Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

nokia 6680 vs. sonyericsson w800i vs motorola v3x vs samsung d600

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
russyan14

russyan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2006
salutare baieti...dak sunt si fete salut si voua.. :D ..sa revin la subiect...ash dori sa achizitionez unul din telefoanele mentioante in titlul topicului....dar nu shtiu ce sa aleg..nu ma pot decide...va rog..orice sfat e binevenit.... :naughty: ..o zi buna in continuare...

#2
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
eu zic v3x......in afara de os e cel mai complet din cele mentionate de tine

#3
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
logic. v3x .  punct

#4
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
daca vrei 3g intre motorola si nokia cel mai bun e v3x dar daca nu vrei 3g neaparat d600 e mai frumos

#5
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
eu recomand 6680 :D
e complet: 3g, camere bune, symbian. memoria e cam mica, da poti pune card de pana la 1 GB

#6
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postsandossu, on Mar 23 2006, 21:07, said:

eu recomand 6680 :D
e complet: 3g, camere bune, symbian. memoria e cam mica, da poti pune card de pana la 1 GB

pai in afara de symbian v3x are in plus camera mai buna, ecran mult mai bun, memorie mai mare....

#7
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View Postgika_killeru', on Mar 23 2006, 21:16, said:

pai in afara de symbian v3x are in plus camera mai buna, ecran mult mai bun, memorie mai mare....

v3x are acelasi ecran, doar ca mult mai mic
camera e mai buna

#8
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postsandossu, on Mar 23 2006, 21:24, said:

v3x are acelasi ecran, doar ca mult mai mic
camera e mai buna
:nonobad:
loooollll.....v3x are 320X240 fata de 176X208. si ca suprafata e ceva mai mare. 6680 are 2', v3x are 2.16

http://www.gsmarena....5&idPhone1=1120

Edited by gika_killeru', 23 March 2006 - 22:10.


#9
russyan14

russyan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2006
ms. pentru sfaturi bah baieti.....ati vrea sami ziceti si mie nishte detalii a lui v3x....in special pentru posesori...cum se descurca ?? yo momentan am un 8180 LG ...e bunishor...dar a inceput sa ma enerveze marimea....si yo v3x nu am vaz in realitate ..e comparabila marimea ?? :w00t:

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
O "mica" parere despre aceste 4 telefoane .
Parerile se bazeaza pe teste (butonari) facut de mine .



E mai mare decat V3-ul clasic . Oricm ecranul se vede foarte mine , mult mai bine decat la E1000 .
Sunetul pe difuzor nu e foarte excelent , se aude incet , fata de E1000 si aproape ca V3 .
Camera face niste poze superbe , efectul acela de alpha blending (transparenta) din meniul camerei si galerie e bine venit , in felul acesta vazundu-se mai bine subiectul ce trebuie pozat .
Are senzor de lumina , pentru economie de energie .
Bateria tine ceva , tipul care-l avea nu putea sa-l lase o zi nebutonat .
Ecranul d pe clapa e apropiat de cel de la V3 doar ca se vede mai bine . (65K > 4K)
Marele lui dezavantaj (pt mine) este carcasa , nu mai este facuta din acel aliaj de aluminiu , ci un plastic vopsit (cel de la Vodafone) sau "soft touch" (3 italia) .
Meniul se poate reordona si schimba ca aspect cu ajutorul temelor .
Toate accesoriile de la V3 merg la el .


D600 nu mi se pare cel mai stralucit telefon , are cateva atuuri ale lui cum ar fi :
carcassa , foarte bine finisata .
Picsel viewer - vizualizare documente Office
TV out
Camcorder la rezolutia CIF mult peste celelalte 3 (claritate si calitate a I-a) , pe televizor se vad excelent clipurile filmate cu el (are rezolutia VHS-ului) .
Sunetul e clar si puternic .
Bateria tine mai mult decat la D500 .
Ecranul e si el la inaltime , ca rezolutie si claritate .
Bassul pe sistemul audio este bun (casti , ampilficator) , fata de E720 unde nu se simtea .
MP3 playerul e mult limitat fata de cel din W800 (walkman) si V3X (digital audio player) dar similar cu cel din 6680 (cel standard).
Nu se pot skimba sunetele de la glisare , unele sunt enervante.


6680 e un tel bun pt cei care au nevoie de functii bussines si o platforma SW flexibila .
Camera de 1.3 Mpixeli , face poze bune pentru un Nokia .
Bateria tine destul de putin daca este folosit intens .
Ecranul e bun dar cu cea mai mica rezolutie fata de celealte 3 .
MP3 playerul nu e foarte grozav dar se poate descarca altul mult mai dotat si performant.
Meniul se poate reordona si schimba ca aspect cu ajutorul temelor , inclusiv se pot adauga shortcut-uri noi si folder-e .
Sunetul pe difuzor e cel mai slab dintre toate , are cea mai mica fidelitate fata de D600 si W800 .
Are senzor de lumina , pentru economie de energie .
Memoria interna e cea mai mica dintre cei 4 , avand 10  MB (prea putin pentru un smartphone) fata de 80 MB ai lui D600 , 64 M V3X si 38 ai lui W800i
Toate au carduri de memorie .
Nokia RS-DV-MMC , Motorola si Samsung Trans-Flash (MicroSD) si SE W800 Memory Stick Duo Pro (pana la 4 GB) .



Ca telefon Multimedia e bun V3x si D600 , Muzica si poze W800 iar pe post de "work horse" 6680 se auto invita .


Scuze de lungime .


poze cu V3 si V3X :
V3x - V3
V3x Vodafone
V3x - K750 (aceleasi dimensiuni cu W800)
[ http://www.mobile-review.com/review/image/motorola/v3x/pic020.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.mobile-review.com/review/image/motorola/v3x/pic021.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.mobile-review.com/review/image/motorola/v3x/pic022.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.mobile-review.com/review/image/motorola/v3x/pic015.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.mobile-review.com/review/image/motorola/v3x/pic017.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.mobile-review.com/review/image/motorola/v3x/pic018.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by connectorxp, 25 March 2006 - 11:58.


#11
russyan14

russyan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2006
ms. mult omule pentru sfaturi....cred ca am sa aleg v3x....dar ce ziceti voi ?? eu ash folosi telefonu : 30 minute convorbiri pe zi, cam  1h-- 1h 30 MP3....si poate oleak de net....deci w800i cade pt ca are joistick si nu imi place...6680 nu are ecran bun....raman la acestea: v3x sau d600....

Zicandu-va cum ash folosi telefonu..ce imi recomandatzi ??





BAFTA !

ink ceva....yo dak imi iau v3x ..imi iau de la 3 Italia...cum e telefonu ?? soft touch ?? nush ce inseamna...te rog dak vrei sa ma lamureshti si pe mie..

Edited by russyan14, 26 March 2006 - 10:44.


#12
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
Moto V3x se merita cel mai mult din cauza ecranului si pentru ca e foarte frumos.Cred ca are softul personalizat in 3 dar asta se rezolva cu resoftare.Am vazut niste poze cu telefomul asta si sunt destul de bune dar nu la nivelul lui w800 sau d600

#13
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
Soft touch este un material plastic prelucrat care da impresia de cauciuc. (vezi moto E398 sau PEBL U6) in general materialul acesta este bun , eu personal nu ma dau in vant dupa el , dar ca duritate este bun si este ADERENT .

V3x din 3 Italia , cel "forjat" de mine avea meniul clasic Motorola inclusiv skinuri ca la V3 .
In schimb ala de la Connex si Vodafone au meniurile alea tipice Vodafone .

Imi pare bine ca ti-am fost de ajutor.  :blush:

#14
russyan14

russyan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2006
hopa baieti...ca a mai intervenit o problema....dintr-odata mia rasarit ideea : dar de ce sa nu imi iau ceva din orange Romania ?? am intrat pe site-ul lor..si am vazut spv c600....ceea ce m-a lasat praf...ecranu gigant...windows mobile 5...si in plus mil pot personaliza cum vreau yoo.....

    Deci acum inclin spre MOTO v3x sau SPV C600....dak este vreun posesor sau vreun cunoscator care shtie ce le duce capu...va rog adaugati si voi un reply...bafta !! :death:

Edited by russyan14, 28 March 2006 - 12:48.


#15
russyan14

russyan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2006
nu mai este niciun cunoscator ? haideti baieti..ashtept in continuare opinii...

#16
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
daca vrei 3g si aspect placut - v3x
daca vrei functionalitate sporita, os si renunti la cerintele privitoare la aspect atunci mergi pe c600

#17
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
Eu cred ca v3x e mai bun decat c600 pentru ca are ecranul mai mare si mai usor vizibil si 3g care compenseaza faptul ca nu are windows mobile

#18
russyan14

russyan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2006
din cate am vazut yoo c600 are ecranul mai mare decat v3x ...nu e probl de asta...ca ma obishnuiesc...intrebarea este: pot pune un film pe moto v3x?? asta ma intereseaza cel mai mult...ca am inceput sa calatoresc..si ca sa nu ma plictisesc..vizionez si eu un film..pun cashtile shi : Vizionare placuta :D !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate