Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Xiaomi Mi CC9 Pro / Mi Note 10

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#73
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

View Postedgar400, on 08 noiembrie 2019 - 09:06, said:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tvn6vfKLYV8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/spL_9sJL9wA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ca procesor toate androidurile stau mai prost ca apple, deabea bat un telefon scos in 2017
cel mai bun scor pt android e pe red magic 3 care bate clar un iphone 8
si tu cand iti iei un SD 730g esi tot la fel ca cand iei un 550 ca daca erai fan performant nu iti bati capul cu un android

Sper că realizezi că iPhone 8 are ecran cu rezoluție HD deci la jumătate în comparație cu acele telefoane Android care chiar au câștigă la partea de procesor in acel test dar au pierdut pe partea de gpu pentru că au ecran cu rezoluție mai mare.

Oricum SD 730 se descurca mai mult decât decent în utilizare normala.

Nu vad ce performanta inspiră un iPhone 8, un telefon limitat de baterie, RAM, cu design și ecran din 2014.

#74
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
A primit ceva actualizare de 1 luna? Cum se prezinta dupa utilizare softul? Am inteles ca nu filmeaza prea bine.

#75
dur3xtremme

dur3xtremme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 28.09.2014
O mica doza de amuzament nu strica.Posted Image

Attached Files


Edited by dur3xtremme, 15 December 2019 - 13:36.


#76
miserupia

miserupia

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.01.2020
Detine cineva Xiaomi Note 10?poate pune niște poze făcute cu telu?

#77
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Pe DxOMark au și poze.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VvmDDMb7r7k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#78
sorel2003

sorel2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 29.06.2005
l-am cumparat si eu azi, a gasit cineva o folie si o husa buna pentru el?

#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu sunt interesat de o folie de sticla buna. Recomandari ?

Edited by bumpocbum, 20 February 2020 - 14:28.


#80
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Am vazut si mai sus ca varianta de test e cea pro adica cu 8p in loc de 7p deci si ceva diferente la calitate. Se mertita diferenta de pret de 500 lei inter varaianta simpla si varianata pro? La aceasta diferenta mai castigi si 2gb ram si 128 rom
mi note 10 : lentile 7p ram 6GB si rom 128GB
mi note 10 pro: lentile 8P ram 8GB si rom 256GB
Intreb pt ca si eu sunt interesat de a face schimbul de telefon si ma tot uit din sfarsitul lui noiembrie dupa telefonale 9t pro, mi note 10, mi note 10 pro iar acuma cu noile mi10 deja e nebunie ca au sarit preturile.

#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Reduceri de preturi azi , https://www.flanco.r...cier-white.html

1.999,99 lei

Pentru @marius_optimist [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tfxNxEI_41s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bumpocbum, 23 February 2020 - 16:29.


#82
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Mulțumesc pt link a venit la momentul potrivit ca să ma pot edifica. Am găsit pe xda exact ce ma interesa o comparație între 8p și 7p chiar și o poza, iar ultimul răspuns din topic e o concluzie excelenta a pozei : pe scurt e o diferență de luminozitate, claritate și textura mai fina, plus o imagine mai buna noaptea, dar marele avantaj e spațiul de stocare.
https://forum.xda-de...lenses-t4024293

#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu l-am achizitionat. Versiunea de 128Gb, alb, de la Flanco cu 2000 Ron.  La acest pret merita.

Ca o recomandare, descarcati poze native de pe flickr.com la acest model si de la un S20 ultra, care are aceeasi camera dar cu 8 lentile.  Faceti o comparatie mai ales cu foto in low light sau natura.

A 2-a recomandare in caz de achizitie ar fi un Gcam.

#84
zumyman

zumyman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 23.01.2007
Salut! O protecție pentru ecran, care sa nu încurce, recomandați? Mulțumesc

#85
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am luat asa:
https://www.emag.ro/...7/pd/DY3CTWBBM/
s-a potrivit bine dar din pacate a venit cu o zgarietura fina. Senzorul de amprenta functioneaza ok.
https://www.emag.ro/...2/pd/D5ZCWGBBM/
foarte ok
https://www.emag.ro/...3/pd/D4TL1GBBM/

Edited by bumpocbum, 29 February 2020 - 10:08.


#86
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Salut. Ma bate si pe mine gandul sa trec la Mi Note 10. Cei care il au daca puteti sa spuneti cateva plusuri/minusuri despre acest telefon? Pe internet am vazut lumea destul de multumita, dar erau pareri dupa 2-3 zile de utilizare. Deocamdata vad ca pretul parca a mai crescut.

#87
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
@opsy091 , actualizari lente ( eu inca sunt pe patchul de securitate din decembrie ) ceva probleme cu aplicatii gen facebook , se blocheaza si te scoate din aplicatie , luminozitatea ecranului pe auto e cam haotica...sunetul e de slaba calitate , mai am niste telefoane cu snapdragon 855 ..desi peste tot o sa citesti ca nu se vad diferente in utilizarea de zi cu zi...procesorul mai slab de pe mi note 10 se simte la deschiderea aplicatiilor...la scroll prin aplicatii...la preluare comenzi..uneori ramane in urma , mini freezuri...etc...subt foarte usor de observat daca ai si alt tel cu snapdragon 855 pe langa tine si le folosesti pe ambele...in rest...e destul de bun , camerele nu sunt chiar atat de stralucite pe cat sunt de laudate ..dar totusi ..sunt destul de ok...displayul e de calitate...bateria dupa parerea mea e cel mai mare atuu al telefonului

Edited by Catalinit, 07 March 2020 - 10:41.


#88
jojocosmin99

jojocosmin99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 13.03.2014

View PostCatalinit, on 07 martie 2020 - 10:35, said:

@opsy091 , actualizari lente ( eu inca sunt pe patchul de securitate din decembrie ) ceva probleme cu aplicatii gen facebook , se blocheaza si te scoate din aplicatie , luminozitatea ecranului pe auto e cam haotica...sunetul e de slaba calitate , mai am niste telefoane cu snapdragon 855 ..desi peste tot o sa citesti ca nu se vad diferente in utilizarea de zi cu zi...procesorul mai slab de pe mi note 10 se simte la deschiderea aplicatiilor...la scroll prin aplicatii...la preluare comenzi..uneori ramane in urma , mini freezuri...etc...subt foarte usor de observat daca ai si alt tel cu snapdragon 855 pe langa tine si le folosesti pe ambele...in rest...e destul de bun , camerele nu sunt chiar atat de stralucite pe cat sunt de laudate ..dar totusi ..sunt destul de ok...displayul e de calitate...bateria dupa parerea mea e cel mai mare atuu al telefonului
Am ramas uimit sincer de raspunsul tau , adica nu ma asteptam sa fie asa de slab telefonul daca si la deschiderea aplicatilor se misca prost ....chiar vroiam sa iau unul pentru fata,acum are un lg g6 si dar de cind am schimbat displayul numai probleme face, semnalul pica mai tot timpul , senzorul de proximitate nu mai merge deloc ,  in convorbiri sint intreruperi si ma gindeam sa iau un Mi Note 10 , din ce am vazut pe youtobe sta foarte bine pe camere adica se cam ia la trinta cu  telefoane de top  iar procesorul nu am vazut sa fie asa de rau dupa cum spui, nu neg ca snapdragon 855 ar fii mai bun dar cred ca diferenta se vede la jocuri si nici acolo nu cred sa fie asa de mare diferenta  .

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postopsy091, on 06 martie 2020 - 14:02, said:

Salut. Ma bate si pe mine gandul sa trec la Mi Note 10. Cei care il au daca puteti sa spuneti cateva plusuri/minusuri despre acest telefon? Pe internet am vazut lumea destul de multumita, dar erau pareri dupa 2-3 zile de utilizare. Deocamdata vad ca pretul parca a mai crescut.

La un pret de 2000 Ron - Mi Note 10- eu il consider ok. Parti bune, camera de 27 Mp, senzorul de 1/1.33. Stabilizare optica buna. Ca minusuri ar fi latenta la procesare HDR+, dureaza uneori secunde bune mai ales daca faci cateva fotografii succesive. Mai ales pe gcam unde fotografiile ies mai bine  Procesorul este decent dar se simte nevoia de ceva mai puternic  Am fost posesor cateva luni de Mi 9T Pro asa ca am cu ce sa fac comparatie.

Concluzie:  Vrei putere mare de procesare Mi 9T Pro.
   Vrei o camera mai buna Mi Note 10 ( nu e chiar wow).
   Vrei amandoua Mi 10 sau Mi 10 Pro.

Mai am de studiat dar bateria de pe Mi Note 10 pare mai slaba decat cea de pe Mi 9T pro... E doar o impresie deocamdata....

Pana acum nu s-a blocat, nu s-a incins, merge impecabil (in limita procesorului). La aplicatii e o diferenta fata de Mi 9T Pro dar nu exagerata.

Ar merita studiata si versiunea Mi mix 3  128 Gb 5G...!!!!!

Edited by bumpocbum, 07 March 2020 - 14:31.


#90
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Pai acuma nu este 2000 de lei. Pe eMag ajunge și la 2600. Altex, 2400. Acuma după toate cele spuse nu prea mă mai încântă. Momentan am un note 8, dar dacă tot îl schimb, să nu am regrete

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate