Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Impozit primarie vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019

View Postirina2014, on 01 iulie 2020 - 20:10, said:


:)) inseamna ca nu e suma mare. Plateste, si gata. De la anul suni sa afli cat e suma si faci OP, sau poate sunt inrolati pe ghiseul.ro
pai trebuie sa platesc si penalitati, dar daca nu mi.au zis, eu de unde sa stiu?

#20
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019

View PostMegadrujbist, on 01 iulie 2020 - 20:31, said:

pai trebuie sa platesc si penalitati, dar daca nu mi.au zis, eu de unde sa stiu?
Nu exista asa ceva , sa nu spuna suma si motivul ....dar daca zici de o plata din urma , da , poate fi o recalculare , din genul alora cind uitati ce obligatii aveti si nu declarati corect situatia .

#21
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019

View PostXman_ghio, on 01 iulie 2020 - 19:14, said:

Impozitul e vechi sau primaria e vechi? :-D

...e grele limba romana!

Termenul de prescriptie este de 5 ani dupa scadenta. In cazul tau 5 ani din 2015, deci pana anul asta.

Dar intreb si eu: tu cine/cum credeai ca plateste impozitul anual? Vechiu proprietar???
fa acordul si.ti dai seama.

#22
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
fii atent, pt viitor: numai de moarte si de impozite nu scapi.

de aici, deduci ce ai de facut Posted Image)

LE: sa nu zica "statul"  ca facem misto: daca e pe bune ce spui, adica: ai platit anual, dar totusi ai o restanta si accesorii/majorari de plata, inseamna ca ai ratat sa platesti minimum 1 an, pt care se calculeaza majorari de plata.
Din cauza starii de urgenta,primul  termen de plata pt 2020 s-a dus pe 30.06, asadar ma indoiesc ca e vorba de restante aferente anului 2020

Edited by irina2014, 01 July 2020 - 20:43.


#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
De moarte mai scapi....:)

#24
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View Postpasilla, on 01 iulie 2020 - 20:40, said:

De moarte mai scapi....Posted Image
clonare?

#25
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
5 ani oameni buni daca primaria nu a facut demersuri de recuperare a prejudiciului. Daca s-a trimis o singura somatie pe aeest impozit neplatit automat termenul se prelungeste. Plateste saraciei imopzitul si nu iti bate capul. Cat saracia te poate costa pe persoana fizica un teren in zona extravilana de te tragi pe poponet.

#26
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
citisem gresit

Edited by irina2014, 02 July 2020 - 11:13.


#27
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019

View Postammaus, on 02 iulie 2020 - 07:21, said:

5 ani oameni buni daca primaria nu a facut demersuri de recuperare a prejudiciului. Daca s-a trimis o singura somatie pe aeest impozit neplatit automat termenul se prelungeste. Plateste saraciei imopzitul si nu iti bate capul. Cat saracia te poate costa pe persoana fizica un teren in zona extravilana de te tragi pe poponet.
am explicat clar ca abia anul asta mi.au spus. Ma costa cateva sute de lei, tie.ti convine sa platesti doar pt ca asa zice cineva?

#28
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Mai mult ca sigur ca ai niste somatii trimise la adresa de domiciliu. Vezi cat costa si daca merita deranjul sa te judeci cu primaria pentru 200 de lei cat sunt penalizarile. Cum saracia sa uiti de plata impozitului cu anii? Nu te duci la inceput de an la primarie sa vezi ce ai platit cum este normal? De ITP, RCA, vinieta iti aduci aminte?

#29
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019

View Postammaus, on 02 iulie 2020 - 13:53, said:

nu ai citit nimic din ce am postat. Nu am uitat sa platesc nimic eu, sunt la zi. Mi.au cerut bani si pt o masina radiata, abia am gasit actele vechi sa.i lamuresc. Ma asteptam la raspunsuri serioase,multumesc oricum.

#30
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Cele mai serioase raspunsuri le gasesti la primarie nu pe forum. Ei iti cunosc situatia impozitelor nu noi. Daca apari in data de baza cu restante inseamna ca ceva nu ai platit sau a intervenit o eroare. Oricum rezolvarea nu o gasesti pe forum, daca nu rezolvi nimic la primarie nu se va rezolva prim forum ci prin avocat.
Topicul tau urmator: va rog sa imi recomandati un avocat bun

#31
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Ma astept la raspunsuri de la oameni care au trecut prin situatii de genul acesta, nu la baliverne de genul ca mi.au trimis somatii sau nu vreau sa.mi platesc impozitele. Daca te opreste politia in trafic sa.ti dea amenda ca acum 6 ani nu ai avut rca cum te.ai simti?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate