Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Central Adress Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#73
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009
Am fost ieri și am platit rezervarea..ap de 51.3 m utili...etaj 3,predare în decembrie,67350 eur cu tot cu tva.Acelasi apartament...același metraj..la ISG Residence care e langa "central Residence " este 89900 eur.De ce ai plăti 23.000 eur in plus ...pt 750 m distanță?

#74
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 22.01.2007
Probabil pentru ca aici il iei la "groapa", pe cand la ISG deja e in ultimele faze ale proiectului. Asta + faptul ca e ceva mai aproape de Carol acolo si oarecum nu e in Rahova. :)

#75
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Uneori un bulevard face diferența între zona selecta și zona proasta, și voi ziceți de 750m?

Uite un motiv, ești.cu minim 750m mai departe de parcul Carol

#76
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 22.01.2007
Ai dreptate ca 750m pot face diferenta, dar in cazul de fata, acolo la ISG in niciun caz nu e zona selecta. :)

#77
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009

 Flat, on 11 februarie 2021 - 11:56, said:

Uneori un bulevard face diferența între zona selecta și zona proasta, și voi ziceți de 750m?

Uite un motiv, ești.cu minim 750m mai departe de parcul Carol
Și 750 m ăștia...justifica cei 23000 eur?

#78
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Nu știu, afli tu când te muti acolo :)

Pt mine zona aia cuțitul de argint e semidubioasa dar macar e pustie și liniștită. O zonă uitată între cartiere. Nu ai stoluri de păsări în spate

#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă aprt este pentru o afata cocheta careia ii place sa meargă pe tocuri e destul de... "Creepy" :)

Sa speram ca fata știe kung-fu la nivel avansat 🤗

Îmi place descrierea... GARSONIERE SI APARTAMENTE IN CENTRUL BUCURESTIULUI, CONSTRUITE CU ATENTIE LA DETALIILE IMPORTANTE PENTRU TINE

Edited by MembruAnonim, 11 February 2021 - 14:57.


#80
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.05.2008
Zona nu e cea mai wow dar nici cea mai rea nu este. Este OK. Am locuit la intersectia Nasaud - Ferentari mai bine de 10 ani si nu m-am simtit niciodata in nesiguranta. Nu la fel pot spune despre Lizeanu care e mult mai in "Buricul targului" si de 2 ori mai scump - eCentral au apartamentele de 2 camere la 140k + tva parca . Iar acolo de cateva ori am fost abordata de "mexicani" sau aurolaci in tramvai de trebuia sa-mi sun jumatatea sa ma recupereze din statie iar apoi am renuntat total la transportul in comun si m-am bazat pe masina (ca tot e topicul lui Flat din Poiana, care crede ca transportul in comun e super safe )

Fix la intersectia cu Nasaud e o scoala bunicica, ai (daca a supravietuit pandemiei) un restaurant mai sus de scoala  catre Calea Ferentari, Lidl e fix peste drum ( si nu e dezolant), mai e "Nasaud Shopping Center" - o adunatura de cateva foarte mici magazine + Penny (ala mi se pare dezolant), apoi  2 Kaufland - unul pe la intersectia Salajan cu Ferentari si altul la Vulcan, (pe Sebastian) mai ai Carrefour + mai multe magazine gen H&M, C&A la Vulcan, Liberty Mall care e intr-adevar mega trist.

Ca si transport - drumul ala il faceam zilnic ca sa ajung in Pipera. Faci cam 3 - 4 minute (daca stai sa  te uiti dupa porumbei sau mai situ eu ce) pana in statia de tramvai de la Filaret si 2-3 statii pana la Metrou Eroii Revolutiei  maxim 10 min cu tranvaiul apoi ai linia directa Catre Pipera, Mai poti sa iei tramvaiul in directia cealalta catre Afi.

Singurul lucru e ca mi se pare putin cam excesiv 85k 2 camere + poate loc de parcare pentru zona aia .

De ce vrei neaparat nou? Ai putea in banii astia sa iti iei in Drumul Taberei, pe langa una din gurile noi de metrou, Bloc construit dupa '77 sau in alta zona mai "Centrala" cum vrei tu.

Edited by WhimsicalPeanut, 12 February 2021 - 16:24.


#81
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Sa o zicem pe aia dreapta, e o zona "proasta" in momentul de fata, dar cu perspective destul de certe de dezvoltare (si trafic infernal la pachet). Depinde cat de mult esti dispus sa astepti, daca nu da iar un 2008 peste noi, 10-25 de ani incolo o sa fie o zona in constructie...

 danuuu, on 11 februarie 2021 - 10:55, said:

Am fost ieri și am platit rezervarea..ap de 51.3 m utili...etaj 3,predare în decembrie,67350 eur cu tot cu tva.Acelasi apartament...același metraj..la ISG Residence care e langa "central Residence " este 89900 eur.De ce ai plăti 23.000 eur in plus ...pt 750 m distanță?
Decembrie ce an?

#82
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.05.2008

 Baltaci, on 12 februarie 2021 - 16:38, said:

Decembrie ce an?

Buna intrebare, vorbeam saptamana asta cu un coleg despre Onix residence de la DRCPIV, cand a semnat el ante-contractul in 2019 era vorba ca predarea e in ianuarie 2020, intre timp s-a tot prelungit antecontractul cu 2-3 luni de fiecare data. La ultima strigare li s-a promis ca cel tarziu in aprilie anul asta. Cui nu ii convine poate sa renunte si ii da avansul inapoi in 60 zile. Dezvoltatorului ii convine ca acelasi apartament il vinde acum cu 30% mai scump si gaseste super repede cumparatori.

Edited by WhimsicalPeanut, 12 February 2021 - 19:06.


#83
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Oricum Lizeanu e peste Rahova din orice punct de.vedere

#84
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 22.01.2007
Sa fie, eu n-as da in viata mea 13 septembrie/rahova pe lizeanu sau obor.
Si cand zic rahova, ma refer de la petre ispirescu in sus, fara partea de la piata sau prelungirea ferentari.

Edited by marele, 16 February 2021 - 00:48.


#85
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009

 Baltaci, on 12 februarie 2021 - 16:38, said:

Sa o zicem pe aia dreapta, e o zona "proasta" in momentul de fata, dar cu perspective destul de certe de dezvoltare (si trafic infernal la pachet). Depinde cat de mult esti dispus sa astepti, daca nu da iar un 2008 peste noi, 10-25 de ani incolo o sa fie o zona in constructie...


Decembrie ce an?
Poate 2021..2022.
Nu l-am achitionat să locuiesc eu in el...ci pt investiție.Dar din ce am văzut se mișcă bine constructorii...

#86
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 22.01.2007
Tocmai si-a mai rezervat un prieten un apart cu 3 camere. Sa speram ca o sa fie ok. :)

#87
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.05.2008

 Zarath, on 16 februarie 2021 - 00:35, said:

Oricum Lizeanu e peste Rahova din orice punct de.vedere

Sa stii ca inafara de faptul ca piata Obor e aproape si la fel si metroul si ca ajungi muuuult mai repede in Pipera, nu prea. Aglomeratie mai mare de masini, mult mai multi mexicani decat 13 Septembrie/Nasaud, daca mergi putin spre Maica Domnului deja intri in alta lume, foarte similara cu Zetari

#88
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018
se pare ca nici aici nu se vor respecta termenele de predare, cel mai optimist termen este primavara 2022, iar ultima fita promovata de reprezentantii dezvoltatorului la foarte multe tipuri de apartamente este sa muti bucataria pe balcon.... din pacate pe cat de atractiv era pretul de 1250 euro/mp (utili dar care includ si suprafata balconului...) din oferta de lansare pe atat de prost gust o iasa totul la final (parerea mea).

#89
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 22.01.2007
De ce zici ca nu or sa respecte termenele? Deja se lucreaza la finisaje, au ajuns la etajul 4 cu ele. Si la exterior sunt intrun stadiu destul de avansat.
Eu unul ma astept la 2 luni intarziere cam asa. Nu mi se pare ceva exagerat.

#90
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018

 marele, on 06 septembrie 2021 - 08:46, said:

De ce zici ca nu or sa respecte termenele? Deja se lucreaza la finisaje, au ajuns la etajul 4 cu ele. Si la exterior sunt intrun stadiu destul de avansat.
Eu unul ma astept la 2 luni intarziere cam asa. Nu mi se pare ceva exagerat.

mai vedem cand o sa inceapa avizarea ISU.... eu dupa cum vad lucrurile un termen real de predare efectiva a apartamentelor va fi vara 2022, chiar daca termina toate finisajele interioare si exterioare pana la sf anului (ceea ce nu cred) birocratia de dupa dureaza in jur de 6 luni

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate