Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Rezultat Armenia - Romania (31.03.2021, 19:00, Pro X)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

Poll: Rezultat Armenia - Romania (31.03.2021, 19:00, Pro X) (48 member(s) have cast votes)

Cu ce rezultat credeti ca se va incheia meciul?

  1. castiga Armenia (21 votes [43.75%] - View)

    Percentage of vote: 43.75%

  2. meci egal (4 votes [8.33%] - View)

    Percentage of vote: 8.33%

  3. castiga Romania (23 votes [47.92%] - View)

    Percentage of vote: 47.92%

Vote Guests cannot vote

#163
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003

View Postlost_in_a_dream, on 12 aprilie 2021 - 16:37, said:

Ce inseamna cabipcat?
Un cacat care contine un bip!

#164
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postlost_in_a_dream, on 12 aprilie 2021 - 16:37, said:

Ce inseamna cabipcat?
Daca jucatorii nostri sunt asa de slabi, cum am ajuns in semifinale la EURO 2020 U21?
Ne-am calificat la Olimpiada dupa vreo 50 de ani.
Avem o generatie super. Dar nu avem selectioner pe masura.
U21 si Olimpiada sint un cabipcat. Nu degeaba la olimpiada nu au voie decit gushteri, e practic un campionat de tineret cu alt nume. Nici dracu nu-i in stare sa zica fara gugal cine a cistigat ultima data, decit daca poate a fost in echipa. Nu are absolut nici o relevanta, ai auzit pe cineva ca sa grabeste acasa sa se uite la fotbal olimpic? Prezinta mai mare interes un meci intre CFR Cluj si Viitorul sau alte asemenea megameciuri.

Ca sa-ti faci o idee de valoarea fotbalului romanesc, nationala Romaniei valoreaza vreo 50 de milioane de dolari, iar cea a Angliei 1 miliard. Toata echipa Romaniei nu face cit un jucator de top din fotbalul pe bune. E ca si cum ai vrea sa cistigi raliuri cu Logane si aialalti is toti cu Subaru WRC si alte ozeneuri.

Cind te bate Armenia si dai vina pe antrenor ai mari probleme de perceptie. Romania de altadata ar fi batut Armenia cu antrenorul plecat in concediu la Mamaia. Nea Puiu, ati uitat de noi, da ne-am descurcat. Da pe vremea aia aia se gindeau la fotbal mult mai mult decit la ce prezentatoare de meteo sa mai babardeasca prin dracu stie ce club de fitze.

#165
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018

View Postioppo, on 09 aprilie 2021 - 10:28, said:


Antrenori sunt dar nu vin pe bani de o ciorba (vorba unui jucator emblematic roman): Olaroiu, Reghecampf. Chiar si pe Sumudica l-as vedea foarte ok.
Oricum, Radoi trebuie lasat sa conduca pana la final de campanie. NU e chiar rau ce incearca sa

Pe Olaroiu il mai stie cineva cum antreneaza? A vazut cineva cum se schimba jocul echipei dupa ce o preia el? Nu l-am mai vazut antrenand de secole, iar pe unde e el banii sunt multi si nivelul e slab.

Reghe... jumatate din ce a facut la Chiajna si Steaua i se datoreaza lui Neubert. Inca nu l-am vazut facand miracole  fara sa il aibe pe Neubert.

Iar Sumi... de asta mi-e frica sa nu i-o arate vreunei reporterite pe la Mondial. Acum serios vorbind, omul e un scandalagiu. Cred ca ultimul lucru de care are nevoie nationala e de un circar.

Dan Petrescu e un no-no serios. A facut performanta, da, dar cum a facut-o? Cu autobaza si presiune pe arbitrii. Isi organizeaza echipele foarte bine, dar nu stie altceva decat aparare.

View PostMosotti, on 12 aprilie 2021 - 15:28, said:

Selectionerii nu pot face nimic daca nu au ce selectiona. Ce-ar face Murinho daca ar veni la echipa Romaniei si i s-ar spune "no ai de-ales intre panaramele astea, sa vedem cit esti de genial"? Ar face fix un cabipcat...

Foarte bine punctat. Multi uita ca selectionerul nu poate face 2 lucruri:
- nu poate face transferuri. Mai ales pe posturile deficitare.
- nu poate antrena. Nu face pregatire fizica cu echipa si nu are timp sa conduca antrenamente complexe.

View PostMosotti, on 12 aprilie 2021 - 20:55, said:


U21 si Olimpiada sint un cabipcat. Nu degeaba la olimpiada nu au voie decit gushteri, e practic un campionat de tineret cu alt nume. Nici dracu nu-i in stare sa zica fara gugal cine a cistigat ultima data, decit daca poate a fost in echipa. Nu are absolut nici o relevanta, ai auzit pe cineva ca sa grabeste acasa sa se uite la fotbal olimpic? Prezinta mai mare interes un meci intre CFR Cluj si Viitorul sau alte asemenea megameciuri.

Foarte corect. Tot ce ai scris, dar n-am mai dat quote la tot.

Eu nu tin minte cand am vazut ultimul meci de fotbal la un turneu olimpic. E un turneu de consolare pentru echipele care nu au facut mare lucru pe la Euro sau CM. Si da, e un turneu de tineret in proportie de 90%.

U21... e so-so. Noi am ajuns in 2019 in semifinale pentru ca s-a creat un grup de jucatori mai talentati si care s-au motivat foarte bine, iar ei, pe langa ceilalti, au fost ajutati de regula U21 sa fie titulari in prima liga. Ne-am bucurat ca au ajuns acolo? Da, fara doar si poate, dar sa fim seriosi pentru un minut. Nu poti compara nationala de seniori cu cea de tineret.

#166
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu va zic cateva nume: Mihaila, Man, Dragusin, Morutan, Fl. Coman, Ianis Hagi, N. Bancu, R. Marin, Stanciu, Puscas, Alibec, Budescu, Chiriches, Matan, Cicaldau, O. Popescu.
Sunt 16 nume. Stiu, nu pot juca toti. Problema noastra e in defensiva. Luam goluri usor. Dar pe atac, suntem in primele 10 echipe din Europa.

#167
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
Singurul lucru de apreciat la Burleanu este regula cu tinerii in echipa (idee la care mai trebuie umblat - vezi bulangii de la cfr care il tin pe bietul baiat un minut in teren) si obligativitatea unei echipe de juniori.

#168
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018

View Postcipi_v, on 13 aprilie 2021 - 14:24, said:

Singurul lucru de apreciat la Burleanu este regula cu tinerii in echipa (idee la care mai trebuie umblat - vezi bulangii de la cfr care il tin pe bietul baiat un minut in teren) si obligativitatea unei echipe de juniori.

Prima regula e foarte buna, dar a doua, cea cu inca un jucator U21 care poate fi schimbat, nu e cea mai stralucita. Multi antrenori isi bat joc de copii, bagandu-i pe teren 2 minute... mai mult ii distruge dpdv mental.

View Postlost_in_a_dream, on 12 aprilie 2021 - 23:32, said:

Eu va zic cateva nume: Mihaila, Man, Dragusin, Morutan, Fl. Coman, Ianis Hagi, N. Bancu, R. Marin, Stanciu, Puscas, Alibec, Budescu, Chiriches, Matan, Cicaldau, O. Popescu.
Sunt 16 nume. Stiu, nu pot juca toti. Problema noastra e in defensiva. Luam goluri usor. Dar pe atac, suntem in primele 10 echipe din Europa.

Numele astea le-ai zis pentru ca sunt jucatori foarte buni? Ce usor s-a rezolvat problema, faci o echipa din astia, ba chiar ai si rezerve, apoi rupi Germania pe genunchi...

Aa, stai, majoritatea au jucat impreuna deja, fie la nationala mare, fie la U21 si nu prea s-a vazut valoarea...

Jucatorii astia sunt buni pentru nivelul Ligii 1, o parte dintre ei. Altii s-au nascut talent si au murit sperante... Iar altii, gen Dragusin, au vreo 3 meciuri la profesionisti, n-ai de unde sa stii valoarea reala.

#169
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu zic ca, daca avem un selectioner gen Piturca, rezultatele Generatiei de Aur pot fi depasite.
A zis si Hagi. Gica Hagi.

#170
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,092
  • Înscris: 24.02.2011
Pițurcă?!  Posted Image Posted Image
De ce nu tata Puiu? Aaa, stai că rebuturile astea au mai fost de câteva ori și s-a ales prafu'.

#171
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Ai uitat ca Piturca e ultimul antrenor care ne-a calificat la un turneu final? (EURO 2016)

View Postlost_in_a_dream, on 12 aprilie 2021 - 23:32, said:

Eu va zic cateva nume: Mihaila, Man, Dragusin, Morutan, Fl. Coman, Ianis Hagi, N. Bancu, R. Marin, Stanciu, Puscas, Alibec, Budescu, Chiriches, Matan, Cicaldau, O. Popescu.
Sunt 16 nume. Stiu, nu pot juca toti. Problema noastra e in defensiva. Luam goluri usor. Dar pe atac, suntem in primele 10 echipe din Europa.
Am uitat de Maxim si Tanase.
Avem cea mai buna generatie, din istorie!

#172
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018
Ba, baiatule, dar tu cu fotbalul chiar nu le ai...

#173
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,092
  • Înscris: 24.02.2011
Nici la muzică nu se pricepe, dar deloc.Posted Image

Edited by sandel1, 13 April 2021 - 21:18.


#174
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
Sunt buni cei enumerati. Dar daca nu vor, degeaba sunt ei peste Ronaldo. Eu nu am mai vazut un meci in care sa se moara pe teren. Macar sa fie dedicati

#175
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018
Simt nevoia sa te contrazic... unii dintre ei au fost buni, altii sunt talentati. Eu, personal, nu gasesc in lista aia nici un jucator despre care sa spui ca este indispensabil pentru echipa nationala ca sa spui ca e bun.

#176
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,005
  • Înscris: 16.07.2015

View PostAidenIrish, on 14 aprilie 2021 - 14:45, said:

Simt nevoia sa te contrazic... unii dintre ei au fost buni, altii sunt talentati. Eu, personal, nu gasesc in lista aia nici un jucator despre care sa spui ca este indispensabil pentru echipa nationala ca sa spui ca e bun.
Poate Dragusin. L-am avut pe Stefan Radu si ne-am batut joc de dansul.

Edited by Vlad_22, 14 April 2021 - 14:47.


#177
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018
Dragusin are 3 meciuri la profesionisti toata cariera... inca nu ii putem cunoaste valoarea. E talentat/are calitati... asta putem spune despre el deocamdata.

#178
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 06.02.2008

View Postlost_in_a_dream, on 12 aprilie 2021 - 16:37, said:

Ce inseamna cabipcat?
Daca jucatorii nostri sunt asa de slabi, cum am ajuns in semifinale la EURO 2020 U21?
Ne-am calificat la Olimpiada dupa vreo 50 de ani.
Avem o generatie super. Dar nu avem selectioner pe masura.

Avem pe naiba. Dacă era o generație super jucau la echipe de club serioase de-afară ca și titulari, nu la echipe de mâna a paișpea. E de ajuns să urmărești jucători de aceeași vârstă din campionatele puternice și-ți dai seama că nu avem nimic, nici măcar acel "talent" pe care-l clamăm cu fiecare ocazie. Că așa am ajuns să spunem, vezi doamne, noi suntem tehnici și talentați dar leneși, sau ceva de genul. Nu știu de unde ne auto-pupăm în fund cu tehnicitatea asta de care tot vorbim, dar când întâlnim echipe serioase de-afară ne înoadă ăia piciorele numai din driblinguri și pase.

Edited by caiuscorneliu, 14 April 2021 - 16:10.


#179
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Se anunta transferuri tari:
Man - La AC MIlan
Ianis - La Lazio
Morutan - La Inter

Nimeni nu este mai orb decat acela care NU vrea sa vada! Posted Image

#180
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 06.02.2008
Tu chiar ești "pierdut într-un vis", no offense :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate