Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

Cantar Huawei AH100 și aplicația HuaweiBodyFatScale din GooglePlay pe telefon Samsung cu Android 10

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Salut,

am cumpărat un Cântar Huawei AH100 cu analizator corporal și bluetooth; am instalat aplicația Huawei Body Fat Scale din GooglePlay pe telefon Samsung cu Android 10 dar nu am reușit să fac <asocierea> cu cântarul prin bluetooth; aplicația e configurată cu permisiuni-complete(fără nici o restricție).

După mai multe încercări nereușite am încercat cu un alt telefon Samsung cu Android 4.4.2 și am reușit <asocierea> din prima încercare.

Dacă este cineva care știe o explicație pentru această problemă este rugat să o prezinte.

Eu doar bănuiesc că aplicația Huawei Body Fat Scale nu este actualizată pentru Android 10 (ultima actualizare 18.06.2019)

Sănătate!

#2
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
UPDATE: După 2 zile de căutări am reușit asocierea telefon Galaxy A40 [Android 10] aplicația Huawei Body Fat Scale cu Huawei AH100 Body Fat
procedând exact cum spune aici în postarea @(Ng Yi Ying) / Nov 21, 2019   (faceți click <SHOW MORE> )

Quote

To Everyone have problem sync with the app and scale:
1. Go to settings-> Bluetooth->unpair scale ->pair scale
2. Then app->Huawei body fat scale app->force stop, then go to storage to clear cache
3. Make sure location is on, reopen the app, step lightly on scale
then remove your feet once you see the light,
press the" step on scale", wait few second to see it got "measuring" or not,
in the same time look for Bluetooth sign on the scale.
If both present you can start step on scale to measure.

În plus eu m-am asigurat că aplicația e configurată cu permisiuni-complete(fără nici o restricție).

Să văd cât va ține asocierea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate