Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Lebada Lake Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sagres

sagres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.09.2009
Va salut!


Are cineva orice fel de informatie despre ansamblul asta din Pantelimon: https://oferte.lebadaresidence.ro/ ?
N-am vazut nici un thread despre el pana acum.
Ori parere despre pozitionare/ zona/ trafic, structura cladirilor, pretul/ compartimentarea apartamentelor este binevenita.
Mai ales daca a fost cineva la vreo vizionare.
Vad ca exista si o statie de metrou in zona.


Multumesc,

#2
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 21.06.2012
NU iti recomand.Cunosc zona foarte bine.Statia de metrou Pantelimon este departe.Accesul se face dupa sos.Cernica prin str.Padurii,iar din str.Padurii fix prin padure,pe drum de tara.De aprox. 2 ani se tot chinuie sa asfalteze str.Padurii si nici azi nu este gata (sunt departe de asfaltare).Zona este foarte aglomerata tot timpul zilei.Dimineata este coada bara la bara pe sensul Pantelimon-Cora Pantelimon,din comuna pana in oras,Bld.Biruintei (DN.3) este bara la bara tot timpul zilei.De complex stiu ca il fac niste greci (sper sa nu ma insel, dar asa am auzit).Va fi foarte departe de ce apare la ei pe site cu realitatea.

Edited by C63AMG, 30 June 2021 - 07:34.


#3
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 16.04.2007

 sagres, on 29 iunie 2021 - 20:18, said:

Vad ca exista si o statie de metrou in zona.
40 de minute de mers pe jos numai aproape nu e.

#4
sagres

sagres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.09.2009

 cristiany, on 30 iunie 2021 - 07:34, said:

40 de minute de mers pe jos numai aproape nu e.
Da, corect, nu e deloc aproape, si mai nasol e ca nu prea ai variante de a ajunge la statia aia de metrou, in afara de mers pe jos sau bicicleta. Cu masina personala nu prea vad rostul, sau sa iesi in Soseaua Cernica si sa iei un autobuz de acolo, tot iti ia ceva timp.

Poate fac un water bus peste lac. Posted Image

#5
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,483
  • Înscris: 24.02.2017

 sagres, on 30 iunie 2021 - 09:44, said:

Poate fac un water bus peste lac. Posted Image


Sau patine iarna , cand e lacul inghetat.....

#6
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Lol, unde sunt construite blocurile alea faceam eu baie in lac cand eram copil. Ii ziceam "la cot" si era apa mica de ajungeai la mijlocul lacului in picioare.
Lacul Pantelimon nu este cel mai frumos mirositor vara. Sa nu mai zic de tantari.
Iar preturile sunt din alt film :)))

#7
sagres

sagres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.09.2009

 C63AMG, on 30 iunie 2021 - 07:33, said:

Va fi foarte departe de ce apare la ei pe site cu realitatea.

Mie mi-au placut apartamentele, dimensiunea si compartimentarea lor (desi sunt si ceva mai scumpe), iar terasele/balcoanele par mari si cu o panorama cat de cat decenta, spre lac. Iar prin zona am mai trecut de cateva ori si mi s-a parut destul de civilizata, cel putin de la strada. Dar intr-adevar, nu stiu cum va arata traficul dupa ce se mai muta inca vreo cateva sute de familii acolo, mai ales pe strada aia de care ai amintit si tu, dimineata cand pleaca toata lumea de acasa.

 Afroditu, on 30 iunie 2021 - 12:19, said:

Lol, unde sunt construite blocurile alea faceam eu baie in lac cand eram copil. Ii ziceam "la cot" si era apa mica de ajungeai la mijlocul lacului in picioare.
Lacul Pantelimon nu este cel mai frumos mirositor vara. Sa nu mai zic de tantari.
Iar preturile sunt din alt film Posted Image))
Asa e, preturile nu sunt deloc mici. La tantari si miros m-am gandit si eu, pacat de terasele alea, daca tre sa stai vara baricadat in casa.

#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,483
  • Înscris: 24.02.2017
Nu stiti nimic. La fiecare apartament cumparat, se dau si 10 tubuturi de Autan. Pe urma esti pe cont propriu  :)

#9
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
De curiozitate, au canalizare sau fosa?

#10
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,483
  • Înscris: 24.02.2017
Parca vad ca deverseaza direct in lac ... :)  Pentru o armonie perfecta cu natura. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate