Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Intrebare generala cont bancar Ro...
 

eSIM Digi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1089 replies to this topic

#181
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca pentru tine "nu avem informatii exacte, estimam" e anunt oficial, nu e bine.

#182
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 06.03.2004
Nu contest faptul că au spus undeva,eu unul nu cred că o vor face.
Cei care simt nevoia de Nr share fac parte dintr-o nișă pe care portocala, recunoscută pentru această abilitate,(a se vedea redirecționare pe bani in afara rețelei la abonamente) o va stoarce de bani fie prin abonamente mari cu Nr share inclus,fie cu taxarea serviciului la abonamente mai mici dar în mod cert mai scumpe că yoxo.
Poate fac un yoxo mai scump cu serviciul inclus,așa poate.

Edited by clader, 08 January 2022 - 10:04.


#183
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Pai întrebarea pusa de acea persoana a fost pusa acum 2 ani , iar Orange a răspuns acum 4 luni ,mișto nu?

#184
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

View Postclader, on 08 ianuarie 2022 - 10:00, said:

Nu contest faptul că au spus undeva,eu unul nu cred că o vor face.
Cei care simt nevoia de Nr share fac parte dintr-o nișă pe care portocala, recunoscută pentru această abilitate,(a se vedea redirecționare pe bani in afara rețelei la abonamente) o va stoarce de bani fie prin abonamente mari cu Nr share inclus,fie cu taxarea serviciului la abonamente mai mici dar în mod cert mai scumpe că yoxo.
Poate fac un yoxo mai scump cu serviciul inclus,așa poate.

Așa au spus și înainte sa lanseze eSIM la Yoxo, au anunțat tot acolo (in linkul pe care ți l-am dat) Vom vedea in vara, toamna asta.

View PostStefanRO, on 08 ianuarie 2022 - 10:58, said:

Pai întrebarea pusa de acea persoana a fost pusa acum 2 ani , iar Orange a răspuns acum 4 luni ,mișto nu?

Nu, nu ai înțeles, am copiat exact mesajul pe care l-a postat. Ei folosesc același post, editează textul adăugând informații noi/ update’uri.


Edit 22 dec. 2021 - nu avem încă informații exacte cu privire la lansarea serviciului Number Share pentru abonamentele de tip Yoxo. Colegii estimează în acest moment că va fi după jumătatea anului 2022.
MihaelaC
MihaelaC  Community Manager

#185
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

View PostMembruAnonim, on 08 ianuarie 2022 - 09:50, said:

Daca pentru tine "nu avem informatii exacte, estimam" e anunt oficial, nu e bine.

Cel puțin ei au adus eSIM pe un abonament digital, au anunțat ca lucrează și la number share, Digi și alți operatori nu au spus absolut nimic, ii intrebi și ei răspund “nu avem încă eSIM și number share” Mulțumesc, văd și eu asta
Nu încerc sa le iau apărarea absolut deloc, Digi obșinuia sa ne suprindă cu lucruri, tehnologii noi, sunt abonat la ei de când existau abonamentele “rețea de cartier” 10-15 persoane.

#186
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Number Share nu e nici o tehnologie, e strict un concept comercial. Digi nu are nici macar carrier bundle pe iPhone, nu e operator recunoscut oficial, ar trebui sa fie un indiciu important pentru tine.

eSIM in schimb e util si sper sa-l implementeze si ei in curand.

Edited by MembruAnonim, 09 January 2022 - 10:07.


#187
reyxd

reyxd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2021
Sincer vorbind, e chiar asa de util eSIM? Tot ce face e ca nu va mai trebui sa iti dea ei un SIM fizic și sa nu mai fie slotul acela in telefon care poate ajuta la waterproofing, care nu va disparea in viitorul apropiat.
Sa vedem, poate Apple face ceva cu eSIM incat sa forțeze operatorii si toata concurenta sa foloseasca alternativa.

#188
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,802
  • Înscris: 10.10.2011
Pai o sa faca Apple ceva. Se zvoneste ca de anul asta iPhone-ul vine fara slot pt SIM. Eu nu cred ca se va intampla anul asta, dar la anul e extrem de posibil.

#189
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 06.03.2004
Cică de la 15 nu va mai avea sim.Seria 14 vine tot cu slot.

Edited by clader, 09 January 2022 - 14:17.


#190
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,802
  • Înscris: 10.10.2011
Pai asta e cel mai probabil. 14, 15, cum s-o numi in 2023.

#191
Ariu

Ariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 22.06.2019
Timpul inca mai are rabdare cu ei și cu telekom 1 an 2 in privința iPhoneurilor de actualitate

#192
reyxd

reyxd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2021
Mi-e greu sa cred ca operatori ca T Romania s-ar adapta la tranzitia la eSIM iphone :)) Ori nu apare niciodata ori astepti pana apare iphone 20.

#193
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,802
  • Înscris: 10.10.2011
T Romania nu va mai exista pana atunci. Noua conducere are mandat sa-l vanda in doi ani. De fapt, a ramas mai putin de 2 ani.

#194
reyxd

reyxd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2021
In sfârșit :D Vom avea ceva concurent nou gen Telefonica (dau si eu exemplu, zic Telefonica ca is printre singurii care ar avea bani sa investeasca) sau e prea dura competiția?

#195
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu se uita nimeni la piata din România, dpdv profitabilitate se duce in cap.

Cele mai mari sanse sunt ca Telekom sa ajunga tot la unul (sau mai multi?) dintre jucatorii existenti, asta daca se vinde cu adevărat.

Edited by MembruAnonim, 09 January 2022 - 23:08.


#196
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,878
  • Înscris: 09.10.2009
Corect, in momentul de fata, economic nu se justifica patru operatori de mobil in Romania.

Edited by gestt, 09 January 2022 - 23:11.


#197
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

View PostMembruAnonim, on 09 ianuarie 2022 - 10:03, said:

Number Share nu e nici o tehnologie, e strict un concept comercial. Digi nu are nici macar carrier bundle pe iPhone, nu e operator recunoscut oficial, ar trebui sa fie un indiciu important pentru tine.

eSIM in schimb e util si sper sa-l implementeze si ei in curand.

Number share nu ți se pare ca e util? Eu as spune este mult mai util decât eSIM, as putea spune chiar vital in anumite situații de ex: De câte ori ți-ai uitat ceasul acasă?

#198
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 07.08.2003
eSIM e un serviciu care s-ar adresa la mulți mai mulți clienti decât Number Share.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate