Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

test hiv ieftin?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021

 Michidoo, on 07 iulie 2021 - 22:41, said:

ca sa fii tu sigur, fa testul saptamanal. E ieftin, oricum. Recomand clinici diferite. A, si neaparat unul la Matei Bals. Ei sunt experti in d-astea.

Altfel, ce sa mai zic? Fii atent cand mergi cu mijloacele de transport in comun. Daca vreo fata tocmai a fost la toaleta, a pus mana jos, nu s-a spalat, apoi a pus mana pe bara si tu, fara sa stii, pui mana pe aceeasi bara si apoi urinezi fara sa te speli pe maini, e risc MAXIM.

Bafta!

Sunt eu paranoia sau am impresia ca tot comentariul tau e scris la misto? Cum adica saptamanal? De ce la Matei Bals? toate celelalte clinici nu au laboratoare credibile?

In STB merg cu manusi mereu, deci sunt safe.

#20
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 batman90, on 08 iulie 2021 - 19:30, said:

Sunt eu paranoia sau am impresia ca tot comentariul tau e scris la misto? Cum adica saptamanal? De ce la Matei Bals? toate celelalte clinici nu au laboratoare credibile?

In STB merg cu manusi mereu, deci sunt safe.
fa-l zilnic, nu are rost saptamanal!

#21
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

 batman90, on 08 iulie 2021 - 19:30, said:

Sunt eu paranoia sau am impresia ca tot comentariul tau e scris la misto?
Intrebarile pe care le pui primesc aceleasi raspunsuri.

#22
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 batman90, on 08 iulie 2021 - 19:30, said:

In STB merg cu manusi mereu, deci sunt safe.
Manusile sunt de latex sau mai groase? Ideea e ca mi-e teama ca nu te protejeaza in totalitate. Stii ca umbla niste zvonuri ca sunt niste nebuni prin STB care te inteapa cu o seringa infectata cu HIV. A patit-o o ruda de-a mea, pe linia lui 41. A facut analiza la Matei Bals (ca sa-ti raspund la intrebare, sunt cei mai buni doctori acolo) si din fericire n-a avut nimic. Dar de intepat, sigur a fost intepata, nu i s-a parut.

Ei, eu zic sa nu te expui unui astfel de risc. Ai masina personala? Daca nu, fa un efort, un credit ceva si cumpara-ti. Nu trebuie sa fie cine stie ce, merge si un second mai ieftin, la 2000-3500 euro, important e sa fii doar tu in masina, sa nu fi nevoit sa intri in contact cu altii. Asa zic eu ca vei fi mai in siguranta.

Despre sex nu ma pronunt. Faza e ca HIV-ul nu iese la analiza imediat. Adica o analiza recenta pe care i-o ceri partenerei nu e concludenta, poate sa apara pozitiv dupa 30-40 zile de la infectare. As spune ca nu merita riscul pentru cateva secunde de placere. Daca poti (psihic si fizic), cel mai bine ar fi sa renunti (ma gandeam la varianta sa cauti o virgina, dar nu stii nici aia cu cine poate umbla in paralel). Bafta!

#23
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021

 Michidoo, on 12 iulie 2021 - 18:29, said:

Manusile sunt de latex sau mai groase? Ideea e ca mi-e teama ca nu te protejeaza in totalitate. Stii ca umbla niste zvonuri ca sunt niste nebuni prin STB care te inteapa cu o seringa infectata cu HIV. A patit-o o ruda de-a mea, pe linia lui 41. A facut analiza la Matei Bals (ca sa-ti raspund la intrebare, sunt cei mai buni doctori acolo) si din fericire n-a avut nimic. Dar de intepat, sigur a fost intepata, nu i s-a parut.

Ei, eu zic sa nu te expui unui astfel de risc. Ai masina personala? Daca nu, fa un efort, un credit ceva si cumpara-ti. Nu trebuie sa fie cine stie ce, merge si un second mai ieftin, la 2000-3500 euro, important e sa fii doar tu in masina, sa nu fi nevoit sa intri in contact cu altii. Asa zic eu ca vei fi mai in siguranta.

Despre sex nu ma pronunt. Faza e ca HIV-ul nu iese la analiza imediat. Adica o analiza recenta pe care i-o ceri partenerei nu e concludenta, poate sa apara pozitiv dupa 30-40 zile de la infectare. As spune ca nu merita riscul pentru cateva secunde de placere. Daca poti (psihic si fizic), cel mai bine ar fi sa renunti (ma gandeam la varianta sa cauti o virgina, dar nu stii nici aia cu cine poate umbla in paralel). Bafta!

Multumesc frumos pentru atentionari. Posted Image Da, cum spui si tu nimic nu e sigur cand vine vorba despre sex, pana si o persoana virgina poate sa fi contactat HIV prin intepatura fara sa stie, De aceea, nu voi mai avea niciodata o interactiune intima cu nimeni, ma voi baza exclusiv pe mana dreapta si la ocazii speciale stanga. Posted Image Sanatate tuturor si toate cele bune! Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate