Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

BAC2006

- - - - -
  • Please log in to reply
581 replies to this topic

#37
Bke

Bke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.04.2006
Mai sunt facultati la care se intra pe baza de dosar, acesta incluzand nota de la bac...

#38
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Am absolvit unul dintre liceele cu pretentii din Timisoara.Singurul avantaj pe care l-am avut a fost ca acest lucru m-a ajutat foarte mult la bac (9.64 ^^ in conditiile in care ni s-a interzis sa platim taxa de protocol), in rest datorita medilor mici din cursul anilor am intrat la locurile cu taxa la una din facultatile de stat din Timisoara. Eu m-am pus pe invatat in ultima saptamana dinainte de bac (si atunci am reluat toata materia de la limba romana care se cerea la bac pt ca acolo ma simteam ceva mai slab pregatit) , la mate nu m-am stresat deloc pt ca meditatile in particular din clasa 12-a le-am considerat suficiente, la biologie am invatat cu 2 zile inainte de examen , iar la istorie doar cu o zi inainte (eram sigur ca voi alege istoria si cu mici exceptii am invatat la istorie ora de ora).
In general in perioada bacului am dormit foarte putin pt. ca am incercat sa ingras porcul in ajun. Oricum daca nu aveti un fundament solid din liceu nu v-as recomanda sa imi urmati exemplul. -_-

Edited by placebo87, 16 April 2006 - 15:53.


#39
Smiley_tgv

Smiley_tgv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.03.2006
pt probele orale, am auzit ca apar pe net subiectele (ma referv la rom oral, mate oral, sau fran oral) e adevarat? apare oficial? sau din gura in gura se afla?
asa ne-eu spus profii!!
e adevarat? au aparit deja subiectele pt orale si nu stiu eu? un site, un pm :worthy:

pls

mi-e cam frica de Bac, si nu prea am invatat pana acum! :naughty:
dau rom O+S
       mate M3
       pedagogie generala
       fran O
       engl S
      .... sa ma sperii de bac, precizez ca am avut medii bunicele 9-12, peste 9,15!  
      mi-e frica la mate(desi e M3- cea mai usoara! :cursing: ) si la peda

ms.
rspundeti pls :worthy:

#40
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostSmiley_tgv, on May 14 2006, 21:38, said:

pt probele orale, am auzit ca apar pe net subiectele (ma referv la rom oral, mate oral, sau fran oral)
Mate oral? Unde ai auzit tu de asa ceva? In alta ordine de idei, pentru tot ce vrei sa afli, intra pe bacalaureat.edu.ro, care e site-ul oficial al bacalaureatului 2006. Eu am dat anul trecut, dar parca s-au afisat subiecte orientative care s-au dat acum 2 ani. Nu mai tin minte exact. Oricum, la romana sunt cam aceleasi in fiecare an. Oricum, stai cu ochii pe site. Si rezultatele au aparut, in multe cazuri, mai intai pe site, iar dupa aceea s-au afisat la centrele de examinare.
Bafta!

Edited by *Victor*, 14 May 2006 - 20:48.


#41
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Si eu dau bac-ul anul asta...Si sunt M-I....Deci Matematica dintr-aia groasa la scris... :( Si mai dau si biologie...:( Nu stiu o iota... Singurul obiect la care sunt 100% sigur ca iau peste 9.50 (chiar 10) e economia (am luat 9.90 la simulare). In rest,nu imi fac griji la romana(scris+oral) si engleza oral.La mate si la biologie nu stiu o iota...Nu mi-au placut si pace...
Apropo,care stie cat mai merge blatul anul asta? :) Serios.
Si-a aranjat cineva de pe aici bacul (sincer)?
EDIT: stiu,sa pun mana sa invat...sa nu mai stau pe forumuri....

Edited by raducutzzu, 14 May 2006 - 21:07.


#42
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postraducutzzu, on May 14 2006, 22:06, said:

Apropo,care stie cat mai merge blatul anul asta? :) Serios.
Si-a aranjat cineva de pe aici bacul (sincer)?
Ceea ce intrebi tu aici cred ca intra sub incidenta regulamentului forumului. Dar stii cem e: traim in Romania, daca intelegi ce vreau sa zic.
Si eu am luat 9,9 la economie la bac anul trecut. Bafta si tie!

#43
Smiley_tgv

Smiley_tgv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.03.2006
am gresit la faza cu mate oral :cursing:

era cam tarziu si eram cam obosit... :D

any way ms pt link, dar inca mai astept... :peacefingers:

#44
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003

View Postraducutzzu, on May 14 2006, 22:06, said:

Si eu dau bac-ul anul asta...Si sunt M-I....Deci Matematica dintr-aia groasa la scris... :( Si mai dau si biologie...:( Nu stiu o iota... Singurul obiect la care sunt 100% sigur ca iau peste 9.50 (chiar 10) e economia (am luat 9.90 la simulare). In rest,nu imi fac griji la romana(scris+oral) si engleza oral.La mate si la biologie nu stiu o iota...Nu mi-au placut si pace...
Apropo,care stie cat mai merge blatul anul asta? :) Serios.
Si-a aranjat cineva de pe aici bacul (sincer)?
EDIT: stiu,sa pun mana sa invat...sa nu mai stau pe forumuri....

daca te consoleaza cu ceva, nici eu nu stiu mai nimic la mate; la romana mai am mult de invatat iar la fizica destul :D;
cel mai bine sunt pregatit la sport  :w00t:

#45
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 04.04.2005
sal, da un prieten bacul si are nevoie de lista cu subiecte la lb.romana. Cand am dat eu(acum vreo 6 ani) s-au dat: erau multe voi cu toate subiectele ce pot cadea la scris (sau la oral, numai retin) Exista anul acesta asa ceva?

#46
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
subiectele se afiseaza pe portalul edu..." bacalaureat.edu.ro "
se afiseaza subiecte doar pt probele orale,si acestea apar cu minimum 15 zile inainte de bac...deci...in iunie,pe la inceput

#47
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postionutz_cjv5, on May 19 2006, 12:42, said:

sal, da un prieten bacul si are nevoie de lista cu subiecte la lb.romana. Cand am dat eu(acum vreo 6 ani) s-au dat: erau multe voi cu toate subiectele ce pot cadea la scris (sau la oral, numai retin) Exista anul acesta asa ceva?
Spune-i sa verifice pe subiecte.edu.ro.

#48
Drago?

Drago?

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.12.2005
M-a lovit asa o curiozitate. Care e norma la bac pentru proba de rezistenta baieti (1000 de m parca), pentru nota 10? Ma poate lamuri cineva?

#49
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 04.04.2005
mersi

#50
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

View PostDrago?, on May 19 2006, 13:31, said:

M-a lovit asa o curiozitate. Care e norma la bac pentru proba de rezistenta baieti (1000 de m parca), pentru nota 10? Ma poate lamuri cineva?
de ce nu intri pe edu.portal.ro? gasesti acolo metodologia de la toate probele de bac...

#51
Drago?

Drago?

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.12.2005

View Postraducutzzu, on May 19 2006, 15:00, said:

de ce nu intri pe edu.portal.ro? gasesti acolo metodologia de la toate probele de bac...
Crezi ca nu am cautat? Sunt numai chestiuni de procedura acolo, nu si baremuri.

#52
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

View PostDrago?, on May 24 2006, 22:49, said:

Crezi ca nu am cautat? Sunt numai chestiuni de procedura acolo, nu si baremuri.
a,da? eu nu am intrat...dau la economie,nu ma intereseaza baremurile pt sport...:)
intreaba profa/proful de sport....sau ai incercat si asta? :)

#53
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
cee?
la sport se da rezistenta? de cand?
eu stiam ca se da viteza 50m(6.7s), flotari(30), sartitura de pe loc(2.45), gimnastica si joc sportiv.

#54
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
asa stiam si eu...dar nu am zis nica pt ca nu stiu sigur...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate