Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

test hiv ieftin?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021
salut,

am facut un test de depistare hiv la o clinica din bucuresti.

pe buletinul de analize scrie "Ac ANTI HIV 1/2 - test rapid", probabil prescurtarea inseamna anticorpi anti hiv. pretul a fost de 25 ron. nu stiu daca acest test rapid va fi testul ELISA sau alt tip de testare, de aceea scriu aici. Am vazut pe alte site-uri ca testele pentru hiv costa mai mult, undeva pe la 50 ron, de aceea ma intreb nu cumva sa fie un test care sa nu dea un raspuns conform cu realitatea.

sanatate!

#2
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 18.06.2009
Testele rapide hiv sunt in multe locuri gratuite sau la sume foarte mici. Cele scumpe (50-120 lei) sunt cu analiza de laborator dupa preluarea unei cantitati de sange.

#3
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021
Pai și mie mi-au luat sânge sa îl ducă la laborator. Sper sa fie de bine rezultatul.

#4
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 06.09.2008
in ziua de azi daca faci ceva fa-o cu prezervativ, cine stie ce a facut persoana inainte... in afara de HIV mai sunt muulte ce se pot lua,

[ https://i.gifer.com/7Dtz.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,249
  • Înscris: 13.03.2017
Depinde de clinica
De exemplu - acelasi test, absolut identic cu cel facut de tine, costa 59 lei la Synevo
Doar daca rezultatul da cu virgula, se lasa cu investigatii mai detaliate
Pana atunci - ai grija ce faci cu fundul si folosete prezervativul

#6
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021
Mersi de răspuns. Cu fundul nu am făcut niciodată nimic. Nici activ nici pasiv. Penisul nu l-am băgat in niciun vagin fără prezervativ. Nici cu prezervativ nu pot sa spun ca l-am băgat, decât exact 10 secunde in viața asta, după care mi-a trecut pofta de sex. Teama mea este următoarea: dacă atunci când am înlăturat prezervativul de pe penis, un atom contaminat cu virus a ajuns de pe partea exterioara a prezervativului pe deget și cumva prin voia necuratului de pe deget a ajuns prin vreo atingere ulterioară pe vârful penisului? Nu e ca si cum as fi frecat eu exteriorul prezervativului de vârful penisului, nici vorba, sau pun mâna direct acolo după ce am înlăturat prezervativul, vorbesc de hazard.


#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,249
  • Înscris: 13.03.2017
What ? Posted Image

Atom contaminat ?
Voia necuratului ?

N-ai nevoie de test HIV
Doar alt tip de examinare

#8
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021

View PostNaijax, on 07 iulie 2021 - 14:54, said:

What ? Posted Image

Atom contaminat ?
Voia necuratului ?

N-ai nevoie de test HIV
Doar alt tip de examinare

probabil o sa ajung la spitalul 9, pentru alt tip de examinare. Cert e ca mi-am jurat ca nu mai fac nimic cu nimeni fara sa mergem de mana la analize complete inainte de a savarsi pacatul.

cand te apuca frica de genul, iei in calcul absolut orice posibilitate imposibila de a se intampla inevitabilul.

insa avand in vedere ca de cateva ori in viata asta, in ultimii 2 ani, am primit cateva secunde de oral fara prezervativ, am zis sa fac testul, chiar daca am citit ca in eventualitatea in care domnita care presteaza e infectata, probabilitatea e aproape 0 pt ca nu se transmite prin saliva si pt ca nu existau leziuni pe penis.

#9
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 20.08.2016
Baiatu meu, tu ai nevoie sa mergi la un Psihiatru nu ai nevoie de nici un test HIV...

#10
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 10.04.2006
Mergi si doneaza sange si primesti teste gratuite de HIV, precum si grupa sanguină, RH, teste hepatita B și C; HTLV (ptr. leucemie), VDRL (sifilis)

#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012

View Postbatman90, on 07 iulie 2021 - 14:37, said:

Mersi de răspuns. Cu fundul nu am făcut niciodată nimic. Nici activ nici pasiv.

E timp pentru toate :) ...

PS : nu are cum sa fie pe bune postarea asta ... nu ? adica sper ca glumesti :lol:

#12
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Ai gresit forumu' baiatu' meu aici nu e TPU sa se discute toate dejectiile si aberatiile, du-te si lasa-ne, ai mai mult de 14 ani?

#13
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021

View PostAndreysc7, on 07 iulie 2021 - 17:32, said:


E timp pentru toate Posted Image ...

PS : nu are cum sa fie pe bune postarea asta ... nu ? adica sper ca glumesti Posted Image

Nu glumesc omule. Au aparut acum rezultatele. Imi apare la Ac Anti HIV 1/2  - Rezultat: Negativ; Interval Biologic de referinta/UM: Negativ. Alte valori nu scrie. Sa fie credibil acest rezultat? Mi-e sa nu fie fals negativ (asa am mai citit pe forumuri, ca uneori apare fals negativ. sunt eu paranoia, dupa cum ati observat deja). Oricum o sa le refac dupa 3-4 luni.

#14
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Si totusi, nu ar trebui aruncat direct, ci mai curand sfatuit ce sa faca.
Unii au facut asta, foarte bine, sa invete si sa aplice ce a invatat.

#15
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 18.06.2009

View Postbatman90, on 07 iulie 2021 - 14:37, said:

Mersi de răspuns. Cu fundul nu am făcut niciodată nimic. Nici activ nici pasiv. Penisul nu l-am băgat in niciun vagin fără prezervativ. Nici cu prezervativ nu pot sa spun ca l-am băgat, decât exact 10 secunde in viața asta, după care mi-a trecut pofta de sex. Teama mea este următoarea: dacă atunci când am înlăturat prezervativul de pe penis, un atom contaminat cu virus a ajuns de pe partea exterioara a prezervativului pe deget și cumva prin voia necuratului de pe deget a ajuns prin vreo atingere ulterioară pe vârful penisului? Nu e ca si cum as fi frecat eu exteriorul prezervativului de vârful penisului, nici vorba, sau pun mâna direct acolo după ce am înlăturat prezervativul, vorbesc de hazard.

Esti paranoic fie postezi la misto despre un subiect delicat.

#16
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Au trecut mai mult de 6 luni de la incident sau ai făcut alaltăieri treaba și ieri zi fost să faci analizele?

#17
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021
Au trecut 3 saptamani. Dar măcar știu o chestie momentan, faptul ca pana acum aprox 6 luni nu am avut nimic. Abia astept sa vina iarna, sa fac alt test și doamne ajuta sa scap definitiv.

#18
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
ca sa fii tu sigur, fa testul saptamanal. E ieftin, oricum. Recomand clinici diferite. A, si neaparat unul la Matei Bals. Ei sunt experti in d-astea.

Altfel, ce sa mai zic? Fii atent cand mergi cu mijloacele de transport in comun. Daca vreo fata tocmai a fost la toaleta, a pus mana jos, nu s-a spalat, apoi a pus mana pe bara si tu, fara sa stii, pui mana pe aceeasi bara si apoi urinezi fara sa te speli pe maini, e risc MAXIM.

Bafta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate