Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Racordare Curent Electric - Bransament Delgaz Grid (E On)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Morosh

Morosh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.09.2018
Buna ziua,

Sunt curios daca a obtinut cineva ATR (aviz tehnic de racordare) pentru bransament curent electric de la Delgaz Grid (E On) pe anul 2021.
Se misca lucrurile? Eu am obtinut ATR si ma tot duce cu vorba responsabilul Delgaz pe zona mea, ca nu e gata procedura pentru noua lege care ofera bransament gratuit, ca sa il mai sun luna viitoare si tot asa,,,sunt curios daca este asa cum spune el si nu e gata procedura sau doar incearca sa ma lungeasca ca sa obtina ceva de la mine....
Orice raspuns este de folos!

Multumesc frumos!

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 28.10.2006
A povestit azi ministrul cum e cu GRATUIT.
Gratis pana la limita proprietatii tale. Daca teava/cablul iti trece deja pe la usa, gratis e vederea la strada.
Tot ce este de la limita inspre consumator, se plateste.
Si ce e GRATIS se regaseste in tariful de distributie.
Adica eu, care am racord la gaze din 2000, cand am platiot de la teava pana in casa 25000 lei, acum platesc si pentru tine, cei 100 m de teava de pe domeniul public. In pretul metrului de gaz.
Ca la Romania. Ce daca am contribuit 40 de ani la fondul de pensii, mai contribui si pentru viitorii pensionari si mai ales pentru cei care nu au muncit LEGAL niciun minut in ultimii 50 de ani si care traiesc din ajutoare sociale, alocatii de copii si cersetorie. SI sunt primii la medicul de familie cu medicamente gratuite si mi-au lut "fata" la vaccinare, ca sunt cazuri sociale.
Va suna cumva un clopotel? LEGE? Care lege, in favoarea CUI? A contribuabilului? N-ai sa vezi!
Scuze de Off, dar chiar m-am "inervat".

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,656
  • Înscris: 30.08.2017
Pai fix partea "pana la limita proprietatii tale" era cea care te usca la buzunar.

#4
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,298
  • Înscris: 17.03.2009

View PostMorosh, on 10 februarie 2021 - 18:23, said:

Buna ziua,

Sunt curios daca a obtinut cineva ATR (aviz tehnic de racordare) pentru bransament curent electric de la Delgaz Grid (E On) pe anul 2021.
Se misca lucrurile? Eu am obtinut ATR si ma tot duce cu vorba responsabilul Delgaz pe zona mea, ca nu e gata procedura pentru noua lege care ofera bransament gratuit, ca sa il mai sun luna viitoare si tot asa,,,sunt curios daca este asa cum spune el si nu e gata procedura sau doar incearca sa ma lungeasca ca sa obtina ceva de la mine....
Orice raspuns este de folos!

Multumesc frumos!
Are dreptate, nu e gata procedura.

#5
Morosh

Morosh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.09.2018

View Postgeorge_alexandru, on 10 februarie 2021 - 19:36, said:

Pai fix partea "pana la limita proprietatii tale" era cea care te usca la buzunar.

Corect, mai ales ca am solicitat trifazic.

View Postanaki, on 10 februarie 2021 - 19:40, said:

Are dreptate, nu e gata procedura.

Multumesc de informatie!
Mi-a zis ca s-ar putea sa fie gata luna aceasta, sa il sun luna viitoare, treaba e ca incep santierul in aprilie, sper ca pana atunci se rezolva, daca nu, imprumut de la vecini...

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postviceroy56, on 10 februarie 2021 - 18:50, said:


Adica eu, care am racord la gaze din 2000, cand am platiot de la teava pana in casa 25000 lei

25.000 de lei?
Câți km de țeavă ai tras?

#7
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,975
  • Înscris: 29.07.2017
https://agrointel.ro...gie-electrica/#

#8
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
„Racordul e gratuit pentru om, dar se recuperează, se socializează în tariful de distribuţie pentru că toate investiţiile care se fac în reţea se regăsesc în acel tarif de distribuţie”, a explicat ministrul.

Presupun ca se scumpeste gazu cat de repede?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate