Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 

BAC2006

- - - - -
  • Please log in to reply
581 replies to this topic

#577
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

View Postraiiar, on Jul 10 2006, 16:40, said:

bravo tzepi.
:cheers:

#578
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Din cate imi dau eu seama, dupa ce m-am jucat un pic pe edu, procentul de promovabilitae la bacul de anul asta se va situa undeva la 70%. (candidati care s-au prezentat la probe) .

#579
shimen_musashi

shimen_musashi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 15.04.2005
Salutare la toata lumea si felicitari celor care ati scapat de BAC.
Subsemnatu e un fost licean (promotia '96) si vreau sa stiu (doar curios) cam cati dintre voi ati reusit sa copiati la BAC. Adica nu vreau ceva de genul "eu am copiat" ci "la noi s-a copiat pe rupte" sau "s-a incercat" sau "unii da, unii nu" intelegeti voi  ;) .
Si pe vremea mea se faceau smecherii de genul asta - in sensul ca directorul liceului (prof de mate) a venit in fiecare clasa si a rezolvat pe tabla cel mai greu subiect.

#580
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

View Postshimen_musashi, on Jul 11 2006, 14:45, said:

Salutare la toata lumea si felicitari celor care ati scapat de BAC.
Subsemnatu e un fost licean (promotia '96) si vreau sa stiu (doar curios) cam cati dintre voi ati reusit sa copiati la BAC. Adica nu vreau ceva de genul "eu am copiat" ci "la noi s-a copiat pe rupte" sau "s-a incercat" sau "unii da, unii nu" intelegeti voi  ;) .
Si pe vremea mea se faceau smecherii de genul asta - in sensul ca directorul liceului (prof de mate) a venit in fiecare clasa si a rezolvat pe tabla cel mai greu subiect.
Uite ca la mine nu a fost asa.

#581
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006
Cumva semi-offtopic : cand am dat eu bacul, acum x ani, in 2004, am dat in alt liceu, care se pregatea sa devina colegiu, la concurenta cu chichineata noastra de liceu. Probabil ca una din cerinte e sa fie promovabilitate si medii foarte mari, nu cunosc. Cea mai interesanta faza a fost la matematica. Pe la jumatatea examenului a intrat cineva in sala cu ciorne. Fiind in banca a doua, mi s-a parut ciudate doua chestii : ca mai erau destule ciorne si ca foile aveau alte culori - erau albe si un pic mai transparente, desigur, n-am bagat de seama. Imediat, cei care erau in sala din celalalt liceu au inceput sa ceara ciorne si li s-au dat cele "noi". Ne-am cam prins de faza si am inceput sa cerem si noi, dar surpriza : ni se dadeau din cele "vechi".
Dupa ce s-au luat "ciornele" supraveghetoarele au inceput sa fie foarte vigilente, daca pana atunci se mai permitea o soapta (in limitele decentei) de atunci pana la sfarsit examenul a fost militarie. Chiar un coleg de-al meu a fost foarte aproape sa fie dat afara, pentru ca s-a intors sa-si ia inapoi echerul imprumutat inainte de "eveniment". Atat facuse, pentru ca mi-a zis dupa examen si n-avea motiv sa minta aiurea.
Cand mai era jumatate de ora, hop - acelasi omenas. "Am mai adus ciorne". Noi deja eram enervati - totusi se sarise gardul cam prea evident. Desigur, o colega de-a mea, mai mult la misto, a cerut din nou ciorne... si acum, creada cine-o vrea, pe "ciorne" erau rezolvari, scrie rapid, de mana, xeroxate, dar de data asta pentru noi, "musafirii". Opa! Ce era pe foi? rezolvarile la grile (3 gresite), subiectul de algebra de clasa a 12-a (facut corect, in afara de ultimul punct care lipsea), problema de geometrie (trantita total, primul punct era calcularea ariei unui triunghi in functie de doua laturi si sinusul unghiului dintre ele, (a x b x sin C)/2, in "ciorna" era fara supra 2 si toate punctele urmatoare ale problemei decurgeau din primul. Era o formula "obscura" in sensul ca nu prea am lucrat probleme care s-o foloseasca. Desigur, o formula accesibila. Si punctul 4, cu inductia, lipsea din "ciorna". Cam asta era continutul.
Desigur, m-am uitat peste ea (chiar daca sunt prea "corect" si o recunosc, nu eram idiot sa nu arunc un ochi). Mi-au sarit in ochi greselile si am facut semne tuturor colegilor sa nu copieze prostiile, mai ales ca multi se apucasera sa modifice grilele si subiectul de geometrie pe care le facusera corect.
Afara am aflat ce era cu "ciornele". Erau subiectele INTEGRAL rezolvate, iar individul era profesor de matematica in liceul respectiv, chiar profesorul clasei de mate-info care daduse in aceeasi clasa cu noi. Si din cate mi-a spus un amic din clasa respectiva, cu care ma cunoscusem la recrutare, fazele erau gandite demult.

Edited by ambr0zie, 11 July 2006 - 14:35.


#582
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
8,34 So sad! cu toate ca uni ar zice ca am luat medie mare asta nu ma ajutat sa intru unde am vrut! acolo se dadea admitere din mate cls 9-12
dar si unde is ii bine! La poli,la facultatea de mecanica,sectiunea mecatronica si robotica la fara plata! :cool:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate