mai bine am zis sa dau un search pe google intai, si intradevar cica functioneaza. O sa-l incerc...
Chiar am auzit persoane carora Mibazonul le-a oferit rezultate.Am incercat si eu, dar din pacate, degeaba.
Eu zic, inainte de toate, sa consulti un dermatolog (de preferat, unul bun) care sa te indrume.La sfatul dermatologului, eu folosesc sapunul Keracnyl-Ducray si crema Brevoxyl, dar merg in paralel cu niste sedinte de ingrijire (o data pe saptamana).Incearca sa eviti rahaturi de genu' Clearasil.

PS: Cred ca e al 5-lea topic despre acnee pe care postez in seara asta :D

#45
Irys

Irys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 26.12.2005

View Postalleks, on Jan 21 2007, 00:58, said:

Chiar am auzit persoane carora Mibazonul le-a oferit rezultate.Am incercat si eu, dar din pacate, degeaba.
Eu zic, inainte de toate, sa consulti un dermatolog (de preferat, unul bun) care sa te indrume.La sfatul dermatologului, eu folosesc sapunul Keracnyl-Ducray si crema Brevoxyl, dar merg in paralel cu niste sedinte de ingrijire (o data pe saptamana)

Am avut si eu mibazon. Nu faceti tampenia de a va da cu el pe fata!!!! La mine culmea era ca functiona, adica imi treceau cosurile, numai ca am citit ca are o concentratie f mare de nu-mai-stiu-ce facut deh, pt pielea vacilor, dar care pt. pielea oamenilor e prea puternic si in timp arde fata si iti lasa "cratere" de la cosuri!! Eu nu am patit nimic, dar cum am citit asta, am lasat-o moarta cu Mibazonul, si va sugerez acelasi lucru...doar nu vreti sa mergeti la risc.

Dupa cum ama mai spus aici Brevoxyl mie imi cojeste fata daca abuzes. Eu am pt cosuri cele 2 creme minune:
- solutia Eryfluid (nu e scumpa) cu alcool & eritromicina dar nu usuca fata
- crema "Crema ultra activa Stop Acnee" de la Gerovital plant

Oricum, daca mi-ati citit postul de aici, problema mea nu sunt cosurile (cele pe care poti sa le spargi, si sunt rosii) si multe-multe puncte albe in piele! Help, ce sa fac!!
Si nu-mi spuneti sa ma duc la femei/barbati, ca aveam ten mai curat inainte :huh:

#46
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
azi mi'a luat cineva mibazon si mie. la recomandarea farmacistei. pana si aia veterinara a precizat ca "vai ce buna e pt ten", deci nu cred sa existe mari probleme. si nu e numai pt vaci, e si pt caini si matze. si unele au o piele asa subtire^-^. kiddin`, anyway, eu ma risc.  ideea  e ca nu am mari pb cu tenul, doar ca uneori isi face de cap. a zic mai incolo daca a avut rezultate.

#47
Serenity18

Serenity18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2007
N-am avut rabdare sa citesc ce s-a scris pe aici, dar ams a va spun cum am scapat eu de cosuri.
Se numeste Zineryt si este o solutie care se aplica pe fata dimineata si seara. Intr-o saptamana se vad rezultatele...
Oricum cea mai buna solutie este un dermatolog...mie el mi-a recomandat Zinerytul :D

#48
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostSerenity18, on Feb 9 2007, 10:39, said:

N-am avut rabdare sa citesc ce s-a scris pe aici, dar ams a va spun cum am scapat eu de cosuri.
Se numeste Zineryt si este o solutie care se aplica pe fata dimineata si seara. Intr-o saptamana se vad rezultatele...
Oricum cea mai buna solutie este un dermatolog...mie el mi-a recomandat Zinerytul :D
Daca il folosesti dimineata si seara, fara sa folosesti si o crema intens hidratanta, o sa ai surpriza unei descuamari de zile mari! Si cezi ca tre sa schimbi solutia la 5 saptamani. Daca mai ai prospectul, ar fi bine sa-l citesti.  :rolleyes:

#49
ion_cta

ion_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 18.08.2006
va salut !!! in primu` rand vreau sa zic ca zyneritul doar usuca cosurile deja existente, nu previne aparitia lor.  eu ma spal pe fata cu protex ca obsedatu` de n ori pe zi si tin un regim alimentar adecvat  ... de ceva timp au incetat sa apara ... problema e alta: Cum scap de urmele lasate de cosuri ? in afara de operatia cu laser care costa peste 10 milioane

Edited by ion_cta, 16 February 2007 - 22:26.


#50
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postion_cta, on Feb 16 2007, 22:26, said:

va salut !!! in primu` rand vreau sa zic ca zyneritul doar usuca cosurile deja existente, nu previne aparitia lor.  eu ma spal pe fata cu protex ca obsedatu` de n ori pe zi si tin un regim alimentar adecvat  ... de ceva timp au incetat sa apara ... problema e alta: Cum scap de urmele lasate de cosuri ? in afara de operatia cu laser care costa peste 10 milioane
Poate daca incerci sa-ti exfoliezi fata in mod constant, sa zicem o data pe saptamana, poate-poate s-ar vedea o diferenta. Dar asta in timp....In rest, chiar nu stiu ce sa zic. A, ba da LASA-N MAMA NAIBILUI PROTEXU'   ^_^ La modul serios, ala nu-ti face nimic bun decat sa-ti usuce fata in ultimu hal. Si nu te mai spala atat de des pentru ca iar iti usuci fata, iar astfel fortezi glandele sebacee si cosurile reapar.E un fel de cerc vicios. Daca tot ai o obsesie cu curatarea fetei, incearca servetele demachiante.

#51
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostJaqueline, on Feb 17 2007, 14:55, said:

Poate daca incerci sa-ti exfoliezi fata in mod constant, sa zicem o data pe saptamana, poate-poate s-ar vedea o diferenta. Dar asta in timp....In rest, chiar nu stiu ce sa zic. A, ba da LASA-N MAMA NAIBILUI PROTEXU'   ^_^ La modul serios, ala nu-ti face nimic bun decat sa-ti usuce fata in ultimu hal. Si nu te mai spala atat de des pentru ca iar iti usuci fata, iar astfel fortezi glandele sebacee si cosurile reapar.E un fel de cerc vicios. Daca tot ai o obsesie cu curatarea fetei, incearca servetele demachiante.
nada. si servetelele demachiante usuca fata, e cam acelasi lucru cu spalatul . n-am replica, nu stiu ce sa zic.  petele nu dispar decit prin peeling .
Prima chestie care trebuie sa ne intre tuturor in cap este sa nu mai punem mina pe fata! Si sa scapam de majoritatea porcariilor cosmetice care sunt comedogene ( pudre, fond de ten, luciuri, glossuri) In rest..dumnezeu cu mila , ca pe dermatologi nu te poti baza  :deadtongue:

#52
ion_cta

ion_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 18.08.2006
va multumesc mult pentru sfaturi !
@jaqueline: imi poti recomanda vreun produs bun, te rog ? ca ieu am incercat cu schmergherul dar nu prea s-au vazut rezultatele.
@rox: foarte interesant tratamentul, dar m-a pus pe ganduri faptu` ca tre sa ma feresc de razele soarelui. Ai idee cat timp tre sa stai departe dupa terminarea tratamentului ?
am mai citit undeva pe internet ca poti face peeling frecandu`ti kiwi pe fata odata la cateva zile. ce pareri aveti despre aceste metode naturiste ? pe mine unul ... ma amuza ! s-au facut studii in legatura cu asa ceva sau sunt vorbe din batrani ?

Edited by ion_cta, 22 February 2007 - 23:37.


#53
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postion_cta, on Feb 22 2007, 23:36, said:

va multumesc mult pentru sfaturi !
@jaqueline: imi poti recomanda vreun produs bun, te rog ? ca ieu am incercat cu schmergherul dar nu prea s-au vazut rezultatele.
sincer...nu -_-

View Postion_cta, on Feb 22 2007, 23:36, said:

am mai citit undeva pe internet ca poti face peeling frecandu`ti kiwi pe fata odata la cateva zile. ce pareri aveti despre aceste metode naturiste ? pe mine unul ... ma amuza ! s-au facut studii in legatura cu asa ceva sau sunt vorbe din batrani ?
Pana una alta, alta alternativa n-ai. Asa ca poti incerca si asta.

#54
daiana

daiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.06.2006

View PostJaqueline, on Feb 23 2007, 11:18, said:

Pana una alta, alta alternativa n-ai. Asa ca poti incerca si asta.
am citit pe net  precum ca - sa nu radeti! - unguentul de hemoroizi e f. bun pt fata cu probleme; o actrita - de la hollywood folosea asa ceva. Am o colega careia i-am zis, are probleme grave cu acneea,  si a inceput sa foloseasca acest unguent. Trebuie sa remarc ca dupa o saptamana se vad rezultatele in bine pe fata ei.

Edited by Jaqueline, 24 February 2007 - 10:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate