Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Probleme transfer prin Revolut

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,720
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am fost neatent cand am scris mesajul meu anterior....
Daca initiatorul nu are Revolut, singura explicatie sa nu ii ajunga banii plecati din Revolut prin transfer bancar, ar fi sa aiba cod IBAN de Orange Money... astia nu accepta sa primeasca lei din conturi straine.

Daca as fi rau intentionat, pot initia un transfer bancar din Revolut catre tine si sa-ti trimit captura cu transferul initiat, iar apoi am cateva minute/ zeci de minute in care pot anula transferul catre tine si banii nu vor pleca din Revolut....

#38
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

 eiffel, on 14 ianuarie 2020 - 14:46, said:

La data respectiva nu era o problema asa mare ca scria Iran.

Vorbeste cu cei de la Revolut, dar si cu cei de la Unicredit - posibil ca plata sa se fi "pierdut" pe drum.
Nici Unicredit-ul nu e o banca serioasa oricum ( am zis mersi cand am scapat de ei ). Dar chiar nu inteleg de ce din comoditate a rulat banii prin revolut in loc sa-i plateasca din banca in banca... Doar sa mai piarda comisioane suplimentare.
Iranul are sanctiuni si restrictii de hat-hat, nu de ieri-azi, n-are nicio legatura cu evenimentele recente.
https://en.wikipedia...Resolution_1747

Pe langa asta, si inainte de asta, decenii la rand au avut sanctiuni on-off....cam cum e la noi calendarul crestin-ortodox, mai multe zile de post decat zile normale, asa si cu Iranu' si restrictiile/embagourile/sanctiunile, etc.

#39
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 corina_geo, on 14 ianuarie 2020 - 22:53, said:

Pe langa asta, si inainte de asta, decenii la rand au avut sanctiuni on-off....
Omul spune ce problema este din octombrie. Pana acum ar fi trebuit transata..... on-off.

Edited by pasilla, 14 January 2020 - 22:57.


#40
travelpouch

travelpouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 09.06.2010
Mai sa fie... tu faci parte din categoria celor care sufera de mania persecutie... pe principiul “astia au ceva cu noi”.

Ai vreo dovada la afirmatia de mai jos, sau e doar o parere fara niciun fel de argument?

 radu889, on 14 ianuarie 2020 - 15:24, said:

Oricum ei nu fac manarii cu englezii si cu cei din vest.De obicei le fac cu astia din tari leshinate ca stiu ca nu ai ce sa le faci de aici.


#41
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,287
  • Înscris: 27.07.2006
Buna dimineata !
In primul rand, imi cer scuze pentru eroare - tranzactia a fost pe 5 noiembrie (nu in octombrie - am incurcat eu niste borcane Posted Image )
Oricum, sunt doua luni si ceva, tot nu este in regula.


Atasate dovezile platii efectuate de catre persoana respectiva:

 radu889, on 14 ianuarie 2020 - 15:07, said:

A trimis ca a zis ca a vb cu Revolut si i-au zis ca transferul este verificat deci banii au fost trimisi
Exact. Persoana care mi-a trimis banii a vorbit de vreo 10 ori cred pe chat cu cei de la Revolut.
Invariabil, raspunsul a fost ca sunt "proceduri interne de verificare si ca in cel mai scurt timp se va rezolva"

 Kres, on 14 ianuarie 2020 - 15:26, said:

Poti pune o poza cu OP-ul, stergand datele personale sa vedem ce scrie pe el la codul bancii ??  Ai comparat IBAN-ul, e scris corect?
Am atasat OP-ul. Da, IBAN-ul este corect.

Attached Files


Edited by ergon, 15 January 2020 - 09:18.


#42
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,720
  • Înscris: 13.03.2005
Da . Destul de ciudat. Adica Revolut nu a trimis banii ca ai scris IRAN la detalii, dar a executat totusi plata!!! Normal era, daca Revolut avea obiectii, sa ramana in pending plata sau sa apara anulata si sa intoarca banii inapoi in cont.
Le-ai scris si pe Twitter de problema?

Edited by wertyck, 15 January 2020 - 09:49.


#43
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Da.. ciudat.. Ma gandesc ca Revolut o fi executat plata apoi s-a impotmolit pe motive de "Iran" la Unicredit si au dat-o aia la verificat pe la spalare de bani sau cine mai stie pe unde..

Greu de spus.

#44
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,287
  • Înscris: 27.07.2006
Revin cu un update: am primit astazi acest mesaj.
Am incercat sa sun la acel numar, fara succes.
Misto faza: pentru banii trimisi pe 5 noiembrie, primesc mesaj in 28 ianuarie ca vor intra pana pe...13 decembrie.
Misto si aia cu "instant transfer".
Astept in continuare...

Attached Files



#45
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
bad post

Edited by pasilla, 28 January 2020 - 20:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate