Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Facultatea de Administratie si Afaceri- Cibernetica economica, UNIBUC

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
MisuuZ

MisuuZ

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.09.2019
Salut, anul viitor voi sustine examenul de bacalaureat si va trebuie sa imi aleg o facultate. Imi place ideea de antreprenor si mi ar placea sa studiez tot ce tine de acest domeniu, dar as vrea totusi si informatica, dar si timp personal in care sa pot studia singur limbaje de programare ( lucru pe care il fac deja) . M am gandit la aceasta facultate ,deoarece m am uitat si peste materiile studiate in primul an si mi se pare ca acopera cam tot ce imi place. De asemnea, nu se sustine examen de admitere, ceea ce ii da un plus pe lista mea . Voi ce parere aveti ?

Pe lista ar mai fi urmatoarele:
1.UNIBUC - Facultatea de Matematica Informatica: CTI
2.ASE: - Cibernetica,Statistica si Informatica economica: Informatica economica

#2
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 09.07.2005
Daca-ti place...baga-te. Ca daca nu-ti place nu inveti nimic si ajungi o loaza ratata. Macar acolo faci ce-ti place si daca mai tarziu te plictisesti mergi in alta parte.
Uni Buc: facultate  relativ noua profesori mai tineri, moderni si mai scoliti pe afara, diferiti, open minded. Nu ca babaciunile din anumite facultati cu vechi state, 70 ani si nu vor sa se care la pensie.
Avantajul universitatii Buc sunt bursele pe afara prin diferite programe gen Erasmus. Esti un pic destupat la minte sigur prinzi ceva pe afara. Acolo numai cine nu vrea nu pleaca.   ASE_ul are multi profesori vechi, mentalitati aiurea.
Esti baiat... gagici gasesti si colo si colo daca este un criteriu Posted Image .

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,630
  • Înscris: 30.07.2003

View PostMisuuZ, on 30 iunie 2020 - 16:21, said:

Imi place ideea de antreprenor si mi ar placea sa studiez tot ce tine de acest domeniu, dar as vrea totusi si informatica
Alege. Nu vei putea ambele si la nviel inalt.

View PostMisuuZ, on 30 iunie 2020 - 16:21, said:

Pe lista ar mai fi urmatoarele:
1.UNIBUC - Facultatea de Matematica Informatica: CTI
Asta n-are legatura cu economia. Doar daca renunti la studiile economice (caz in care mai pune pe lista si Informatica ori AC de la Politehnica).

Edited by neagu_laurentiu, 01 July 2020 - 13:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate