Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Considerati ca este imoral ca un barbat pe la 40 sa se uite dupa fete de 18?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostAlex432, on 16 decembrie 2020 - 19:04, said:

Tu acum iti arati competentele la aritmetica sau te referi la altceva?

Da, e vorba de lipsa de experienta de viata in cazul 20 vs 40 in raport cu 40  vs 60.
Am crezut ca se subintelege. Dar cand nu te prinzi, te apuci sa te hlizesti.

View Postfuturist, on 16 decembrie 2020 - 19:18, said:

Ci-a făciut?

Las-o balta, nu te mai obosi.

View PostDDooGG, on 16 decembrie 2020 - 19:16, said:

Si ai prins vreo prospatura sau tot singur cu chelia ai ramas ?

Proiectezi mult?

Edited by axisborn, 16 December 2020 - 19:35.


#56
catalinn23

catalinn23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 13.07.2010
Caz real. Eu 29 ea 19... A fost nebunie :)

#57
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postcatalinn23, on 16 decembrie 2020 - 19:35, said:

Caz real. Eu 29 ea 19... A fost nebunie Posted Image

Asta e o diferenta mult mai acceptabila.
Pana si la bunicii mei diferenta era de 7 ani, asta pe la 1950.

Edited by axisborn, 16 December 2020 - 19:39.


#58
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Partenera mea 21 eu peste 40 .

#59
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,334
  • Înscris: 27.10.2007

View Poston64, on 16 decembrie 2020 - 13:29, said:

... un barbat de 40 si ceva de ani, unul chipes, atragator ...
Vedem si la dicaprio daca ne uitam la toate fostele lui observam acest pattern

mă, tu te consideri un fel de dicaprio, dar mai chel, asa ...

#60
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
eu sunt mult mai tanar de atat

#61
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Poston64, on 16 decembrie 2020 - 20:27, said:

eu sunt mult mai tanar de atat

Si la ce te ajuta?

#62
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,334
  • Înscris: 27.10.2007

View Poston64, on 16 decembrie 2020 - 20:27, said:

eu sunt mult mai tanar de atat

pana la 40 de ani ghidează-te după sloganul lui Stefan cel Mare: Descalecă și fuuuute, încalecă și du-te...

#63
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Poston64, on 16 decembrie 2020 - 20:27, said:

eu sunt mult mai tanar de atat
Deci esti chiar mai irezistibil decat el ?

Edited by Cr1spy, 16 December 2020 - 20:38.


#64
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Poston64, on 16 decembrie 2020 - 13:29, said:

Eu recunosc ca imi plac fetele tinere
Daca este trecuta de 25-26, o vad cam expirata, nu ma mai atrage ca una de 18
Să-mi pun ochelarii de psiholog, la tine este posibil să fie ceva de genu' că acolo ai rămas tu cu dezvoltarea emoțională. Dacă nu ai avut relații în adolescență sau la 20+ de ani, ai un "gol de viață" pe care vrei să-l umpli. Probabil însă dacă ai fi în stare să legi ceva cu o tipă de vârsta ta sau cu 3-4-5 ani mai mică nu ai avea probleme cu... atracția.


View PostJayanti, on 16 decembrie 2020 - 16:08, said:

poate fi aiurea spre ... scârbos.
Mie... când aveam 16-18-20 de ani mi se părea de atunci scârboasă ideea de a "se uita la mine" un bărbat prea matur. Știam că sunt prea copilăroasă pentru așa ceva, îmi știam locul, că nu am nimic interesant pentru un om trecut prin experiențe (decât dacă are o oarecare problemuță, întârziere, obsesie, înclinație) și voiam să am ritmul meu de creștere și dobândit experiențe și timp pentru distracțiile mele stupide, prietene, bac, început facultatea, chestii boring pentru un bărbat normal cu femei normale pe lângă el.

Ideea de "uitat" constant după tipe cărora le-ai putea fi tată - nu că se întâmplă o întâmplare și se îndrăgostesc amândoi, nu că ea e foarte fâșneață și poate precoce și matură pentru o vârstă de-asta - aia mi se pare dubioasă, abordatul de fapt, insistent sau nu și blocatul într-o anumită zonă tre să aibe sub 20, tre să fie mai mică ca fiu-miu, tre s-o las când face 22... nu poți decât să te bucuri, nu să fii invidioasă că exemplarele astea nu văd dincolo de ce ar putea fi o ea de 30 de ani sau cine știe cât. Dup-aia, ușurința cu care poate profita și conduce în unghere nedorite mintea tânără și neprihănită :lol:  și chestii de genul ăsta.

Sigur, sunt și fete atrase ele de "maturi", nu știu dacă natural sau prin diverse conexiuni pe care le fac, nu poate să le oblige nimeni să stea la șuete cu oameni din generațiile lor dacă vor să ardă etape. Cazurile individuale nu sunt așa importante. Cred că era vorba mai mult de percepția generală a fiecăruia.

Edited by Jayanti, 16 December 2020 - 21:20.


#65
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View PostJayanti, on 16 decembrie 2020 - 21:13, said:

Să-mi pun ochelarii de psiholog, la tine este posibil să fie ceva de genu' că acolo ai rămas tu cu dezvoltarea emoțională. Dacă nu ai avut relații în adolescență sau la 20+ de ani, ai un gol de viață pe care vrei să-l umpli. Probabil însă dacă ai fi în stare să legi ceva cu o tipă de vârsta ta sau cu 3-4-5 ani mai mică nu ai avea probleme cu... atracția.

Adica ce vrei sa zici, ca isi umple singur golurile ? Posted Image

#66
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008

Quote

Considerati ca este imoral ca un barbat pe la 40 sa se uite dupa fete de 18?

Bineinteles ca nu. Asa cum orice fata viseaza un barbat inalt, musculos, bogat, cu apartamentul/casa lui, cu AMG-ul in parcare, la fel de bine, fiecare barbat, nu doar de 40 de ani, poate sa aiba standarde si sa doreasca o partenera (cu mult) mai tanara decat el.

Normal, umbland cu prospaturi, atragi admiratia barbatilor si invidia fetelor batrane care in urma unei tinereti petrecute in desfrau, reusesc doar sa smulga o privire plictisita singurului mascul care le suporta compania, si anume motanul.

Stii cum se zice: wave and smile, boys, wave and smile.



#67
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
mie imi zicea o fata de 18 ani ca sunt atat de neprihanit atat de pur

#68
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
consider ca este semn de retard in cel mai fericit caz.
dar in cele mai multe cazuri e ceva de genu https://www.libertat...aderare-3334950

#69
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 28.05.2020

View Poston64, on 16 decembrie 2020 - 22:00, said:

mie imi zicea o fata de 18 ani ca sunt atat de neprihanit atat de pur
Sper ca ai bagat mare !

Mie scarbos, cum spunea Jay, mi se pare cu Lolitte /iti (12-16) - asta da in pedofilie- o chestie inacceptabila din multe puncte de vedere, inclusiv moral. Cele de 17-20-22 sunt aeriene, am mai zis. Cei pana in varsta asta e bine sa o faca intre ei.

#70
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020

View Poston64, on 16 decembrie 2020 - 16:51, said:

38 e mamica Posted Image
As vrea eu sa ma mai uit la una de 38 ca la mamica....Din pacate...in comaratie cu mine, nu peste mult timp, o sa-i sun tinerica uneia de 38. Mie 38 mi se pare varsta perfecta pentru o femeie; 35-38, astea imi plac. Una de 18 ma lasa rece, mi-ar putea fi copil. Masa sa fie buna!Posted Image Dupa o varsta incep sa-ti placa astea tapene, cu curu' mare!

#71
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,751
  • Înscris: 30.07.2006

View Poststrongsss, on 16 decembrie 2020 - 20:33, said:

pana la 40 de ani ghidează-te după sloganul lui Stefan cel Mare: Descalecă și fuuuute, încalecă și du-te...

Dar al lui Tepes cum era?

#72
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View Posttemporarysnooze, on 17 decembrie 2020 - 00:04, said:

Dupa o varsta incep sa-ti placa astea tapene, cu curu' mare!
Doar daca ai gusturi ciudate si se pare ca ai Posted Image .
Parerea mea e ca asa te simti si te comporti ca si perechea , daca e tanara te simti si tu tanar si grijile te ocolesc, daca stai langa o  acritura ( femeie batrana ) asa devi si tu un acrit ursuz mereu cu probleme pe cap .
Mie-mi place sa ma simt tanar mereu , i-am facut vant acriturii de mai bine de 10 ani si parca am reinviat . Bine , ma si mentin , sport , miscare in natura , n-am sefi care sa-mi spuna ce sa fac , daca azi am chef sa merg la munte si sa stau o luna, exact asta fac , am chef sa beau , beau, nu vine nimeni sa-mi zica stop joc . Ma mai si invata astea tinere una alta de care nici nu stiam Posted Image . Una tanara , apriga , optimista e tot ce trebuie pe langa barbat , cand o apuca grijile , doru de a intemeia familie & shit , copii ( io n-o sa fiu sclavetele unei progenituri veci pururi ) , se schimba femeia cu alta mai tanara , mai visatoare , mai apriga ...

O viata avem si daca ai n-o traim sa ne bucuram de ea , nu merita traita , parerea mea , ii vad pe unii rupti de griji cu copii fac credite sa apuce sa-si cumpere ceva , mereu pe fuga , incruntati , m-apuca rasul = sclavi pe viata .

Cand femeia incepe sa cicaleasca si sa ridice glasul fara sa spuna nimic interesant e semn clar de facut vant .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate