Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

DAZN

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#73
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018

 silcar, on 03 noiembrie 2020 - 03:39, said:


Mai vedem dupa 1 an, cand nu vor ajunge nici la 5 la suta din audientele Digi Sportului :))) Voi credeti ca lumea va fugi de la Rds ptr DAZN? Sunteti nebuni. Au mai fost incercari de streaming. Multi prefera Tv-ul, deci nu vad momentan lupta cu Digi Sport. Sa fim seriosi. Si sunt dispus sa fac pariu, ca Digi Sport si doar cu liga 1 va avea venituri mai mari decat Dazn cu ce competitii vor ei :))))

Uitati un lucru, suntem in Romania...Si daca intr-un an sau 2, nu vor avea abonamente competitive si abonati suficienti sa acopere costurile vor disparea la fel de repede cum au venit.

Ceea ce incerc eu sa spun de cateva pagini incoace e ca sunt altii si mai puternici decat DIGI. Hai sa nu ii mai credem niste D-zei, ca nu e chiar asa.

#74
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018

 K-Bobby, on 03 noiembrie 2020 - 08:12, said:

Telekom nu avea putere financiara? Ai idee in cate tari exista telekom. Aici vorbim de România iar telekom a încercat acelasi lucru in 2015 cu exclusivitate la Ucl si Uel ...

Tu folosesti trecutul ca un sablon pentru viitor, ceea ce nu e tocmai ok. In plus, vorbim de situatii complet diferite. Telekom a vrut sa bata DIGI pe TV, DAZN poate ca ar vrea doar sa aibe niste posturi in grila lor. Si daca tot ai dat exemplul cu UCL, de ce nu ar fi plauzibil ca si DAZN sa cumpere drepturile TV in detrimentul DIGI?

Sau de ce nu ar fi plauzibil ca DAZN sa aibe un management superior Telekomului?

#75
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010

 AidenIrish, on 03 noiembrie 2020 - 15:24, said:



Tu folosesti trecutul ca un sablon pentru viitor, ceea ce nu e tocmai ok. In plus, vorbim de situatii complet diferite. Telekom a vrut sa bata DIGI pe TV, DAZN poate ca ar vrea doar sa aibe niste posturi in grila lor. Si daca tot ai dat exemplul cu UCL, de ce nu ar fi plauzibil ca si DAZN sa cumpere drepturile TV in detrimentul DIGI?

Sau de ce nu ar fi plauzibil ca DAZN sa aibe un management superior Telekomului?
Eu rămân la părerea ca Dazn nu e pentru poporul roman. Incearca sa convingi pe unu care are tv cu tub si nu are internet si vede meciurile acum, că trebuie sa instaleze internet si cumpărat un tv smart plus 8 lei in plus la abonament. Vedem destul de bine cati amărâți sunt in România care nu își permit o tableta pentru copii pentru a face scoala online. Noi nu suntem Germania sau Austria. Suntem invatati sa vedem meciurile la tv in pachetul standard.Vad tot mai mulți ca cer pachetul hbo gratis la retentie pentru a nu mai platii in plus 15 lei iar la netflix majoritatea abonamentelor se împarte la 4 ca de unul singur e scump 12 euro sa plătești, asa ne strângem 4 prieteni si luam un abonament. Trebuie sa intelegeti ca suntem o tara săracă, nu mai comparați cu ce e prin Germania sau Austria sau in alte tari unde e Dazn.

Edited by K-Bobby, 03 November 2020 - 16:37.


#76
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Nici Netflixului nu i se dadeau sanse cand a intrat in Romania si uite ca a prins chiar bine pe plan local. Evident, atat DAZN cat si Netflix nu sunt servicii pentru toata lumea, cel putin nu in Romania, insa asta nu inseamna ca nu ar trebui sa existe si la noi. Nici abonament la telefonie nu are toata lumea, dar uite ca operatorii nu numai ca rezista, ci o duc chiar bine... toti.

Daca un om care a facut cariera in TV precum Radu Banciu spune ca TV actuala este depasita si ca trebuie sa se adapteze la noua normalitate, e clar incotro se va merge cu continutul video.

Eu astept momentul ala cand vom putea utiliza routerul si TV-ul fara alte cabluri cu exceptia celor de alimentare... router pe baza de sim 5G, aplicatia pentru TV clasica pe Smart TV, a.i. sa putem renunta oricand la un operator si trece la altul.

#77
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010

 AidenIrish, on 03 noiembrie 2020 - 17:07, said:

Nici Netflixului nu i se dadeau sanse cand a intrat in Romania si uite ca a prins chiar bine pe plan local. Evident, atat DAZN cat si Netflix nu sunt servicii pentru toata lumea, cel putin nu in Romania, insa asta nu inseamna ca nu ar trebui sa existe si la noi. Nici abonament la telefonie nu are toata lumea, dar uite ca operatorii nu numai ca rezista, ci o duc chiar bine... toti.

Daca un om care a facut cariera in TV precum Radu Banciu spune ca TV actuala este depasita si ca trebuie sa se adapteze la noua normalitate, e clar incotro se va merge cu continutul video.

Eu astept momentul ala cand vom putea utiliza routerul si TV-ul fara alte cabluri cu exceptia celor de alimentare... router pe baza de sim 5G, aplicatia pentru TV clasica pe Smart TV, a.i. sa putem renunta oricand la un operator si trece la altul.
Dar si acum poți face asta cu aplicația celor de la orange,au cele mai multe posturi si daca ai tv cu android o poți instala cat despre internet si eu as vrea la fel, router cu sim dar sa avem internet nelimitat  😁gen cum e la telekom daca nu ma insel,ei ofera acel smartbox.

Edited by K-Bobby, 03 November 2020 - 17:28.


#78
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Stiu aplicatia, am folosit-o, dar nu e foarte stralucita.

Si inca nu vreau sa renunt la DIGI Sport in detrimentul Look-urilor de pe aplicatia Orange. Astept sa vina DAZN sa “fure” ce e mai important. xD

#79
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 21.05.2019
Daca o sa fure ;) Nu mai fi tu asa sigur! Repet, eu nu m-as uita pe streamuri. Oricand prefer sa vad un meci pe tv! Vei vedea ca Digi sport va ramane un competitor pe masura in fata celor de la DAZN!

#80
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,266
  • Înscris: 15.06.2014
DAZN este disponibil de astazi in Play Store  ( Android Tv)

#81
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
O sa ma abonez la DAZN când o sa aibă drepturi pentru mai multe competiții sportive (de preferabil pentru mine sa fie extra fotbal). Doar pentru box eu nu plătesc. Sper sa cumpere cât mai multe competiții pentru România. Și sunt dispus sa plătesc și 20-30 de euro pentru competiții sportive atractive.

#82
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 24.01.2013
30 euro? Pai asta ar însemna sa aibe toate sporturile posibile ca sa dai atâția bani, si nu stiu cati ar da atâta totusi.. Vedem din vara viitoare ce va fi

#83
Musxt

Musxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.11.2020
30 de euro?poate 30 de lei,majoritatea romănilor nu o să plătească atăt(30e)în veci!

Edited by Dany_Darke, 01 December 2020 - 21:19.


#84
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Pentru NFL Game Pass plătesc 200$ pentru 4 luni.
Dacă DAZN ar transmite NFL, NHL, cricket, NBA, atletism și alte sporturi ar merita 20-30 de euro.
Trebuie sa înceapă și România sa se alinieze tendințelor în materie de pay per view. Asta o sa fie viitorul.
Gata cu mocaciunile cu care suntem învățați (Adică 30 de lei abonamentul la tv și sa avem pretenții ca totul ni se cuvine).

#85
Musxt

Musxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.11.2020

 ovydinho84, on 01 decembrie 2020 - 21:59, said:

Pentru NFL Game Pass plătesc 200$ pentru 4 luni.
Dacă DAZN ar transmite NFL, NHL, cricket, NBA, atletism și alte sporturi ar merita 20-30 de euro.
Trebuie sa înceapă și România sa se alinieze tendințelor în materie de pay per view. Asta o sa fie viitorul.
Gata cu mocaciunile cu care suntem învățați (Adică 30 de lei abonamentul la tv și sa avem pretenții ca totul ni se cuvine).
Cănd o să fie salariile ca în occident atunci ai să vezi așa ceva să îți plătească atătia bani romănii pt un serviciu online😂,la noi acum preturile sunt ca în occident dar veniturile canci!

#86
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,069
  • Înscris: 20.06.2009

 ovydinho84, on 01 decembrie 2020 - 21:59, said:

(...)
Gata cu mocaciunile cu care suntem învățați (Adică 30 de lei abonamentul la tv și sa avem pretenții ca totul ni se cuvine).
Scuză-mă că o spun așa direct (și nu ai decît să mă înjuri, dacă vrei!), dar faptul că probabil faci bani mulți și ușor nu-ți dă dreptul să judeci totul la nivel de „mocăciuni”! Care e problema că primești atîtea competiții sportive în cei 30 de lei?
Tu crezi că majoritatea și-ar putea permite ce îți permiți tu? Nici măcar eu, care poate mi-aș permite din punct de vedere financiar asemenea cheltuieli, nu pot fi de acord cu aceste sume! Trebuie să existe un echilibru între ceea ce dai și ceea ce primești și, deși sînt de acord că cei 30 de lei sînt prea puțin, nu aș accepta o creștere radicală! Pentru ce să dau mai mult, ca să crească în continuare toate acele prețuri astronomice pe care le vedem manipulate în sport acum, mai ales că multe dintre ele ajung la intermediari nesimțiți? Da, oameni care mută niște hîrtii dintr-o parte în alta, oameni care nu produc absolut nimic pentru societate, dar care fac averi imense pentru că, cică, „capitalism”! Ăsta nu e capitalism, e înșelătorie în toată regula!Posted Image

P.S. Da, lucrez în producție, în sectorul privat! Știu al dracului de bine ce înseamnă să produci ceva, să faci ceva cu adevărat folositor pentru alți oameni!Posted Image

#87
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Și-a activat cineva de pe forum acest serviciu? Eu încă aștept sa anunțe alte competiții...
Sunt curios de calitatea video la DAZN...

#88
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009

 ovydinho84, on 06 decembrie 2020 - 12:56, said:

Și-a activat cineva de pe forum acest serviciu? Eu încă aștept sa anunțe alte competiții...
Sunt curios de calitatea video la DAZN...
Box si documentare

#89
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Asta e doar inceputul, nu va asteptati sa aibe oferte beton din prima. Ei asteapta urmatorul start. Ei nu ofera warm-up sau interviuri nici macar in pauze, doar comentar in timpul partidelor asa ca nu au costuri aditionale ridicate. O sa dureze minim doi trei ani pana sa prinda ceva, deocamdata doar se fac cunoscuti, acum nu cred sa plateasca vreo factura in Romania. Asa au inceput si in alte tari unde acum incep sa tureze motoarele, dar la acelasi pret.

Edited by Buxelm, 08 December 2020 - 20:55.


#90
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,266
  • Înscris: 15.06.2014
Eu zic ca vor prinde destule competitii in vara.. o sa vedem daca va fi asa sau nu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate