Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Rezultat Armenia - Romania (31.03.2021, 19:00, Pro X)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

Poll: Rezultat Armenia - Romania (31.03.2021, 19:00, Pro X) (48 member(s) have cast votes)

Cu ce rezultat credeti ca se va incheia meciul?

  1. castiga Armenia (21 votes [43.75%] - View)

    Percentage of vote: 43.75%

  2. meci egal (4 votes [8.33%] - View)

    Percentage of vote: 8.33%

  3. castiga Romania (23 votes [47.92%] - View)

    Percentage of vote: 47.92%

Vote Guests cannot vote

#1
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Generatia de Aur, nu avea nicio emotie cu echipele de genul.
Dar generatia lui Ianis?

Daca scoate un egal, eu zis sa fim multumiti.

#2
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Suntem praf, calitatea fotbalului a scazut mult in timp. Nici la echipele mari de club nu ma mai uit cu placere. Cred cu tarie ca publicul intr-adevar era al doisprezecelea jucator.

#3
elless

elless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 05.02.2007
Este clar ca suntem net superiori si in acest moment. Lasa ironiile cu "sa fim multumimi daca scoatem egal". Cel mai probabil vom domina partida clar si castigam. In caz extrem de rar se poate intampla un egal, ca na, e fotbal.
Armenia a jucat doar cu echipe foarte slabe. Ocazional mai castiga cu 1-0 gen, dar in toate acestea a fost dominata clar, castigat din pur noroc.
Termina cu ironiile, nu impresionezi pe nimeni. Aveti plangerea din orice ca mod de viata.
Astia is locul 100 din 200 de echipe. Intrec doar pe Barbados, Suriname, Mauritaia si tot felul de 100 insule noname.
Suntem locul 37 in lume, si parca vom urca pe 30 dupa ultimele rezultate. E normal, ca si medie a ultimilor 50 ani, exact unde ne este locul. Nu a scazut sau urcat nimic, e doar senzatia/pretextul voastra ca sa va plangeti din orice, ca romanii.

Edited by elless, 31 March 2021 - 14:41.


#4
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,665
  • Înscris: 21.03.2020
Macar sa joace fotbal, nu autobaza trista a lu  Mutu...

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007
hai Armenia! Posted Image

#6
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Poate bubuie Ianis in seara asta si castigam meciul.

#7
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postelless, on 31 martie 2021 - 14:29, said:

Este clar ca suntem net superiori si in acest moment. ...
Armenia a jucat doar cu echipe foarte slabe. Ocazional mai castiga cu 1-0 gen, dar in toate acestea a fost dominata clar, castigat din pur noroc.
Termina cu ironiile, nu impresionezi pe nimeni. Aveti plangerea din orice ca mod de viata.
Astia is locul 100 din 200 de echipe. Intrec doar pe Barbados, Suriname, Mauritaia si restul de 100 de insule noname.
Suntem locul 37 in lume, si parca vom urca pe 30 dupa ultimele rezultate. E normal, ca si medie a ultimilor 50, exact unde ne este locul. Nu a scazut, urcat nimic, e doar senzatia/pretextul voastra ca sa va plangeti din orice, ca romanii.


Islanda parca ne-a scos la baraj  acum 6 luni....Armenia -Islanda 2 - 0 acum cateva zile  ... un argument destul de bun ca sa fim  realisti .... "net superiori" e mult spus ...

...si altii ar putea spune acelasi lucru despre echipa Romaniei : " a jucat doar cu echipe foarte slabe. Ocazional mai castiga la 1 gol diferenta gen, dar in toate acestea a fost dominata clar, castigat din pur noroc." ...parca merge si la noi , nu ?

Succes...un meci frumos si sa castige cine merita Posted Image

Edited by superm, 31 March 2021 - 14:47.


#8
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007

View PostGlCA_Contras, on 31 martie 2021 - 14:41, said:

Macar sa joace fotbal, nu autobaza trista a lu  Mutu...
Si eu sper sa inteleaga importanta meciului. Cat despre echipa lui Mutu, consider ca gresesti. Sunt buni si vor fi mai buni. Sa faci egal cu Olanda si Germania nu se va intampla niciodata la nationala mare. Plus ca s-a vazut ce fel s-au luptat cu bozgorii

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,832
  • Înscris: 13.07.2011
Imi place cum ai scris "generatia de aur nu avea emotii cu astfel de echipe". Adevarul este ca generatia de aur le dadea cu pamantul in cap. Generatia de aur se batea cot la cot cu echipele mari ale lumii.

Motivul pentru care astazi echipa este de 20 de ori mai slaba nu l-am gasit nici pana acum. Posibil datorita comunismului si faptului ca fotbalul era o mandrie a tovarasului si pe langa asta fotbalul era luat in serios. Cine juca la echipele bucurestene de top castiga bine si detinea niste privilegii pe care omul de rand nu le avea.

In prezent la echipele mai maricele din liga 1, jucatorii sunt platiti foarte bine, au acces la multe lucruri (sa ne uitam la Alibec care detinea un McLaren si el juca la Astra/FCSB; o masina pe care multi jucatori din ligiile mari ale Europei nu o conduc), si nu mai au motivatie sa traga la mai mult. Pe langa asta pregatirea fizica in Romania este slaba, cand jucam cu echipe din Europa pe partea fizica suntem slabi, din a 2 a repriza nu mai tragem nimic.

#10
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,428
  • Înscris: 20.02.2008
Batem la scor.

#11
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postelless, on 31 martie 2021 - 14:29, said:

Suntem locul 37 in lume, si parca vom urca pe 30 dupa ultimele rezultate.

Norvegia e 44 si parca ceva tot ceva cu 4 a fost scorul cand am jucat cu ei...Posted Image

#12
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postsuperm, on 31 martie 2021 - 14:46, said:

Islanda parca ne-a scos la baraj  acum 6 luni....Armenia -Islanda 2 - 0 acum cateva zile  ... un argument destul de bun ca sa fim  realisti .... "net superiori" e mult spus ...

...si altii ar putea spune acelasi lucru despre echipa Romaniei : " a jucat doar cu echipe foarte slabe. Ocazional mai castiga la 1 gol diferenta gen, dar in toate acestea a fost dominata clar, castigat din pur noroc." ...parca merge si la noi , nu ?

Succes...un meci frumos si sa castige cine merita Posted Image
Islandezii au scazut si ei, multisor, de la Euro 2016 si CM 2018.

Pronostic: 3 sau 4-0 cu Armenia, macar, desi sunt echipa mai artagoasa asa. 8-0, poate chiar mai mult cu Liechtenstein etc. E clar, ca suntem favoritii la locul secund, de baraj, dupa prestatia, zic eu mai mult decat onorabila, impotriva nemtilor. Clar n-avem tehnica, viziunea si luciditatea lor, prin pase, spatii etc., dar am atacat.

Edited by Vlad_22, 31 March 2021 - 15:04.


#13
nAckatoMy

nAckatoMy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.09.2006
Eu zic sa le propuneti sa nu mai joace daca functioneaza asta ca suntem pe locul X, aia de pe locul Y i-au batut pe aia de pe locul Z etc.
Si eu sunt de parere ca daca vom avea putin ghinion plecam cu un egal, dar mizez pe victoria noastra. Nu cred ca e dracul atat de negru :)

#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcipi_v, on 31 martie 2021 - 14:47, said:

Plus ca s-a vazut ce fel s-au luptat cu bozgorii

Aia cine-s?

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

View Postbusiness11, on 31 martie 2021 - 14:52, said:


Am o vaga senzatie, ca o astfel de generatie nu va mai fi. Si e trist.

Poate, ma insel. Dar faptul ca ne tot uitam la Campionate Europene, dar mai ales Mondiale, doar la televizor, imi taie mult din sperante.

View PostJammalan-the-Prophet, on 31 martie 2021 - 14:58, said:


Norvegia e 44 si parca ceva tot ceva cu 4 a fost scorul cand am jucat cu ei...Posted Image

Era Haaland intr-o zi proasta.

#16
Tankx

Tankx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 23.02.2021

View Postlost_in_a_dream, on 31 martie 2021 - 14:15, said:

Generatia de Aur, nu avea nicio emotie cu echipele de genul.
Dar generatia lui Ianis?

Ianis nu are inteligenta jocului, are o privire goală, de om lipsit de imaginație.


#17
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
Diferenta e ca generatia de aur avea 2 jocuri importante intr-o grupa. Azi, nu mai exista echipa slaba. Georgia conduce Spania la pauza, abia bat spaniolii cu gol la ultima faza.
Luxemburg bate la irlandezi acasa, abia e batuta de Portugalia.

Eu spun ca batem 2-1

#18
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mie Cicaldau imi place. I-a cam naucit pe nemti, in minutele alea de final, cand a fost introdus. Daca el si Puscas ar fi fost titulari, scoteam egalul, zic. Si daca Stanciu ar fi mai putin individualist, ar fi fost ceva. Azi vad ca primii 2 sunt titulari, deci clar batem.

Edited by Vlad_22, 31 March 2021 - 17:03.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate