Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Abonament optim nelimitat rural 11 lei/luna

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
Astazi am portat 2 prepay pe abonamente digi si oferta care mi-a fost facuta este extraordinara , abonament optim nelimitat pt zone rurale ( am optat pt adresa de la tara pt aceste 2 abonamente ) la numai 11 lei/ab pe luna desi e identic cu cel de 5 euro normal + reducere 1/2 din primele 4 luni ale fiecarui an din contract respectiv am optat pt 2 ani .
Unica diferenta intre ab rural fata de cel normal e ca doar 300 min internationale fata de 3000 de minute internationale la celalalt , atat ! In rest e identic 5G-80 Gb .
Multumesc DIGI !

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,416
  • Înscris: 08.02.2011
E 11 lei ca ai facut 2 abonamente, in mod normal e 13 lei / luna.  Oricum nu-i nici o noutate acest lucru.

#3
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
Pt mine e , poate altii nu stiu ca exista si am vrut sa impartasesc . Posted Image

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,416
  • Înscris: 08.02.2011
Chestia e ca se da doar la agentii de teren, nu in sediul lor ( ma rog, poate printr-un angajat digi de pe forum sa fie posibil ) si doar daca locuiesti in mediul rural.

#5
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

 modoran, on 20 iulie 2021 - 22:41, said:

Chestia e ca se da doar la agentii de teren, nu in sediul lor ( ma rog, poate printr-un angajat digi de pe forum sa fie posibil ) si doar daca locuiesti in mediul rural.
Nu e neaparat sa locuiesti in rural ci doar sa ai o proprietate in rural . Da , a venit un angajat de-al lor la mine acasa .

#6
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
eu puteam sa fac acelasi abonament ca suunt client al lor in provincie, chiar daca am adresa pe bucuresti.
dar nu ma intereseaza o reducere de cativa euro plus ca nu stiu cat de buna au acoperirea retelei.

#7
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Iaca-ta oferte, doar click sa dai
https://www.digi.ro/oferta-rural

 modoran, on 20 iulie 2021 - 22:38, said:

E 11 lei ca ai facut 2 abonamente, in mod normal e 13 lei / luna.  Oricum nu-i nici o noutate acest lucru.
In mod normal e 15 lei, cu reducere de 2 lei.
Marea diferenta la portarea ai 12 luni 50% daca il "cautati" pe @catalinman 😁

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cu abonamentele asta rurale poti vorbi doar de pe tarla, wc-ul din fundul curtii, daca esti pe asfalt nu mai ai semnal, deci mare grija! :)

#9
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,916
  • Înscris: 30.08.2006
A trecut vremea cand Digi nu avea acoperire decat in orase. Chiar si cand nu aveau acoperire intra automat roamingul cu Vodafone. Daca nu exista Digi, cam ce tarife credeti ca ar fi practicat Vodafone, Orange si Telekom ?

#10
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Inca au lacune. Adevarul e ca au mai pus antene, dar tot mai au de munca.

Legat de preturi: depinde. Probabil mai mari, dar nu mai sunt cei mai ieftini. Ca sa-ti dau exemple:
  • Digi: 17E (6E TV+6E net (300Mbps)+5E Mobil). Oferta standard (mai fac reduceri, dar aleatoriu).
  • Orange: 16E (8E abonament cu 50GB+8E TV si Net 300Mbps (+100GB extra pentru mobil))
Plus ceva diferente intre serviciile oferite: apel Wifi in roaming (Digi), apel WiFi pe IPhone (Orange), lipsa acces roaming la cartela (Digi) sau acces (Orange, de la minim 10E), SMS over WIFI (Vodafone), etc. Ce zici?

Totusi, ca sa raman ontopic: tarife reduse pentru rural se pot obtine daca ai domiciliul la tara (ar fi bine sa confirme asta, sau daca pot fi si exceptii, in sensul ca ai buletin de oras, dar deschizi abonament de servicii fixe la o adresa de la tara si atunci beneficiezi de oferta rurala).

#11
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 25.10.2008
si la orange unde ai acoperire?

#12
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
E o diferenta imensa intre tarifele din (de) roaming intre Digi si restul, presupunand ca nu ai apeluri incluse in roaming deloc.

In Canada 2 saptamani fiind, am sunat catre Europa pe numere de mobil din IE, B, RO cu 8 centi/min, in timp ce la Orange este 2 euro si ceva/min, de peste 25 de ori mai mult. La fel catre numere de mobil canadiene - 8 centi/min. Era mai ieftin decat orice prepay as fi luat acolo (!)

Edited by cattavencu, 21 July 2021 - 08:48.


#13
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,416
  • Înscris: 08.02.2011
Daca nu-i obliga UE era de 25 de ori mai scump in roaming peste tot.

#14
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
nu are legatura cu UE

2,5 euro / min sa suni din canada in Romania (sau in UE). La digi e 8 centi

6 centi sa suni din franta (sau alta UE) in Ro (sau alta UE). La digi e sub 2 centi

https://www.orange.r...ranta#abonament

Habar n-aveti cat de scumpi sunt orange si vodafone la preturile standard.

Attached Files


Edited by cattavencu, 21 July 2021 - 09:31.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 rumegus, on 21 iulie 2021 - 01:15, said:

Cu abonamentele asta rurale poti vorbi doar de pe tarla, wc-ul din fundul curtii, daca esti pe asfalt nu mai ai semnal, deci mare grija! :)

Ai tu acest tip de abonament și ai experimeentat lipsa de semnal?
Ești categoric și mă întreb cât pot să fiu eu de prost să utilizez optim nelimitat rural ca șofer pe țară și să nu-mi dau seama că nu am semnal .

#16
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,158
  • Înscris: 18.04.2008

 modoran, on 20 iulie 2021 - 22:41, said:

Chestia e ca se da doar la agentii de teren, nu in sediul lor ( ma rog, poate printr-un angajat digi de pe forum sa fie posibil ) si doar daca locuiesti in mediul rural.
Merge și la sediu. Aveam un nelimitat și un optim 2 și le-am schimbat în doua rural.

Edited by cipry022, 21 July 2021 - 12:50.


#17
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
@Pololica, la reinoirea de ab(net, tv sau mobil) beneficiezi de reducere 50% din tarif ab 4 luni din cele 24. Deci platesti ab 11 luni pe an si folosesti servicii 12 luni, si nu e aleatorie treaba, tre sa mergi in POP si sa ceri prelungire contract.


#18
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
Pe zona unde am casa de la munte in Apuseni , au dezvoltat foarte mult , retea si semnal , au montat un releu sau antena sau cum naiba ii denumirea si am semnal full . In orase este semnal f bun . Eu sunt multumit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate