Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

Caut ansamblu rezidential in constructie "central"/sector 1

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#19
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011

View Postmircea812, on 04 octombrie 2020 - 11:12, said:



Ne dai niste exemple? :)

Simplu,

Platzza residence si city delta pe vacaresti.Nu mai zic de zon Brancusi din Drumul Taberei,zona Paci Militari,zona theodor paladdy Titan(sau Liviu Rebreanu).In plus la 100 00gasesti in pipera (onix)M ai ai nevoie?

Edited by nni2011, 04 October 2020 - 12:05.


#20
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,994
  • Înscris: 08.06.2005
Clar nu cunosti Bucurestiul Posted Image


Ce propui tu NU se afla in zonele cerute de el :)

Edited by mircea812, 04 October 2020 - 12:10.


#21
bogzie

bogzie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,206
  • Înscris: 24.03.2018

View PostXtremePWN, on 04 octombrie 2020 - 11:41, said:

Mihai Bravu
OP a zis ca vrea doar in anumite zone, mihai bravu nu era printre ele.. si oricum apartamentele de 3 camere de acolo nu se incadreaza in bugetul lui. poate doar sa ia ceva la 2 camere. acelasi lucru si pentru grozavesti, apartamentele de 2 camere au ajuns la 90-100k, in conditiile in care o colega a cumparat in Onix 2 camere cu 60k acum 4 (?) ani....

#22
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,573
  • Înscris: 09.09.2017
Dubleaza bugetul ca sa te incadrezi in zonele astea.
Altfel, e amuzant ca speri sa te incadrezi la 3 camere in buricul targului, cu o suma derizorie pentru "central".

#23
AndreiSQ

AndreiSQ

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.10.2020
Ok, deci pentru agresivi: eu nu am stiut la ce sa ma astept acolo. Detin 3 apartamente in Militari si vreau al 4-lea, fiindca vreau sa ma mut din 2 camere in 3. Nu e nevoie sa imi veniti cu arfe de milionari, ca nu am facut credit bancar pentru niciunul si nici nu voi face. Doar nu stiam de unde sa ma informez.

Am inteles, gratie acestui post, ca sare mult de buget. Eu am 160.000 cu totul fara probleme; dar voiam sa investesc restu de 50.000+ in finisaje si mobilier lux. La Plaza am semnat deja pentru 98.000 euro, ap. 3 camere in faza 4. Deci arfele cu "cosmopolis" nu merg. Voiam doar sa vad daca am variante mai bune. GranVia, care e langa, si Timisoara58 construiesc din BCA si eu vreau caramida pentru izolatie. Plus ca faza 4 am impresia ca e cam departe de metrou fata de restul si as vrea totusi ceva mai aproape de o statie.

Nu e nevoie sa criticati un om care nu stie preturile din sectorul 1 ca nu a avut norocul sa se nasca in mosteniri de la neamuri in blocuri comuniste acolo. Eu voiam sa imi cumpar pe spatele meu. Si ma gandeam ca POATE gasesc ceva aproape de nevoile mele(distanta), dar o sa mai caut in sect 6.

Doar ca nu stiu cum sa caut ansambluri la stadiul de PROIECT, fiindca acum nu am nici nevoie, am nevoie si de bani pentru alte investitii. La anul in noiembrie cel devreme cred ca pot avea "6 digits" de bagat intr-o casa. Asa ca am nevoie de un proiect.

#24
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011
Clar nu cunosti Bucurestiul Posted Image


Ce propui tu NU se afla in zonele cerute de el :)
[/quo

Clar te inseli.Eu nu m am referit la postarea initiala.Este clar ca in zonele cerute de initiator,nu gasesti decat ap din anul 1946 la acest buget.Un coleg il trimitea la bugetul lui in afara Bucurestiului..Preturiele sunt mari in zonele ,,bune,, dar sa fim seriosi la 100 000 euroi iti gasesti ap cu 3 camere intr o zona acceptabila.Ms fumos

Edited by nni2011, 04 October 2020 - 12:16.


#25
AndreiSQ

AndreiSQ

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.10.2020

View Postbogzie, on 04 octombrie 2020 - 12:11, said:


OP a zis ca vrea doar in anumite zone, mihai bravu nu era printre ele.. si oricum apartamentele de 3 camere de acolo nu se incadreaza in bugetul lui. poate doar sa ia ceva la 2 camere. acelasi lucru si pentru grozavesti, apartamentele de 2 camere au ajuns la 90-100k, in conditiile in care o colega a cumparat in Onix 2 camere cu 60k acum 4 (?) ani....

Asa este, am sperat ca se poate, nu cunosteam zonele respective deloc si am zis sa ma informez de la OAMENI, nu agenti de vanzari de pe net. O sa extind aria de cautare, dar vreau doar proiecte, nimic gata acum.

#26
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011
OP a zis ca vrea doar in anumite zone, mihai bravu nu era printre ele.. si oricum apartamentele de 3 camere de acolo nu se incadreaza in bugetul lui. poate doar sa ia ceva la 2 camere. acelasi lucru si pentru grozavesti, apartamentele de 2 camere au ajuns la 90-100k, in conditiile in care o colega a cumparat in Onix 2 camere cu 60k acum 4 (?) ani....


Salut,

Onix are un ansamblu in pipera(ma rog la pod) cu apar de 3 camere la 100 000.Sunt max 2 km pana la metrou aviatiei..

#27
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,994
  • Înscris: 08.06.2005
Invata si tu sa citezi pe cineva corect! De unde sa inteleg eu ce gandesti tu? Eu vad doar ce scrii :)

#28
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
există acest bloc nou în construcție lângă obor, care are niște apartamente meschine de 3 cam la 106k euro și se va finaliza prin 2022 cred
https://avrigparkres...te-3-camere-1a/

mai caută și Neofort, sunt ieftine și unele în zone bune

#29
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011

Invata si tu sa citezi pe cineva corect! De unde sa inteleg eu ce gandesti tu? Eu vad doar ce scrii :)

Multumesc ptr sfat,dar...daca te uiti in prima mea postare,am dat replay la o postare a unui tip care il trimitea in Cosmopolis..In sf.Important este sa vina criza ,dar numai la apartamente(stiu ca nu se poate).eu consider ca pretul aparamentelor a luat o razna..Se vinde/cumpara aproape tot indeferent de zona.

#30
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,994
  • Înscris: 08.06.2005

View Postnni2011, on 04 octombrie 2020 - 12:27, said:




Multumesc ptr sfat,dar...daca te uiti in prima mea postare,am dat replay la o postare a unui tip care il trimitea in Cosmopolis..In sf.Important este sa vina criza ,dar numai la apartamente(stiu ca nu se poate).eu consider ca pretul aparamentelor a luat o razna..Se vinde/cumpara aproape tot indeferent de zona.

Asa citezi pe cineva.

Edited by mircea812, 04 October 2020 - 12:40.


#31
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

View Postmircea812, on 04 octombrie 2020 - 11:59, said:

Ultima data cand am verificat 110 mii nu sunt 140.

Si nici Mihai Bravu/Dristor nu sunt

""P-ta Victoriei, Romana, Universitate, Unirii, Aviatorilor, Stefan cel Mare, Obor(maxim - deja e cam departe de ce ma intereseaza), Eroilor/Izvor(iar asa, maxim).""

Dadeam exemplu de preturi in cartiere mai putin bune care au ajuns sa fie mai mari decat bugetul pentru un cartier bun

#32
mihai93

mihai93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,418
  • Înscris: 10.05.2007

View PostAndreiSQ, on 04 octombrie 2020 - 12:14, said:

construiesc din BCA si eu vreau caramida pentru izolatie.
right....

#33
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Uite aici la metrou: https://www.imobilia...4?lista=4782073

#34
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
Vezi si din ce fel de caramida se construiesc ... sunt unele ansambluri unde nu poti sa prinzi ceva oe perete, decat cu mari "inginerii".
Apoi, mare atentie la blocurile "neterminate" !!! Marea lor majoritate sunt conectate la CURENT DE ȘANTIER, adica intreg blocul este legat la un singur contor de curent, iar pentru a baga contoare individuale dezvoltatorul este cel care trebuie sa plateasca proiectul (de cele mai multe ori astia amana la infinit, pana se satura noii proprietari si platesc gros de tot pentru asta).

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt si eu interesat de niste proiecte in zona de nord de universitate... :)
Nu la obor...

Se pare ca vand si cloaca noua si raman niste cash.

Vreau un bloculet butique pe străduțele de acolo.

Ia sa vedem cum scad prețurile acum ca am si eu banii sa cumpăr :)

Edited by MembruAnonim, 04 October 2020 - 17:29.


#36
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 14.12.2019

View PostMembruAnonim, on 04 octombrie 2020 - 17:29, said:

zona de nord de universitate... Posted Image
Nu la obor...

Se pare ca vand si cloaca noua si raman niste cash.

Vreau un bloculet butique pe străduțele de acolo.

Ca zona asta e printre cele mai bune.

https://www.directim...mandat/od/47826

La numarul asta de etaje nu stiu daca mai vorbim de "boutique", dar pana la urma pe la ultimul sau penultimul etaj din blocul ala mi-ar placea sa stau.

Cu primaria noua cred ca greu se mai aproba cladiri asa inalte in zona aia.

Nici pretul nu mi se pare rau pentru zona.

Desfasurarea apartamentului e cam nasoala. Cam departe sursele de aer de bucatarie, bucataria in sine cam aproape de dormitorul mare... dormitorul 1 mai degraba e bun de birou.


N-am prins detalii despre restul de acolo ca au zburat, erau si de 2 camere.

O sa deschid asta de pe telefon mai incolo sa vad daca arata mai bine decat asta de 3: https://www.imobilia...amere-XBRT0001H

Edited by MarcoSemedo, 04 October 2020 - 18:12.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate