Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Curs graphic designer?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bbg150

bbg150

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.07.2018
Buna ziua,

Ce curs graphic designer recomandati? Sunt din Bucuresti, dar as prefera online din cauza timpului.

Pentru incepatori, durata 1 an ca sa te bage in toate.

Multumesc.

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 28.10.2006
Ce calificare cu diploma ai?
Intreb de curiozitate!
Pentru noob/biginer, o astfel de "calificare" este fix pix, echivalent cu obtinerea unei diplome de absolvire a unei facultati niciodata autorizate.
Macar sa spui despre ce "scoli" ai terminat, cu diploma.
In rest, Povestiri din Padurea Verde!

Edited by viceroy56, 13 January 2021 - 19:19.


#3
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015
Poti face cursul pentru a prinde o baza elementara in acest domeniu. Asta nu inseamna ca ai sa si reusesti sa lucrezi in acest domeniu. Ma gandesc ca trebuie sa-ti placa, sa ai o inclinatie in aceasta directie + cred ca si multa imaginatie. Eu zic sa incerci, vezi ca nu-i de tine...incerci altceva.

#4
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Youtube.

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 05.02.2012

 viceroy56, on 13 ianuarie 2021 - 19:15, said:

Ce calificare cu diploma ai?
Pentru noob/biginer, o astfel de "calificare" este fix pix, echivalent cu obtinerea unei diplome de absolvire a unei facultati niciodata autorizate.
Macar sa spui despre ce "scoli" ai terminat, cu diploma.

Eu nu am nici o calificare "oficiala" . Am terminat un liceu profesional si fac din grafica 3D (modelare & texturare) o suma de 5 cifre lunar , lejer Posted Image .
E un domeniu flexibil, unde conteaza portofolio-ul , dar na, tot timpul se gaseste cate unu care le stie pe toate.
si da , m-am inscris din curiozitate, sa nu mor prost , la facultate iar la grafica asistata pe calculator, am primit 8 la examen pentru ca am contrazis-o pe "profa" Posted Image . La cursul "tehnologii web" a trebuit sa ma rog de profa sa verifice anumite chestii cu "inspect element" ca sa ma creada ce ii spun , deci ... mai lasa-ma cu scolile astea

@bbg150
Youtube. La cursuri te invata bazele, nimic fancy. In plus, ce graphic design ? ca sunt multe categorii . Eu tot de pe youtube am invatat, iar primul proiect platit, l-am primit abia dupa 2 ani dupa ce am deschis 3ds max pentru prima data, deci nu iti fa sperante ca dupa 1 an o sa ai de lucru
Cum a zis si cineva mai sus, trebuie sa iti placa, altfel nu o sa evoluezi niciodata

Edited by Andreysc7, 13 January 2021 - 20:07.


#6
bbg150

bbg150

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.07.2018
Am diploma de bac.

#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
sunt si cursurile de la udemy, lynda...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate