Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Posibil ca seria Note sa dispara incepand cu 2021

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Ma îndoiesc profund ca dispare Note, cel puțin  nu la anul.

Fold ar fi singura serie care ar putea face competiție dacă primește Pen, însă asta nu se va întâmpla anul viitor, tehnologia ecranelor flexibile nu e suficient de avansata. Plus, ar trebui sa ajunga la prețul unui Note, ceea ce iarăși nu la anul.

Seria S cu Pen nu are sens; ar costa cât un Note actual și ar diminua vânzările propriei serii.

Ce trebuie luat în considerare în primul rand e segmentul de preț al fiecărei serii, nu dotările. Cata vreme segmentele de preț respective au sens, vor rămâne.

Edited by dtancu, 06 September 2020 - 16:38.


#20
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 22.01.2014

View PostParanoir, on 06 septembrie 2020 - 14:03, said:

In fiecare an apare zvonul ca dispare seria Note :))
Asta imi aduce aminte de fiecare editie de samsung S cand se spunea "de data asta chiar nu mai are lag" (pana la primul update de OS), aceeasi poveste in fiecare an :))
și tu ai observat chestia asta? De fiecare dată când apare un samsung blu,fiecare YouTuber spune că e primul Samsung care nu va avea lag ca e monstru la specificații ,după 2 ani când îl compară cu iPhone din același an,sacadează că nebunul. Uită-te la comparative între note 8 și iPhone x in 2020 sa vedeți experiența de pe note,sau la cavaleria când se plânge de note 8

#21
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,963
  • Înscris: 10.07.2014
Eu consider ca de la S10 s-a cam dus lagul la Samsung.Ce a fost inainte e de domeniul trecutului.

Cu S20 si 120hz rata refresh chiar vorbim de altceva.S9 a fost bun la vremea lui acum e o alta tehnologie.

Nu poti sta cu un S8 sau S9 in buzunar si sa te plangi ca noile modele vor avea lag asemanator cu al tau.Fii serios!

Schimba-ti telefonul!

#22
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 22.01.2014
Nu asta am vrut sa se înțeleagă,ci faptul că la fiecare model lansat se lauda fluiditatea lui și că e aproape de iPhone,dar peste un an sau 2 treabă sta altfel și de fiecare data Samsung ajunge sa se miste greoi.mam jucat și cu s20 și note 10 și am observat lacul,scuze poate am eu ochii mai performanți:))

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Poate seriile astea noi 2019-2020 sunt mai performante decat cele de acum ceva ani S5/S6/S7 etc si poate lagul nu mai apare. Oricum, dupa 3-4 ani cam toata lumea schimba telefonul.

#24
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 22.01.2014
logic,e normal ca in timp acesta sa nu mai lucreze ca la inceput,nici iphone-ul nu o face,dar chestiile basic ca umblatul prin meniuri si aplicatiile de sistem nu ar trebui sa aiba lag,o aplicatie inteleg ca dupa 2 ani o deschide mai greu ca varful de gama actual,dar sa intru in apel sau contacte si sa am lag nu este ok

#25
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Uite, eu vin pe Note 20 ultra după 13 ani de iPhone. Cu groaza am pus mana pe el, am zis ca o sa aibă lag etc și o sa ma dau cu capul de pereți. Nu are absolut nici un lag, la nimic. La nimic-nimic, adică poți sa îl freci în disperare și nu se simte nici pe dracu. Posibil peste un an sa aibă dar deocamdată nu vad cu ce e un  iPhone mai fluid.

#26
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 22.01.2014
Eu am spus că în timp,când sunt noi sunt foarte rapide, fluide

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate