Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

BAC2006

- - - - -
  • Please log in to reply
581 replies to this topic

#1
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
este cineva de pe forumul asta care are de dat bacu` anu asta? sau sunt singurul?
ce parere aveti? cum credeti ca va fi?
v-ati apucat de invatat?  :D ce probe dati (sport/geogra/istorie, bio/info/fizica, eng/fr etc.)?

PS. mai sunt 104 zile, par destule insa.. timpul trece repede  :o

#2
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
mai sunt doar 104 zile???? omg.....
eu, una m-am apucat de invata tla romana (un pic), la chimie si la engleza.
dau romana oral+ scris, mate scris; engleza oral, chimie si sport.

#3
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004
Nu m-am apucat inca de invatat... :confuzzled:
Dau bacul la romana,mate( :death: ),info,engleza oral si geografie

#4
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005
Romana O+S, Engleza S, Germana O, Matematica (M3), Geografie\
Cu engleza - no prbl, Germana cam scartie, Matematica- canch, Geografia este cam in pom, si romana este under construction

#5
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
eu dau la mate (sunt aproape complet paralel :)), romana oral+scris(scartaie), engleza oral (ceva, ceva), fizica(asa si asa, ma pregatesc), sport (sa vina primavara si ma apuc de antrenament).

la noi in clasa in fiecare zi scrie pe tabla cate zile mai sunt :D

#6
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Hihihihi...imi aduca aminte ca si eu cand dadeam bacul toti colegii stiau cate zile mai sunt ... eu cu doua saptamani inainte de bac am zis :"CEeeeeeeeeeEEEeeeee? mai sunt 14 zile?!?!?!!?!?!? Holy fuck!!!!"

#7
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
Nu va stresati fiii mei, ascultati la Stan Patitu`! Am invatat strictul necesar, restul... instinct, inovatie, noroc!
Reteta sigura... cel putin pentru un 9.10 !  :proud:  ;)  Bafta everybody !

#8
gogu

gogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.02.2005
vine bacu, trece bacu....sa ne vedem la facultate!!!!!!!1  :peacefingers:

#9
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005

View Postgogu, on Mar 14 2006, 21:48, said:

vine bacu, trece bacu....sa ne vedem la facultate!!!!!!!1  :peacefingers:

Apropo, vreti cu totii sa mergeti la fac. sau aveti alte planuri ?

#10
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
eu unul chiar am de gand sa dau la facultate :D
serios, de luat bacul toata lumea il ea, important e sa il iei cu nota cat mai mare si sa intri unde e mai bine.. ;)

#11
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005

View Postproxxxy, on Mar 14 2006, 22:07, said:

eu unul chiar am de gand sa dau la facultate :D
serios, de luat bacul toata lumea il ea, important e sa il iei cu nota cat mai mare si sa intri unde e mai bine.. ;)

S-ar putea sa nu-ti iasa schema! Eu am avut 9.10 la bac si m-am inscris la perticulara, pt ca numai acolo am gasit ce am vrut! Nu te baza pe nota!  -_-

#12
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

View Postrashid, on Mar 14 2006, 21:37, said:

Hihihihi...imi aduca aminte ca si eu cand dadeam bacul toti colegii stiau cate zile mai sunt ... eu cu doua saptamani inainte de bac am zis :"CEeeeeeeeeeEEEeeeee? mai sunt 14 zile?!?!?!!?!?!? Holy fuck!!!!"

da si marmota..... frate las'o ca macane

View PostKrissa, on Mar 14 2006, 21:38, said:

Nu va stresati fiii mei, ascultati la Stan Patitu`! Am invatat strictul necesar, restul... instinct, inovatie, noroc!
Reteta sigura... cel putin pentru un 9.10 !  :proud:  ;)  Bafta everybody !


nu luati in considerare un astfel de sfat, parca'i decupat din reclama cu pateu hamé

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

puneti mana pe carte, nu stiti ce se va intampla, ce comisie veti avea, daca aveti sau nu noroc .... prea multe necunoscute

Bafta !

#13
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005

View PostMaurice, on Mar 14 2006, 23:00, said:

nu luati in considerare un astfel de sfat, parca'i decupat din reclama cu pateu hamé

Lasa problemele tale personale cu mine la o parte si nu mai fii asa refractar la tot ce zic! N-am spus sa nu invete, dar sa nu se streseze prea tare pentru ca asta are efect negativ asupra memoriei si sanatatii! Fiecare invata cat considera si daca eu am considerat necesar sa invat generalizat si a mers, nu inseamna ca toti sa faca la fel. Era o varianta!

#14
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostMaurice, on Mar 14 2006, 23:00, said:

da si marmota..... frate las'o ca macane
Nu ma crezi? Ma intreb : "De ce?".
Daca tu nu ai fii in stare sa iei bacul cu toate ca nu stiai nici macar cand se da, apoi sa fii invatat... nu inseamna ca nu toti suntem atat de slab dotati ;)

EDIT: apropo, cu limbaj gen "frate" trebuia sa ramai pe stadion ;)

Edited by rashid, 14 March 2006 - 23:23.


#15
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View PostKrissa, on Mar 14 2006, 21:38, said:

Nu va stresati fiii mei, ascultati la Stan Patitu`! Am invatat strictul necesar, restul... instinct, inovatie, noroc!
Reteta sigura... cel putin pentru un 9.10 !  :proud:  ;)  Bafta everybody !

o mai puneti si de o mica atentie la comisiile de supraveghere si puteti sa mai saltati pana pe la 9 juma........ chiar daca la capitolul invatat materie nu stati bine

#16
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
hai mai nu mai fiti carcotasi. eu cand am dat mate( si M1 pe deasupra, eram total pe langaaaaa..da' rau de tot. eram singura din clasa care nu facea meditatii, si asta nu fiindca nu ma interesa, ci fiindca n-au vrut ai mei sa-mi plateasca meditatii :), cica "sa pun osu' la munca") m-am apucat de "invatat( adica facut teste din culegerea de bac, mai cu formulele in fata, mai cu vazut cum se rezolva la sfarsit, ca sa pricep ceva) cu o luna inainte de bac. nu e greu...rau. sunt casteva formule lejere pe care daca le bagi la capatana sigur stii sa faci ceva: o integrala, o derivata, un grup, o matrice, chestii d-astea de bun simt(cica)...in fine, am luat 7,8 la mate si mi-am facut cruce si cu stanga!  ^_^
in rest...numa' note mari, geografia e usoara daca esti cat de cat "in teritoriu", iar la restul..ce sa zic..invatati tata! cel putin la romana..acolo nu merge cu "vrajeala", desi toata lumea crede asta. ;)
una peste alta..eu am facut mediatatii doar la anatomie, pt admitere, si am luat 9,41 la bac. nota care nici pana azi nu mi-a folosit la ceva si nu cred sa-mi foloseasca in veci.:) asa ca...bacul se ia...important e cu cat
bafta


edit: moaaama cata' postu am scris...eh..amintiri...

Edited by rox, 14 March 2006 - 23:39.


#17
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postrox, on Mar 14 2006, 23:37, said:

hai mai nu mai fiti carcotasi. eu cand am dat mate( si M1 pe deasupra, eram total pe langaaaaa..da' rau de tot. eram singura din clasa care nu facea meditatii, si asta nu fiindca nu ma interesa, ci fiindca n-au vrut ai mei sa-mi plateasca meditatii :), cica "sa pun osu' la munca") m-am apucat de "invatat( adica facut teste din culegerea de bac, mai cu formulele in fata, mai cu vazut cum se rezolva la sfarsit, ca sa pricep ceva) cu o luna inainte de bac. nu e greu...rau. sunt casteva formule lejere pe care daca le bagi la capatana sigur stii sa faci ceva: o integrala, o derivata, un grup, o matrice, chestii d-astea de bun simt(cica)...in fine, am luat 7,8 la mate si mi-am facut cruce si cu stanga!  ^_^
in rest...numa' note mari, geografia e usoara daca esti cat de cat "in teritoriu", iar la restul..ce sa zic..invatati tata! cel putin la romana..acolo nu merge cu "vrajeala", desi toata lumea crede asta. ;)
una peste alta..eu am facut mediatatii doar la anatomie, pt admitere, si am luat 9,41 la bac. nota care nici pana azi nu mi-a folosit la ceva si nu cred sa-mi foloseasca in veci.:) asa ca...bacul se ia...important e cu cat
bafta
edit: moaaama cata' postu am scris...eh..amintiri...
Eu unul, n-am invatat decat la mate, pentru ca stiam ca fara formule pot sa ma culc cu ministra invatamantului si tot nu iau... In schimb, la romana, unde toata lumea crede ca merge la "Vrajeala"..... si eu am mers tot la vrajeala :) Si culmea ...chiar mi-a iesit... Sa mai amintesc ca inainte de proba scrisa la romana am fost la un chef unde nu aveam de gand sa raman si totusi am ramas, m-am imbatat muci, si dimineata am plecat de la chef.... am facut un dus acasa si m-am dus la examen... in timpul examenului tot atipeam...iar punctul culminant a fost cand am adormit de-a-binelea cu vreo 40 minute inaintea terminarii examenului... si am dormit vreo 30 minute, pana m-a treezit una dintre supraveghetoare crezand ca am lesinat sau ceva de genul asta....
Oricum nu indic nimanui sa faca asta...
Nu vreau nici sa credeti ca acum incerc sa par macho spunand ca nu mi-a fost frica de bac si uite ca l-am lat bla bla bla... chiar am fost terifiat de bac.

#18
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

View PostKrissa, on Mar 14 2006, 23:18, said:

Lasa problemele tale personale cu mine la o parte si nu mai fii asa refractar la tot ce zic! N-am spus sa nu invete, dar sa nu se streseze prea tare pentru ca asta are efect negativ asupra memoriei si sanatatii! Fiecare invata cat considera si daca eu am considerat necesar sa invat generalizat si a mers, nu inseamna ca toti sa faca la fel. Era o varianta!

buhahahah, acum nu pot sa te contrazic sau ce ? vrei sa fiu de acord cu fiecare chestie pe care o postezi tu ? ai punctat bine cu "era o varianta" la final si btw sunt foarte receptiv

View Postrashid, on Mar 14 2006, 23:20, said:

Nu ma crezi? Ma intreb : "De ce?".
Daca tu nu ai fii in stare sa iei bacul cu toate ca nu stiai nici macar cand se da, apoi sa fii invatat... nu inseamna ca nu toti suntem atat de slab dotati ;)

EDIT: apropo, cu limbaj gen "frate" trebuia sa ramai pe stadion ;)

1. frate cand tu ne spui noua ca ai invatat in ultimele 14 zile... ne iei tu pe noi cu marmote, vrabiute si stanioluri .... hai plimba ursu sau spune'i lu' mutu asta
2. nu te da geniu ca nu este cazu' si nu iti da tu cu parerea despre "dotarile" mele

in loc sa inventati povesti d'astea de 2 lei (vechi), mai bine spuneti adevarul ca erati stresati, ca    ati invatat-mai mult sau mai putin, dar ati invatat si ca nu a fost chiar o floare la ureche
/*acum sa nu intelegeti ca BAC'u e cine stie ce examen si tre' sa dardaiti cu cartea'n mana pana la sosirea lui, dar merita sa va ganditi la el caci timpu' trece */

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate