Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...

eSIM Digi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1099 replies to this topic

liberlamare

liberlamare

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postcatalinman, on 30 ianuarie 2023 - 14:49, said:

Nu am.

Sa speram ca pana la sfarsitul lui 2023 o sa avem si number share. Posted Image

au trecut 3 luni, nimic nou?
mai am 16 luni de contract cu orange, macar pana atunci sa-l implementati

MELODY

MELODY

Senior Member

Nu am nimic cu Orange ca au preturile alea mari pentru fraieri care platesc 15-20euro… sau mai mult.
Este deranjant ca Orange scumpeste pe sest abonamentele, fie ele cu promo/discounturi sau nu.
Daaar, de banii aia, macar au number share.

Acum la Digi cu 3Euro la abonament, pret stabil, fix, vrem si 5G, si eSIM, si carrier bundle, si number share, si internet nelimitat 4/5G, vrem acoperire 5G peste tot, vrem, vrem, vrem…

xew

xew

Active Member

• Grup: Members
Pentru Mobil Optim 2 se poate folosi esim?

altair_xms

altair_xms

Active Member

Da, confirm, eu l-am instalat pe un GW5Pro LTE ... până apare NumberShare de la DiGi

mccrya

mccrya

Senior Member

se da un tel Samsung S22 ultra cu eSiM de la Digi.

Pot sa mai adaug un eSIM de la Airalo pentru China fara sa ma deplasez la vreun sediu Digi ? La intoarcere din vacanta este vreo problema sa ma folosesc de eSIM ul de la digi dupa ce l-am pus pe pauza pe perioada vacantei ?

Mentionez ca telefonul nu este codat . Multumesc !

clader

clader

Senior Member

N-ai nicio problemă.Poti aveam multe esimuri.Activezi ce ai nevoie.

mccrya

mccrya

Senior Member

s-a rezolvat, e totul ok !  :)

liberlamare

liberlamare

Senior Member

se poate face abonament nou direct cu esim?

altair_xms

altair_xms

Active Member

Nu

Poti face contract online, comanzi SIM via curier apoi îl introduci intr-un tel ... ulterior poți trece la eSim ... chiar și intr-un ceas

bluelaser

bluelaser

Member

Se poate si prin agent de teren sau la sediu. Eu am facut prin agent, se genereaza un cod QR in format pdf impreuna cu contractul.

Direct eSim (fara combinatie cu sim fizic -> eSim).

Luati legatura cu @catalinman sau mergeti la un punct Digi.

Edited by bluelaser, 27 April 2024 - 21:58.

resupresu

resupresu

New Member

• Grup: Candidate Members
Buna ziua,

Am rugamintea , daca se poate , sa ma ajutati intr-o problema legata de eSim.
Acum vreo 2 luni am convertit cartela sim de la Digi in eSim, folosind acel QR code. Totul a fost ok cateva saptamani, dupa care imi apare pe telefon -iPhone 11- "No Service".
Am facut tiket la Digi si am fost contactat de cineva de la tehnic ca sa fac reset la network. Aparent problema s-a rezolvat, deoarece a doua zi iar a revenit eroarea.
Problema mare este ca am contacte personale configurate sa apeleze prin acel numar personal si acum nu mai pot apela acele persoane si orice SMS de pa acel eSim nu mai vine.
Am activat dubla autentificare ,unde s-a cerut si nu mai primesc acel SMS pt autentificare, in consecinta nu mai pot accesa acele conturi, inclusiv cel de la DIGI.

Are cineva ceva idei despre cum s-ar putea rezolva aceasta problema ?

Multumesc anticipat,
Rares

Edited by Dany_Darke, 09 May 2024 - 16:22.

DIGI_Helper

DIGI_Helper

Senior Member

• Grup: Helper

Vizualizare mesajresupresu, pe 09 mai 2024 - 07:15, a scris:

Buna ziua,

Acum vreo 2 luni am convertit cartela sim de la Digi in eSim, folosind acel QR code. Totul a fost ok cateva saptamani, dupa care imi apare pe telefon -iPhone 11- "No Service".
Am facut tiket la Digi si am fost contactat de cineva de la tehnic ca sa fac reset la network. Aparent problema s-a rezolvat, deoarece a doua zi iar a revenit eroarea.
Problema mare este ca am contacte personale configurate sa apeleze prin acel numar personal si acum nu mai pot apela acele persoane si orice SMS de pa acel eSim nu mai vine.
Am activat dubla autentificare ,unde s-a cerut si nu mai primesc acel SMS pt autentificare, in consecinta nu mai pot accesa acele conturi, inclusiv cel de la DIGI.

Multumesc anticipat,
Rares

Salut,
Trimite-mi un mesaj in privat te rog cu datele contractuale pentru a verifica situatia

5inci

5inci

Member

resupresu, on 09 mai 2024 - 07:15, said:

Buna ziua,

Multumesc anticipat,
Rares

Aceasi chestie la iphone 11 cu cartela normala cu ios 17.5 nu mai primeam nici un sms dupa ce am actualizat la 17.5.1 si-a revenit!

Geo DJ

Geo DJ

Member

Salutari.
De vreo luna mi-am luat un S24 Ultra.
Am 2 cartele de abonament in el. Una pe Digi si alta pe Orange. Dupa vreo 2 saptamani reteaua Digi imi pica de 1-2-3 ori, odata la cateva zile aleatoriu.
Banuiesc ca este de vina cartela Digi, care am avut-o pe un alt telefon mai vechi inainte. Posibil magnetizata, nu face contact bine, etc....
Azi iar am primit notificare pe care o atasez. Pe Orange nu am avut deloc probleme cu picarea retelei.
Momentan reteaua este pusa pe Manual, deoarece ieri am facut acest lucru cand eram in vama sa intru in Serbia. Bine, si cand era selectat pe automat tot primeam notificare ca "Reteaua selectata Digi RO, nu este disponibila...

Ma gandeam sa nu mai shimb cartela cu una noua si sa trec pe eSIM.
In pasii de urmat imi spune sa folosesc un alt telefon de pe care sa scanez codul QR (a doua poza atasata).
Nu as putea sa folosesc acelasi telefon si sa folosesc datele mobile de pe Orange?

REVIN:
Am activat Wi-Fi, apoi eSIM pe DIGI, dar am o problema. Nu mai pot folosi 2 retele pe telefon. Ori eSIM Digi (voce+date), ori Orange (voce+date)! Incredibil.
Daca e asa, ma gandesc sa revin la cartela fizica... Digi.

Attached Files

Edited by Geo DJ, 17 June 2024 - 10:52.

clader

clader

Senior Member

Trebuie sa fi legat la wifi cand instalezi esim.Telefonul face refresh la cardurile sim.Posibil sa dezactiveze si simul de orange temporar si o sa ai probleme cu instalarea.Generarea esim o poti face de pe acel telefon,dat trebuie sa trimiti poza cu qr code  pe altceva pentru a o putea scana.

Geo DJ

Geo DJ

Member

View Postclader, on 17 iunie 2024 - 10:45, said:

Trebuie sa fi legat la wifi cand instalezi esim.Telefonul face refresh la cardurile sim.Posibil sa dezactiveze si simul de orange temporar si o sa ai probleme cu instalarea.Generarea esim o poti face de pe acel telefon,dat trebuie sa trimiti poza cu qr code  pe altceva pentru a o putea scana.

Poza e scanata deja de pe Laptop din contul My Digi. Deci am reusit, am deja eSIM pe Digi, dar nu mai pot folosi 2 retele mobile Posted Image

Attached Files

Toderascu

Toderascu

Junior Member

• Grup: Junior Members
Poti dar nu in orice combinatie. Parca Sim 2 nu merge deshis impreuna cu eSim, Doar Sim 1 si eSim poti avea in acelasi timp. Deci muta Orange pe slot Sim1 daca e important.

Edited by Toderascu, 17 June 2024 - 11:07.

clader

clader

Senior Member

Pe S24U merg următoare combinatii:
Sim 1+ Sim 2 fizic
Sim 1+esim
Esim+esim

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate