Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

eSIM Digi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1086 replies to this topic

#199
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postadrian8572, on 16 ianuarie 2022 - 10:21, said:



Number share nu ți se pare ca e util? Eu as spune este mult mai util decât eSIM, as putea spune chiar vital in anumite situații de ex: De câte ori ți-ai uitat ceasul acasă?
Nu toți folosesc smartwatch, eu nu, de pildă.

#200
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Dar Number Share nu e numai pt smartwatch...

#201
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View Postdaniel28, on 16 ianuarie 2022 - 10:37, said:

eSIM e un serviciu care s-ar adresa la mulți mai mulți clienti decât Number Share.

De ce nu ambele servicii ?

#202
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Pai nr share fara esim nu prea are sens.

#203
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadrian8572, on 16 ianuarie 2022 - 10:21, said:



Number share nu ți se pare ca e util? Eu as spune este mult mai util decât eSIM, as putea spune chiar vital in anumite situații de ex: De câte ori ți-ai uitat ceasul acasă?

Niciodată, că nu am așa ceva, nu mă atrag. Dar de ce intrebi, pentru ca ceasul nu se uita acasa? Sau care e rationamentul?
Telefonul nu l-am uitat niciodată.

#204
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View PostMembruAnonim, on 16 ianuarie 2022 - 20:17, said:



Niciodată, că nu am așa ceva, nu mă atrag. Dar de ce intrebi, pentru ca ceasul nu se uita acasa? Sau care e rationamentul?
Telefonul nu l-am uitat niciodată.

Ai copii mici, persoane dragi mai in vârsta? Sper ca nu vei avea niciodată cu adevărat nevoie de acest “feature” și sa nu dispui de el (feature pe care tu îl consideri inutil )

#205
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 02.03.2006
Copilul mic nu poate primi numar separat sau persoana respectiva mai in varsta?

#206
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.01.2008
Eu nu mai port ceas de cand am telefon mobil Posted Image. Vara oricum era un chin cu transpiratia inchieturii mainii din cauza lui, iar iarna cu manseta camasii...

Edited by emgd2me, 17 January 2022 - 10:47.


#207
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postadrian8572, on 17 ianuarie 2022 - 09:56, said:



Ai copii mici, persoane dragi mai in vârsta? Sper ca nu vei avea niciodată cu adevărat nevoie de acest “feature” și sa nu dispui de el (feature pe care tu îl consideri inutil )
Aoleu, moare copchilu fara zmartuaci... Nu îi mai cocoloșiți, îi obișnuiți de mici cu obiecte scumpe.

Legat de persoanele mai in vârsta, depinde de la caz la caz. Unii se descurca pe telefon și laptop/PC, pe când alții, de ex. bunicii mei, abia se descurcă pe telefon cu butoane și sunt bine mersi, mintea limpede etc., dar probabil n-au reușit să se adapteze, deși am incercat să îi învăț.

Edited by Vlad_22, 17 January 2022 - 12:39.


#208
andr3y_23

andr3y_23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 09.01.2022
https://www.xda-deve...sim-technology/



#209
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View Postbluelaser, on 17 ianuarie 2022 - 10:09, said:

Copilul mic nu poate primi numar separat sau persoana respectiva mai in varsta?

Inclusiv pe Apple Watch, se poate ? (Ex : Yoxo, nu abonamente separate la Orange)

#210
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View PostBvdan2016, on 15 mai 2020 - 14:57, said:

De aceea e bun esim ai novoie de un abonament ai intrat pe net si in cateva minute ai rezolvat problema si acest lucru se poate doar cu esim , producatorii de telefoane vor adera masiv in 2021 la aceasta tehnologie iar companiile de telefonie vor sa isi creasca nr de clienti, tehnologia este matura deja
E amuzant să citești posturi din urmă a unor Nostradami ratați.

#211
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 29.03.2017

View PostBloodRa, on 20 ianuarie 2022 - 09:53, said:


E amuzant să citești posturi din urmă a unor Nostradami ratați.
chiar e amuzant

#212
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Si eu vad multe chesti amuzante aici.
Insa eSim este o tehnologie buna care poate reduce mult numarul de plasticuri cu cip (cartele plastice) ceea ce ar reduce poluarea.
Tot eSIM ar reduce si numarul de persoane care cumpara cartele in scopuri mai putin ortodoxe, e mai usor sa gasesti un telefon, insa un SIM aruncat e cam greu.
eSim-ul mai are si alte avantaje, dispare costul logistic fata de un SIM clasic.
Cat despre faptul ca daca se duce sim-ul se inlocuieste si daca se duce eSIM-ul se schimba telefonul, sa nu uitam ca tot asa se poate duce la telefon si receptorul sau microfonul si atunci fie repari fie arunci, deci nu e cu nimic diferit aici.
Iar pentru cei care i-l considera inutil sau considera ca daca am telefon nu am nevoie de altceva, e parerea lor ca nu au la ce-l folosi.
Eu personal merg la pescuit la musca (deci pe apa) sau la inot. Si sincer daca la inot sa zicem ca as renunta la ceasul Smart, la pescuit nu am cum mai ales vara. Nu vreti sa stiti ce placut este vara pescuit pe rau in apa, tu in slip si la gat o husa rezistenta la apa in care ai un telefon. Pe langa husa care atarna la gat mai ia si ceva timp sa raspunzi prin ea sau nu vezi bine ce apare pe ecran cand bate soarele pe husa si tot asa, pe cand cu ceasul imediat raspund, vad notificari si asa mai departe.
Un alt exemplu ar fii un mecanic care ar avea mana plina cu ulei pana scoate telefonul din buzunar si raspunde, trebuie sa se spele si asa mai departe, insa cu un ceas smart doar misca incheietura si poate raspunde.
Concluzie sunt si oameni care au nevoie din varii motive de eSIM.

Edited by fotbal5, 11 February 2022 - 14:00.


#213
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Totuși nu cred ca plasticul de la SIM-uri e cel care poluează.
Ar trebui sa apară e-Bere, e-Lapte, e-Apa, e-Cola și s-ar simți.

#214
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View Postdaniel28, on 11 februarie 2022 - 16:01, said:

Totuși nu cred ca plasticul de la SIM-uri e cel care poluează.
Ar trebui sa apară e-Bere, e-Lapte, e-Apa, e-Cola și s-ar simți.
eDegeabaDiscutia

#215
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Din ce inteleg cu acest faimos e-sim, daca am 2 operatori care nu au aceasta facilitate de e-sim si un telefon ca Iphone 13pro max care nu suporta decat o cartela fizica, la revedere dual sim pe telefon. Cool.

#216
gigabiter

gigabiter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 18.11.2018
Io nu am iphone asa ca nu ma deranjeaza prea tare lipsa e-sim, cand voi da 3000 ron pe unul un iphone sigur imi va ramane bani si de un abonanent la ori/voda dar in niciun caz nu voi plinge pe acest forum de lipsa e-sim la digi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate