Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Cecilia Residence Straulesti

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020
Salutare. In curtea complexului respectiv sunt doi constructori, unul dintre ei sunt:

https://emsia.ro/por...ilia-residence/


Ceilalti au casele din anuntul de mai jos, insa nu am contact direct catre dezvoltator.

Stiti cumva cine construieste? A mai cumparat cineva acolo?

https://www.storia.r...eie-IDhZ68.html

#2
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 21.06.2012
De nu ai continuat cu intrebarile aici?:https://forum.softpedia.com/topic/1183185-case-insiruite-straulesti/

#3
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020

 C63AMG, on 17 noiembrie 2020 - 10:56, said:

De nu ai continuat cu intrebarile aici?:https://forum.softpedia.com/topic/1183185-case-insiruite-straulesti/

Mult offtopic, acolo as vrea pareri despre cele doua tipuri de case

#4
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Du-te cu un constructor cu experienta sa-i ia la intrebari. Pretul este dubios de mic si crede-ma ca nu ajung la sumele astea taindu-si din profit. Daca te uiti la ce sume / mpc ajung cei de la jurnal de constructie casa de pe forum, o sa ajungi si tu sa iti pui intrebari despre calitatea a ce s-a pus in casele alea.

Pentru inceput cere-le poze din timpul constructiei cu structura, instalatiile si pune-le pe forum. Daca nu are sau nu vrea sa le dea, deja mi-as pune semne serioase de intrebare.

Edited by figo1988, 17 November 2020 - 12:16.


#5
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020

 figo1988, on 17 noiembrie 2020 - 12:15, said:

Du-te cu un constructor cu experienta sa-i ia la intrebari. Pretul este dubios de mic si crede-ma ca nu ajung la sumele astea taindu-si din profit. Daca te uiti la ce sume / mpc ajung cei de la jurnal de constructie casa de pe forum, o sa ajungi si tu sa iti pui intrebari despre calitatea a ce s-a pus in casele alea.

Pentru inceput cere-le poze din timpul constructiei cu structura, instalatiile si pune-le pe forum. Daca nu are sau nu vrea sa le dea, deja mi-as pune semne serioase de intrebare.

Pretul din anuntul pe care l-am pus este doar ca sa atraga, la vizonare mi s-a comunicat alt pret: 130k, cu etajul 2 la rosu, nu stiu daca aici a inclus tva 5%.

De asta as vrea sa evit agentii imobiliari.

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,267
  • Înscris: 13.03.2017
Nu conteaza cine le construieste
Pentru ca sunt banii tai la mijloc (si nu sunt putini) ar trebui sa apelezi cu incredere la un expert tehnic imobiliar.
Nu-ti vine sa crezi cate "lucruri minunate" poate gasi sau ... nu
600 de lei am platit pe o expertiza tehnica si, crezi sau nu, cand constructorul a vazut expertul, a scazut pretul Posted Image

#7
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020

 Naijax, on 17 noiembrie 2020 - 12:22, said:

Nu conteaza cine le construieste
Pentru ca sunt banii tai la mijloc (si nu sunt putini) ar trebui sa apelezi cu incredere la un expert tehnic imobiliar.
Nu-ti vine sa crezi cate "lucruri minunate" poate gasi sau ... nu
600 de lei am platit pe o expertiza tehnica si, crezi sau nu, cand constructorul a vazut expertul, a scazut pretul Posted Image

Mai mult ca sigur o sa apelez si eu la unul, sper in primul rand sa dau de dezvoltator

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,267
  • Înscris: 13.03.2017
Repet - nu conteaza cine este dezvoltatorul
Daca nu dai de el, sigur te lovesti de cineva de la vanzari ori alt bagator de seama pe acolo
Importanta este expertiza

#9
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 ragnar2020, on 17 noiembrie 2020 - 12:19, said:


Pretul din anuntul pe care l-am pus este doar ca sa atraga, la vizonare mi s-a comunicat alt pret: 130k, cu etajul 2 la rosu, nu stiu daca aici a inclus tva 5%.

De asta as vrea sa evit agentii imobiliari.

Ok, asta e mai aproape de realitate, sa zicem. Dar incepe prin a cere poze, daca nu le are, oricum iti pierzi timpul de pomana, ca nici expertul ala nu poate trece cu privirea prin pereti :). Al doilea sfat ar fi sa cauti pe cineva apropiat tie care sa faca expertiza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate