Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

HELPPP

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
mada66000

mada66000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.01.2005
Majoritatea produselor destinate problemei tenului cu acnee au in compozitie acid salicilic.Insa cei de la Vichi au o gaselnita noua Zicadone A care e un complex de activi exclusivi selectionati de Laboratoarele Vichy pentru capacitatea lor de a recrea o epiderma “noua”, curata, fara imperfectiuni.Lol

Edited by mada66000, 15 April 2006 - 12:07.


#20
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
In functie de acneea pe care o ai, poti fi mai multe solutii.

Pentru cateva cosuri care mai apar din cand in cand, nu doar la pubertate, ci si dupa, se poate incerca cu succes acea solutie Zineryt. Eu unul o folosesc ca o solutie zilnica de ingrijire, mai ales ca este compusa dintr-un antibiotic.

Pentru o stare mai grava, "remediul" este si el altul. Cel mai bun lucru de facut este o consultatie la un doctor dermatolog. Pentru un efect bun (intr-o situatie mai grava,  nu 2-3 cosuri) doctorul iti poate prescrie Roacutane - sunt niste pastile foarte puternice, ce pot avea si efecte negative grave (mai ales la fete), si din cate cunosc, si pretul este pe masura.

#21
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
igiena nene... nu mai umbla cu mana pe fatza... spala-te cu cu produse din care ti-au recomandat cei de mai sus.. ai putea sa mergi si la cosmetica pentru o serie de tratamente, chiar daca esti baiat. Si mai lasa ciocolata, mezelurile si alte porcarii gen chips/fast food :P Mai multa verdeatza...fructe cruditati care vor face minuni tenului tau.

#22
mada66000

mada66000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.01.2005
Bebeluska are dreptate.Si alimentatia trebuie supravegheata.Mai putine grasimi, mai multe fructe si legume!!!! :P

#23
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
sau ai putea face ca mine. astepti si trec de la sine.

ps: asta in caz ca nu ai gasit nimic bun care sa te satisfaca :crying:

#24
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004

View Postflorina, on Apr 18 2006, 23:01, said:

sau ai putea face ca mine. astepti si trec de la sine.

ps: asta in caz ca nu ai gasit nimic bun care sa te satisfaca :crying:

Ai dreptate, pot sa treaca de la sine.
Dar, la fel de bine pot lasa si urme (mici cicatrici), mai ales daca se folosesc leacuri babesti sau tratamente dupa auz. Apoi se va ajunge la alte complicatii pentru inlaturarea efectelor (peeling cu laser erbium, CO2, etc.).
Asa ca cel mai bine e sa se mearga din timp la un medic dermatolog.
A se tine cont ca acneea este o boala (una infectioasa)!

#25
Halt

Halt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.04.2006
Well poate esti la varsta pubertatii e o chestie normala asteapta trece de la sine . Un plus constituie sesiunile deschise de sex prelungit   :D , buna ingrijire a tenului macar de 2 ori pe zi . Si daca nici una din cele de mai sus nu functioneaza dute la farmacie si cere fiole pentru asa ceva injectezi timp de o saptamana (nu ma refer la droguri) si trec de peste tot de la fata pana la cosurile de pe buci  :w00t: .
Cheers

#26
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004
o solutie buna este ERITROACNOL.... contine eritromicina si costa doar 3,9 roni... nu te lua dupa pret... desi costa putin , face minuni....

#27
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
@florina: :console: nu esti singura...
@symbyan: Probabil esti complexat de asta, am fost si eu. Am mers la doctori, am incerct sa tin regim, si intradevar, singurul lucru bun a fost zynerit, insa era bine doar cat timp ma dadeam cu respectivele cremele pe fata si corp (pe spate), era super aiurea, in fiecare zi... imi treceau, insa dupa ce terminam tratamentul iar reapareau. Am facut si... nu stiu cum se cheama, cu laser, efect vizibil in 10 zile, insa dupa ce am dat vre-un milion pe 10 sedinte, mi`au trecut insa la fel, dupa o perioada foarte scurta au reaparut. Am incercat si cu femeile ( :cursing:  :death: urasc cei care imi zic "mai mergi si tu la femei") nici un efect, si uite asa am ajuns sa gandesc ca florina, astept pur si simplu sa treaca de la sine. Cat despre daca esti complexat, ai sa scapi de acest complex cand ai sa dai de o fata draguta care sa te iubeasca cu adevarat, si ai sa uiti de cosuri (cazul meu :inlove: ).

Insa merita sa incerci tot ce iti cade in mana, posibil ca una dintre "retetele" de mai sus sa iti prinda bine.

Si nu uita, adevarata valorea a unei persoane consta in ceea ce are in bibilica, si nu cat te curat ii este tenul (asta in cazul in care nu te cheama Nicoleta Luciu :D)

Edited by nasorum, 20 April 2006 - 02:29.


#28
iustin2006

iustin2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2006
CITITI CU ATENTIE CEA MAI TARE METODA DE ANTI-COSURI DESCOPERITA DE MAMA :
- 1. Doctorul ( din ce stiu de la mama )
- 2. Mibazon ( descoperit de mama ) :
         -1. Sa nu va speriati ..... da' din primele 3 zile o sa se vada efectu'
         -2. Mama la cumparat de la farmacia veterinara si cand a ajuns acasa ma rugat sami dau cu el pe fata ca e Anti-Cosuri ..... ideea care ma speriat cel mai tare e ca acest Mibazon este pentru Vaci ( pentru tatele lor mai degraba ) ....... la inceput am zis ca face mishto de mine ..... in sfarsit ma convins sa ma dau 2 zile .  Dupa 2 zile tot ce aveam rosu pe fata se uscase si cand am dat ca NOOBu sa iau cojile au ramas cateva urme. Pana la sfarsitul saptamanii mi-au trecut toate cosurile  :worthy:  .....ce noroc am ca mama lucreaza in domeniul medicinei  :kisstogether:
         -3. Daca nu credeti ce am scris mai sus chiar sunteti ffffff fraieri . Ducetiva la farmacia veterinara si intrebati de Mibazon ( da' sa nui ziceti la vanzatoare ca vreti sa va dati cu el pe fata  :D ) ....daca are cititi pe el sa vedeti ca are o compozitie bogata ( 100g unguent tetraciclina baza [ sub forma de clorhidrat de tetraciclina ] ,  2.5g eritromicina baza , 1.2g sulfat de neomicina, 1.2g prednisolona ,  0.06g si excipienti : parafina solida, stearat de aluminiu si parafina lichida.  ).
         -4. Costa mai putin de 5 lei si e si foarte bun.
         -5. Acum ma dau din obisnuinta si am facut 23 de zile de cand il am :D

" Traiasca tzatza vacii "  :D


PS: Eu am tenul gras !!!
PS2: Nu mancati cornuri de ciocoata ca urmatoarea zi o sa creasca iar cosurile ( nu toate :D )

                    SPER SA VA TREACA CA LA MINE  :D

#29
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
@iustin2006: Sincer am crezut ca faci misto cu Mibazon asta, m-as fi dus la farmacie veterinara sa cumpar, insa mai bine am zis sa dau un search pe google intai, si intradevar cica functioneaza. O sa-l incerc...

Am mai cautat si, WAW, e supranumita crema-minune!?! Oare o fi chiar asa de buna? Sunt foarte curios sa vad ce poate... pe propria piele.

#30
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
mersi pt sfat iustin, chiar astazi il iau

#31
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
nu vreau sa fac reclama... era doar o constatare.. maicamea e la oriflame si mai iau de la ea produse. De vreo jumate de an ma dau zilnic cu anumite creme si sincer se vede diferenta, asta mi-au zis-o multi.  :lol:

#32
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
bullshit, de fapt, cred ca depinde de tenul fiecaruia, si eu am luat produse la recomandarea prietenilor (la ei chiar a mers) , iar la mine nu

#33
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
@again: Pana la urma ai luat Mibazon? A functionat?

#34
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
inca nu am ajuns pe la scoala (unde este un cabinet veterinar) , ma dau cu eryfluid , insa nici nu trec de tot,dar nici nu apar mai multe, tine un echilibru

de marti incep

Edited by again, 30 April 2006 - 01:03.


#35
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
ia-ti mibazon. pe toata durata liceului aveam tot timpul cate 3-4 cosuri pe fata. incercat cu produse de la avon, oriflame.. apa de ploaie. De 2 ani folosesc mibazon si nu cred ca am mai avut 5 cosuri. Faza este ca s-ar putea sa nu aiba are efect asupra cosurilor deja iesite, la mine cel putin n-a functionat dar daca te dai in continuu acestea vor trece si altele nu vor mai iesi.
Am mai observat ca si tenul mi s-a mai luminat parca.
Ma dau de 2 ori pe zi, dimineata si seara si spalat pe fata de fiecare data cand vin din oras.

#36
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
al dracu si cu solutiile voastre... dar de lasat in pace ati auzit? de ce unii vor sa schimbe natura? :death:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate