Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

Samsung Galaxy Watch 4

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1929 replies to this topic

#1135
cristifull

cristifull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.04.2010

View PostHider141, on 26 iulie 2022 - 13:38, said:

Aveti dreptate amandoi, am uitat de DND.
Eu dorm cu el l-a mana si DND se activeaza automat cand detecteaza ca dorm. N-am facut nici o setare in acest sens, s-a activat automat. Cert este ca noaptea nu vibreaza si nici nu face vreo notificare la alerte, le gasesc dimineata.

#1136
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

View Postkretzu77, on 26 iulie 2022 - 12:47, said:

Care functii suplimentare? Ca oricum nivelul de oxigen, ekg si tensiunea nu au nicio treaba cu masuratorile adevarate, cu aparatura medical grade. Testat personal.
Am in familie Active2, Watch3 si al meu Watch4 (care a inlocuit un Watch classic dupa ce a cedat uitand-ul pe mana la scuba, de destept ce sunt).
Google Pay, Assistant, Keep, eu mai am niste widgeturi sincronizate (exista o aplicatie care preia o notificare permanenta, si o transforma in widget pentru ceas). Androidul va fi mereu mult mai usor de customizat de utilizator. Simplul fapt ca nu mai depinzi de Samsung pentru aplicatii e un plus care merita 10% din baterie.
E imposibil ca masuratorile sa ajunga la medical grade cu tehnologia actuala. Pentru mine ballpark e suficient.

#1137
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
Eu pe toate cu tizien din familie am plata cu ceasul: Samsung Pay. Inclusiv pe Gear 3-ul Classic pe care nu-l mai foloseste nimeni merge.
Assiatntul nu-l bolosesc, asa cum nu se foloseste Bixby pe celelalte.
Nu folosesc Keep, ci To Do, ca am sincronizare pe contul MS inclusiv pe laptop-uri si PC-uri cu toti ai casei+prieteni
Nevoi si nevoi. Nu va exista niciodata un OS/o aplicatie care sa-i multumeasca pe toti. Necesitatile/Obisnuinta difera de la unii la altii.

#1138
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
cum se activeaza acest DND  manual  ?   la mine inca nu stie ceasul cand dorm

#1139
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Daca nu il ai deja in bara de notificari, trebuie adaugat.
Tragi in jos sa accesezi bara de notificari, derulezi pana la capat, apesi pe semnul +, si adaugi iconita care are un cerc plin cu un minus pe mijloc. Acea iconita e pentru DND.
Sau are si bedtime mode, pe care il poti seta sa se activeze automat intre anumite intervale. Asta face modificari si pe telefon (il trece pe grayscale).

Edited by Hider141, 28 July 2022 - 10:18.


#1140
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006

View PostVlad_22, on 26 iulie 2022 - 00:35, said:

De menționat faptul că ceasul are autonomie mai scăzută, dacă nu e purtat decât dacă e purtat, spun mulți acest lucru... Samsung logic at it's finest. Dacă nu îl porți, într-o zi își pierde lejer mare parte din baterie, dacă e încărcat complet.
Sincer, ceva nu se pupă! Eu chiar am observat treabă asta de ceva vreme...dar dacă ai amintit tu asta am zis să verific... pe plajă, de la 8:30 până la 18:30 a consumat doar 10% pus deoparte. Cât consumă pe timp de noapte!

#1141
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postvaler, on 28 iulie 2022 - 17:22, said:


Sincer, ceva nu se pupă! Eu chiar am observat treabă asta de ceva vreme...dar dacă ai amintit tu asta am zis să verific... pe plajă, de la 8:30 până la 18:30 a consumat doar 10% pus deoparte. Cât consumă pe timp de noapte!
   Exact, zilele trecute am observat și eu acest lucru. Purtat de pe la 18-19, cam așa până undeva după ora 22, a pierdut maxim 20% din baterie și asta cu notificări, aod, locație activate, printre altele.
  Sau, aproape o zi întreagă, de pe la ora 7-8 până undeva la orele 17-18, să spunem, tot mai rămâne cu 50-70% din baterie, depinde. Bine, fără AOD, dar nu face mare diferență, per total.

Edited by Vlad_22, 28 July 2022 - 17:28.


#1142
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
🤔 constat că nu mai primesc SMS pe ceas când sunt deconectat de la telefon! Voi primiți? Mă adresez celor cu lte și number share

#1143
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Pe number share nu se primesc sms pe dispozitivele secundare. Nu s-au primit niciodata. Asa ca daca e deconectat nu primesti sms

#1144
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Mersi de răspuns!

#1145
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Și totuși ciudat! Am ieșit din raza de conexiune cu telefonul și am trimis și primit SMS! E drept cu text ceva mai scurt; că poate de aceea nu primesc răspuns pentru că sms respectiv era ceva mai lung!? 🤔

#1146
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
Cumva erai pe wifi cu tel si ceasul, chiar daca pe BT erau in afara razei?

#1147
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Nu am wifi in zonă de la care să împrumut net, la Saturn! Și am varianta lte cu share number activ.

Edited by valer, 30 July 2022 - 08:37.


#1148
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ar fi frumos numbershare și la Digi, eSIM cred că deja cerem cam mult, deocamdată. Mai am un YOXO Orange și nici acolo nu e numbershare, momentan și nu vreau abonament separat doar pentru asta.

Edited by Vlad_22, 30 July 2022 - 20:43.


#1149
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
În cazul în care interesează pe cineva:
https://www.emag.ro/..._medium=android

#1150
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
Voi lua un watch 4 lte. Daca vreau sa folosesc ceasul independent de telefon dar cu acelasi numar, trebuie sa activez doar number share? Mai trebuie activat si e-sim? Abonament am la orange de 25 euro si cred ca e gratuit.
Referitor la zgarieturi se poate tine fara folie sau e sensibil?

#1151
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Eu am number share doar. Îl port fara folie, doar din când în când îi pun o husă de la ringke.

Edited by valer, 31 July 2022 - 17:43.


#1152
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
@valer: tot cu atat l-am luat si eu acum vreo 2 luni

Legat de folie, eu i-am pus una de sticla. Macar nu am niciun stres. L-am mai atins. Folia oricum e lipita f bine si nu prea se observa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate