Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

BAC2006

- - - - -
  • Please log in to reply
581 replies to this topic

#19
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostMaurice, on Mar 15 2006, 02:06, said:

buhahahah, acum nu pot sa te contrazic sau ce ? vrei sa fiu de acord cu fiecare chestie pe care o postezi tu ? ai punctat bine cu "era o varianta" la final si btw sunt foarte receptiv
1. frate cand tu ne spui noua ca ai invatat in ultimele 14 zile... ne iei tu pe noi cu marmote, vrabiute si stanioluri .... hai plimba ursu sau spune'i lu' mutu asta
2. nu te da geniu ca nu este cazu' si nu iti da tu cu parerea despre "dotarile" mele

in loc sa inventati povesti d'astea de 2 lei (vechi), mai bine spuneti adevarul ca erati stresati, ca    ati invatat-mai mult sau mai putin, dar ati invatat si ca nu a fost chiar o floare la ureche
/*acum sa nu intelegeti ca BAC'u e cine stie ce examen si tre' sa dardaiti cu cartea'n mana pana la sosirea lui, dar merita sa va ganditi la el caci timpu' trece */
Cu aceasta ocazie il rog pe userul Aolex, sa mai faca o dedicatie din aia pentru cocalari cu "fratieeeeeeeeee" :D

1:Nu am invatat in ultimele 14 zile... clar? nu am invatat deloc... doar la mate un pic [cum am spus si mai sus]
2:Sunt un geniu, si chiar cred ca e cazul sa-mi dau cu parerea la dotarile tale [pacat ca nu observi ca vorbesc asa... sarcastic....]

#20
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005
n'ai inteles nimic, FRATE a fost folosit pt. ... de fapt ai spus'o singur, felicitari macar ai recunoscut

#21
djeduard

djeduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.02.2006
mda... sunt la mate/info si dau bacul la bilologie(9-10), mate, romana, sport :D Nu m-am apucat inca de invatat... dar tot spun ca ma apuc de vreo 5 luni :D Toata chestia este sa ai si noroc.... parerea mea este ca nota bacului cuprinde 60 % cunostinta, 20% inspiratie pe moment (aberatie frumos parfumata), 20% norocul de a te putea informa... Deocamdata am ajuns la 10,8% cunostinte, 76,5%inspiratie pe moment, 12,7 noroc :D  TUTUROR CARE DAU ANUL ACESTA BACUL... SUCCES DRAGI COLEGI SI SA INTRATI UNDE VA DORITI !

#22
un papagal

un papagal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.11.2005
atatea griji ... sfatul meu e sa invatati la 2 materii ... la mate si fizica ... in orice caz , primele 2 materii tehnice la care dati bacul si sa va pregatiti vreo 700-800 de mii bani de protocol cica , si astfel o sa copiati tot liceul ... faza aia cu supraveghetorii si profesorii stricti care nu te lasa sa copiezi e L--A ... asa am luat eu bacul cu 9.75 bafta

Edited by un papagal, 15 March 2006 - 23:12.


#23
theSefirah

theSefirah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.07.2004
Am dat si eu anul trecut, tot ce pot sa zic e : sa stiti de 5 la fiecare materie ! ATAT.
spun asta pentru ca EXISTA posibilitatea de a pica UNA BUCATA profesor JEGOS la vreuna din comisii, si chiar daca celalalt v-ar lasa sa copiati fara nici o problema... e fane ciuperci acolo motz. (in cazu asta daca nu stii te-ai ras...)
Eu am avut la romana-scris o grasa retardata care mai si schiopata pe deasupra, care voia ea domne sa isi dea copilul la liceul nostru si ne povestea cum sa dus ea peste ministru ca sa isi dea copilu tampit, care nu a reusit sa faca media necesara la capacitate,  exact la liceul  nostru ! ("sunt profesoara, am dreptul sa imi dau copilul la ce liceu vreau! " )
Apoi a inceput sa ne zica EA NOUA cum e la noi in liceu si ce bine si frumos e ! Culmea (femeia probabil pusese de 2 ori in viata ei piciorul in fostul meu liceu) ! Si asta nu ne-a lasat sa facem nimic.... :(
(deci atentie.... fiti pregatiti de un 5 acolo :) ) to be on the safe side.

#24
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
cica vor sa puna camere de luat vederi prin licee :)).. desi nu cred.
abia astept sa treaca bacu..
acum sunt in pregatiri :D 4zile/saptamana :(

#25
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
se vede ca generatia bac-istilor 2005-2006 e mai studioasa decat generatia 2004-2005 dupa numarul de posturi si topicuri pe aceasta tema :w00t:
Anul trecut au fost parca 3-4, anul asta 1.
DECI:

FELICITARI, sunteti de admirat :w00t:

#26
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004

View Postshumilica, on Mar 24 2006, 00:54, said:

se vede ca generatia bac-istilor 2005-2006 e mai studioasa decat generatia 2004-2005 dupa numarul de posturi si topicuri pe aceasta tema :w00t:
Anul trecut au fost parca 3-4, anul asta 1.
DECI:

FELICITARI, sunteti de admirat :w00t:
Mai este timp pana la bac sa deschidem inca 5 topicuri. Nu ne lasam!!! :P

#27
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
aici aveti inca unu cu bacu.

la istorie, ce carte recomandati?

#28
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostTzepi, on Mar 24 2006, 16:02, said:

aici aveti inca unu cu bacu.

la istorie, ce carte recomandati?
manualul de istorie..... :P

#29
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

View Postrox, on Mar 24 2006, 16:14, said:

manualul de istorie..... :P
n-am...la scoala nu folosim..de fapt nu facem istorie k nu vine profa

mai dau bacu la romana, engleza, sport, desen si un proiect de diploma...

#30
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postshumilica, on Mar 24 2006, 00:54, said:

se vede ca generatia bac-istilor 2005-2006 e mai studioasa decat generatia 2004-2005 dupa numarul de posturi si topicuri pe aceasta tema :w00t:
Anul trecut au fost parca 3-4, anul asta 1.
DECI:

FELICITARI, sunteti de admirat :w00t:
Eu fac parte din generatia care a dat bacul 2004-2005, deci iti dai seama ca a fost un an prost pentru invatamantul romanesc :D

Edited by rashid, 24 March 2006 - 16:44.


#31
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

View Postproxxxy, on Mar 14 2006, 23:07, said:

serios, de luat bacul toata lumea il ea
Si zici ca dai bacu' anu asta? :evillook: cica si eu...Pe langa materiile "incluse in pret" (romana,mate,engleza) mai am si biologie cls9+10 si geografie cls12. :( Mate sucks hard!

Edited by JAWS, 14 April 2006 - 23:05.


#32
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
asa ziceam si eu, si cand am inceput meditatiile la mate mi-am dat seama ca de fapt nu trebuia decat sa imi reamintesc materia mai veche.

ce vroiam sa spun de fapt este ca : la proba orala, e misto de aia care cad spre finalul zilei.... aia care ies le spun celor care au ramas ce bilete au avut, si prin tehnica eliminatorie, "norocosii" au timp sa se mai uite pe subiectele ramase "in urna"....

#33
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Am dat acum doi ani, adica in 2004 (DF ce a trecut timpul, imi tot venea sa spun ca am dat anul trecut) la Romana S+O, Engleza O, Latina S, Geografie si Sport. Pot sa confirm ce a spus rashid, anume ca nu prea conteaza cand si daca te apuci de invatat - si aici ma refer strict la obiectele la care am dat eu, mate nu am dat si multi mi-au spus ca trebuie sa multumesc Bunului. Sa luam geografia. Nu am deschis nici macar jumatate de minut caietul manualul sau alt material in timpul anului. Am fost pe ici pe colo atent la repetari in clasa, spre sfarsitul anului. S-a luat 9.30. La romana am facut pregatire cam din feb-mart, cu un prof foarte fain, cu care discutam si ne facea sa intelegem logic despre ce e vorba acolo si cum trebuie comentat si inflorit. Cu alte cuvinte nu ne turna carti din galeata in cap prin palnie. Ce este esential - sa se scrie corect, macar la BAC, in ultima vreme am vazut si pe forum si in general o gramada de ruga-ti, abtine-ti, confirma-ti, intro zi si alte asemenea. Acestea sunt absolut INADMISIBILE la BAC!!!
La latina am facut de asemenea pregatire, am dat latina (sau puteam sa dau engleza scris) in loc de mate, absolvind liceu cu profil uman-filologie. Acolo te lasa cu dictionarul, am avut de invatat vreo 15 vieti de autori pe derost, a fost ok. La sport s-a cotizat cu 150/caciula pe langa faptul ca mi-au iesit toate schemele la gimnastica mai bine decat imi ieseau la antrenamentele de sport din timpul anului (hurray) s-a luat 10.
Oralele sunt orale, acolo nu este nimic de povestit. Daca vorbesti fluent (emotiile trebuie lasate  la o parte, oricum de cand intri in sala trec cam 20-30 min pana incepi sa vorbesti deci emotiile ar trebui sa dispara dat fiind ca te obisnuiesti cu mediul si cu figura profelor) si comentezi, ai o parere proprie pe larg despre opera aia, se ia 9, sau 10. Singurele note mai mici se iau in cazul in care te numesti cu A sau B numele de familie. De ce? Pentru ca in fiecare an, in fiecare punct de examinare, la primii 20-30 elevi examinati oral, notele se pun pe bune, daca stii de 6 iei 6. Dupa primii 30-40 profele se satura si pun 9-10, [unless esti la pamant (adica nu meriti sa iei in mod normal) si atunci  iei 6-7] discutand intre ele si stabilind ca va pune una 10 si una 9 sau ambele 9, etc. In fine, in timp ce tu te apuci de tratat subiectul ele s-ar putea sa se apuce de altceva, la mine a venit un alt prof sa le intebe ceva si m-am apucat sa o iau de la capat ca sa nu tac pentru ca fraza era buna si ca s-o asculte am tot repetat-o pana au revenit on-line. Mi-au pus una 9 si una 10, ceea ce a fost extrem de enervant dat fiind ca un coleg de-al meu a luat 10.0 fiind Net sub mine. Nota generala 880, fara nici un fel de inavatat exceptand 20-25 pagini, vietile autorilor latini si pregatirea al romana, la care nu primeam tema deci nu alocam deloc timp materiei inafara celor doua ore de pregatire.

Succes

#34
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
sunt cu S.... yuuupyyyyyy.... :bouncey:

#35
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postandragony, on Apr 15 2006, 09:02, said:

asa ziceam si eu, si cand am inceput meditatiile la mate mi-am dat seama ca de fapt nu trebuia decat sa imi reamintesc materia mai veche.

ce vroiam sa spun de fapt este ca : la proba orala, e misto de aia care cad spre finalul zilei.... aia care ies le spun celor care au ramas ce bilete au avut, si prin tehnica eliminatorie, "norocosii" au timp sa se mai uite pe subiectele ramase "in urna"....
de fapt, biletele trase se baga la loc  :)

#36
mada66000

mada66000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.01.2005
Si eu am dat bacul acum vreo 9 ani lol dar a fost fain.E important sa iti lasi emotiile la usa ca nu e chiar asa de greu mai ales ca la oral in timp ce e ascultata alta persoana ai timp sa-ti insiri ideile pe ciorna.E important sa vorbesti ca si cum ai fi stapan pe situatie sa nu te uiti pe dealuri sa sa ingani fel de fel de prostii.Daca vede ca esti fluent in vorbire si nu bati campii aiurea se ia cu usurinta 10.Asa ca bafta tuturor celor care dau bacul anul asta si puneti mana si invatati ca am vazut ca situatia e cam nasoala la simularea de la bac.Mai nasol e cu proba scrisa dar cu putina vointa,poate si meditatie se trece bacul.Eu la mate eram in plop si plopul in aer cu tot cu meditatiile facute.Nu mi-a placut de loc matematica insa la bac nu stiu ce naiba am facut ca am luat 9 nu-mi venea sa cred cand am vazut rezultatele.E importanta nota sa stiti insa diploma aia nu prea are asa mare valoare.Adica dai bacul sa stii ca ai promovat 12 clase si nimic mai mult.Nu iti foloseste decat la inscrierea la facultate si conteaza sa ai o medie cat mai mare.Va tin pumnii la toti!! :kisstogether:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate