Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Creare fisier in loop

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
catalinnncs

catalinnncs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.03.2018
Salutare!

Am o problema la info care presupune crearea unui programel ce tine evidenta unor studenti si notele acestora. Meniul presupune adaugarea sau stergerea de studenti noi. Am facut asta folosind doua fisiere: copiez din primul in al doilea, apoi il sterg pe primul si il redenumesc pe al doilea, insa imi merge o singura data. Pentru a putea adauga alt participant trebuie sa inchid consola si sa rulez iar programul. Meniul l-am facut cu functia switch.

Intrebarea mea este daca pot face cumva sa creez fisierul auxiliar de fiecare data cand revin la meniul principal si sa pot sa adaug mai multi studenti noi fara a inchide consola si a rula iar programul.

Edited by catalinnncs, 06 June 2021 - 09:46.


#2
YalFa

YalFa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 02.05.2020
foloseste o baza de date embedded

#3
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Ai folosit subprograme ? Eu am apelat de fiecare data functia ifstream si ofstream si a mers.
Am facut tot o baza de date, dar cu numere de telefon si ID client + ceva informatii auxiliare.

#4
catalinnncs

catalinnncs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.03.2018

View PostRazvan125, on 06 iunie 2021 - 10:09, said:

Ai folosit subprograme ? Eu am apelat de fiecare data functia ifstream si ofstream si a mers.
Am facut tot o baza de date, dar cu numere de telefon si ID client + ceva informatii auxiliare.

Nu, de fiecare data cand reveneam la meniul principal am apelat functia main(), iar fisierele le-am declarat si deschis tot in main.. deci trebuia sa mi le deschida de fiecare data cand am apelat functia main, nu?

View PostYalFa, on 06 iunie 2021 - 09:56, said:

foloseste o baza de date embedded


Cum fac asta?

#5
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Ce structuri de date ati facut: array, structures, obiecte ?

Daca ati  facut numai array, atunci citeste fisierul intr-un array pentru studenti si intr-un alt array pentru note de fiecare data cand deschizi consola si adaugi, apoi stergi in acel array.

Fisierul il salvezi peste cel existent o singura data cand inchizi cosola.

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005
Fisierul il salvezi dupa ce termini de scris in el.
Ca nu se stie cine si cum iti inchide consola.

#7
catalinnncs

catalinnncs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.03.2018
Am reusit, multumesc pentru sfaturi!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate