Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Relatie serioasa 2021 ?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#91
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
dap așa este.. da nimeni nu te oprește sa cinstesti un cunoscut de al pretendentei la titlul de veața mea 🤭🤭

#92
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,624
  • Înscris: 12.06.2010

 AlbastruIndigo, on 18 februarie 2021 - 02:02, said:

Frumos ar fi ca tu, ca gazda, sa ai toate astea in casa pentru orice musafir. Indiferent ca ti-e prieten, vecin, amant sau iubit.
Ce te faci cu unul ca mine care are crama? Si vreo mie de sticle care stau la temperatura controlata! Cum zice sile, am firma pusa la intrare, chiar daca beau rar si doar cu prietenii.

#93
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,000
  • Înscris: 16.09.2014
Nu fac nimic, imi plac oamenii ce au pasiuni / hobby-uri.

#94
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
O mie de sticle  😳😳😳

#95
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 AlbastruIndigo, on 18 februarie 2021 - 14:39, said:

Nu fac nimic, imi plac oamenii ce au pasiuni / hobby-uri.

1000 de sticle nu e hobby :)

#96
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
:))))), e aroganță

#97
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.05.2008
Cum spunea un coleg pe alt topic "numitorul comun este el".
Daca femeile rup pamantul dupa 3-4 intalniri sigur face/ spune el ceva. Binenteles poate fi si din cauza sfatului tau. Cum a mai zis si @axisborn o femeie care cauta o relatie de lunga durata nu face sex din prima. Ar trebui sa zica si el acolo pe tinder ca vrea relatie serioasa nu 3 night stands

 Noua_pe_site, on 17 februarie 2021 - 21:44, said:

Lui i-am zis sa ''culce'' tot ce prinde si daca iese o relatie bine , daca nu iese , sa nu dispere ca poate nu s-a nascut inca tipa potrivita pentru el.


#98
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 WhimsicalPeanut, on 18 februarie 2021 - 14:50, said:

........Cum a mai zis si @axisborn .........

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fFUa_uV6Ccw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#99
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,624
  • Înscris: 12.06.2010

 DeathRipple, on 18 februarie 2021 - 14:47, said:

1000 de sticle nu e hobby Posted Image
Sunt aproape 10 ani de cand m-a muscat filoxera. Sticlele se aduna cu timpul, iar ce se consuma se inlocuieste.

#100
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 WhimsicalPeanut, on 18 februarie 2021 - 14:50, said:

Cum a mai zis si @axisborn o femeie care cauta o relatie de lunga durata nu face sex din prima.

Pentru că: e nehotărâtă dacă e atrasă - nu e epilată/alte detalii intime - trebuie să-i facă impresie viitorului soț - o așteaptă mami acasă - o așteaptă pisicile acasă?

Și căutatul ăsta de relație serioasă nu înseamnă că de la prima întâlnire te vizualizezi cu X la altar. Cred că e mai bine să nu-ți propui nimic și să vezi ce se întâmplă.

#101
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
E bine si asa, mergi la noroc cum s ar spune.. dar sigur îți scazi sansele facand sex din prima seară, drastic nu asa 🤭🤭

#102
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Depinde de radarul fiecăreia.

#103
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.05.2008

 Jayanti, on 18 februarie 2021 - 15:18, said:

Pentru că: e nehotărâtă dacă e atrasă - nu e epilată/alte detalii intime

Și căutatul ăsta de relație serioasă nu înseamnă că de la prima întâlnire te vizualizezi cu X la altar. Cred că e mai bine să nu-ți propui nimic și să vezi ce se întâmplă.

Cunosc care nu se epileaza dinadins pt prima intalnire, sa elimine ispita Posted Image

Relatie sanatoasa nu inseamna altar, am mai multe prietene care nu vor casatorie/copii dar sunt in relatii serioase de peste 5 ani (unele peste 10). La noi in tara este mai rar intr-adevar relatie lunga fara casatorie, sau femeie sa nu vrea "sa se lege la cap" dar exista Posted Image

#104
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,961
  • Înscris: 26.01.2010

 RealThing, on 18 februarie 2021 - 01:54, said:

Nu fata, cand plec de acasa te sun si te intreb: ce vrei, ai nevoie de ceva? Zici ca x, ok, nu, aia e. Mai departe, daca alcoolul e mandatory p-acolo pe la tine, asta e, eu sunt baiat simplu de la tara, merge si fara combustibil.

Asa da , inseamna ca nu esti taranu de care vorbeam eu mai devreme si tu o tineai cu batman. Ideea era ca nu te duci cu mana in cur si tu nu si nu ca te duci. Ca suni sa intrebi daca tre sa aduci ceva nu ai zis mai devreme :P

 edy_wheazel, on 18 februarie 2021 - 01:59, said:


Poate mai de aproape se simte disperarea aia pentru relatie. Genu' de maruntisuri spuse de le pe care el nu le constientizeaza, da' pe care fata le contabilizeaza (fucking poezie).
le contabilizeaza in draci , nu ai idee ce le trece prin cap muierilor .

 AlbastruIndigo, on 18 februarie 2021 - 02:02, said:


Nimeni nu merge la prima intalnire strict pentru a si-o trage, poate doar daca asa s-a stabilit dinainte.


Frumos ar fi ca tu, ca gazda, sa ai toate astea in casa pentru orice musafir. Indiferent ca ti-e prieten, vecin, amant sau iubit.

Esti pe moda veche , se duc la prima intalnire strict pentru tras , de ce crezi ca a aparut Tinder ? :D
Eu ca gazda chiar am de toate , vezi mai sus ce a zis RT ca face si asta era ideea principala.

 ajax2854, on 18 februarie 2021 - 12:24, said:


Eu ma feresc de doamnele care n-au idee de ce vor de la mine. Nu de alta, dar timpul se scurge și nu vreau sa il pierd de pomana cu una de nu știe pe ce planeta se află.

Se scurge timpul dar nici dupa 3 intalniri nu-ti poate spune gagica ca vrea sa fie cu tine forever and ever.

 WhimsicalPeanut, on 18 februarie 2021 - 14:50, said:

Cum spunea un coleg pe alt topic "numitorul comun este el".
Daca femeile rup pamantul dupa 3-4 intalniri sigur face/ spune el ceva. Binenteles poate fi si din cauza sfatului tau. Cum a mai zis si @axisborn o femeie care cauta o relatie de lunga durata nu face sex din prima. Ar trebui sa zica si el acolo pe tinder ca vrea relatie serioasa nu 3 night stands
Daca zici pe Tinder ca vrei relatie serioasa nici nu te baga lumea in seama. Nu de alta dar Tinder-ul e strict pentru relatii pasagere sau cel putin asta a fost scopul initial al aplicatiei. Sfatul meu a fost dat in urma unor povesti auzite de la el si chiar cred ca e un sfat bun.
Relatiile serioase nu se gasesc asa cu una cu doua la toate colturile de strada. Degeaba zic eu ca vreau relatie serioasa daca dupa cateva intalniri cu tine imi dau seama ca nu esti potrivit pentru mine.
3 night stands sunt mai bune decat niciuna.

#105
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,624
  • Înscris: 12.06.2010

 WhimsicalPeanut, on 18 februarie 2021 - 15:31, said:

Cunosc care nu se epileaza dinadins pt prima intalnire, sa elimine ispita
Cand eram mai tinerel (pana pe la 35-37 ani) mi s-a intamplat de nu stiu cate ori sa trecem la fapte si sa fi mancat ceapa inainte. Parca era afrodiziac ceapa.

#106
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.07.2019
Pe vremea mea…
10-8 ani in urma, rupeam rockotecile, beam, combinam, daca iesea serios bine, daca nu, nu.
Fara dileme, fara Tinder, fara cadouri, fara basini.
Si fara iesiri la restaurant
Si era fain. Chiar era.

Intalnirile oficiale is fucking borring

Si fara dileme , se f ute cu mine e curva, sau nu.

#107
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

 Noua_pe_site, on 18 februarie 2021 - 19:17, said:

Se scurge timpul dar nici dupa 3 intalniri nu-ti poate spune gagica ca vrea sa fie cu tine forever and ever.

Cine a spus ceva de forever?
Ca nu ai de unde sa stii cu cine stai in casa nici dupa ani de zile.
Dar iti cam dai seama daca ar trebui sa mergi mai departe sau nu. Dar vorbim de o perioada rezonabila de timp. O luna, hai doua. Ce depaseste mai mult, e doar o complacere intr-o situatie de cacao. Sau ii poti da inainte, dar cel putin sa se cunoasca faptul ca e doar sex si fiecare are dreptul sa caute in stanga-dreapta supliment de viteza.

Altfel, eu nu inteleg care e rostul sa pierzi timpul degeaba?

#108
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017

 In_sunetul_muzicii, on 18 februarie 2021 - 19:36, said:

Pe vremea mea…
10-8 ani in urma, rupeam rockotecile, beam, combinam, daca iesea serios bine, daca nu, nu.
Fara dileme, fara Tinder, fara cadouri, fara basini.
Si fara iesiri la restaurant
Si era fain. Chiar era.

Intalnirile oficiale is fucking borring
Da, știm ce spirit aventuros erai și cum era pe vremea ta, doar ai repetat aceleași banalități de enșpe triliarde de ori. Ai uitat să mai menționezi că aveai 2 lei în buzunar și cu ăștia beai și futeai bunăciuni de franțuzoaice și brazilience. Și era fain.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate