Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Card Student

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
hipnotizat1

hipnotizat1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2021
Salut. Am 18 ani si inca sunt clasa a 12-a. Voiam sa va intreb daca inca sunt la liceu pot sa mi fac card de student la banci avand in vedere ca nu am carnet de student? Si ce banci ar fi mai bune pt. revolut?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,470
  • Înscris: 01.12.2001
Cum "bănci bune pt Revolut"?

Și elevii au oferte pt carduri fara comisioane la multe bănci.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,634
  • Înscris: 15.06.2004
Pia daca faci cont Revolut iti fac ei automat si cont la o banca de la noi, imi scapa numele..

Oricum nu mai e mare branza cu el de cand cu Brexit-ul - au migrat prin tarile Baltice si s-au transformat in banca normala - aplica si comisioane, etc...
E poate un pic mai ok decat un card normal, dar nu mai e ce a fost.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,267
  • Înscris: 13.03.2017
Banci bune pentru Revolut  Posted Image

In alta dezordine de idei - NU - NU POTI
Pentru card student toate bancile cer carnet/adeverinta de student ca d'aia se numeste  - CARD STUDENT

#5
hipnotizat1

hipnotizat1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2021

 dorin_2k, on 15 ianuarie 2021 - 15:37, said:

Cum "bănci bune pt Revolut"?

Și elevii au oferte pt carduri fara comisioane la multe bănci.
Ma refer la cele care nu iau comision cand faci top up cu cardul.

 Naijax, on 15 ianuarie 2021 - 15:43, said:

Banci bune pentru Revolut  Posted Image

In alta dezordine de idei - NU - NU POTI
Pentru card student toate bancile cer carnet/adeverinta de student ca d'aia se numeste  - CARD STUDENT
Credeam ca e mai mult o chestie de marketing denumiera pachetului astuia, ma rog.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 hipnotizat1, on 15 ianuarie 2021 - 14:19, said:

Salut. Am 18 ani si inca sunt clasa a 12-a. Voiam sa va intreb daca inca sunt la liceu pot sa mi fac card de student la banci avand in vedere ca nu am carnet de student? Si ce banci ar fi mai bune pt. revolut?

Sunt n banci unde nu trebuie sa fi student ca sa ai comisioane zero. Ce imi vine in minte acum rapid este Raiffeisen, cont Zero Simplu. Nu ai nicio conditie in afara de una singura. Sa platesti cu cardul cel putin o data pe luna. Chiar si o punga de 10 bani, nu conteaza suma. Sau

"Zero lei taxa de administrare a pachetului de cont curent ZERO Simplu daca efectuati doar o plata electronica lunara, prin: cardul de debit, la POS sau online; RaiPay, ApplePay, GarminPay; Smart Mobile: transferi bani sau platiti o factura direct din aplicatia noastra de mobile banking." RASPUNS Raiffeisen

#7
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 01.03.2016
@hipnotizat1 Circulă prin scoala ta zvonul ca se pot face niste afaceri bune cu ceva, si contul cardului Revolut nu ar fi controlat de ANAF? Mai nou la cardurile Revolut se dau IBAN-uri la Libra Bank
Nu. Nu poti face card de student.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
ia raiff, daca ai sediu pe aproape, nu ai comisioane sau piedici cand urci banii in revolut.

ce comisioane are revolut? nu de alta, dar io nu am vazut nici o modificare fata de inainte.

#9
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
am facut eu cont de student doar cu buletinul cand eram in a 12-a. La BT si Raiffeisen, fara nicio intrebare.

apoi peste cativa ani mi-am facut si la BCR (cu pasaportul parca) desi nu eram la facultate in Romania. cred ca se uita doar la varsta.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,634
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

comisioane are revolut? nu de alta, dar io nu am vazut nici o modificare fata de inainte.
Conteaza ce tranxactii faci - ai o limita de suma fara comisioane. Peste te txeaza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate