Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Boicotarea Emag-ului de catre transportatori

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#145
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Da ce ai vrea bai sa cumparam de pe emag? Masini si case/apartamente? Posted Image

Edited by -koss-, 31 October 2019 - 13:52.


#146
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
macar o tigaie

#147
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,792
  • Înscris: 07.02.2003

View PostKres, on 31 octombrie 2019 - 08:26, said:

Emag merita boicotat din plin de consumatori pentru taxele de livrare si procesare absolut abuzive.
Sigur, acum de BF e chiar ideal... nu de alta dar sa nu mai aibe altii aglomeratie Posted Image

View PostKres, on 31 octombrie 2019 - 08:26, said:

cat timp gasesc acelasi produs in magazinele fizice de unde pot ridica produsul fara tot felul de taxe atarnate de coada?
Nu gasesti ca majoritatea tot online-isti le vand. A trecut vremea magazinelor fizice... era odata Flamingo... Ultra Pro he he, istorie.

View PostJammalan-the-Prophet, on 31 octombrie 2019 - 11:11, said:

Asa, cred ca sunt aia atat de speriati acum, deja o sa vina sa te mituiasca sa cumperi de la ei!
Au facut pe ei de frica, ceva ca groaza alora de la Heineken cand au auzit ca toata cluburile Alcoholics Anonymous vor sa ii boicoteze
Posted Image

Edited by andreic, 31 October 2019 - 16:12.


#148
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

View Postvali, on 30 octombrie 2019 - 04:54, said:

pentru că nu se înghesuie diverși experți în ecommerce, mă arunc eu: pentru că au foarte multe colete de trimis și Sameday e un operator mic. ce fac acum cu Samday e să învețe business-ul de curierat și să vadă dacă are rost să cumpere Fan și/sau Cargus cu 100 mil sau să investească 20 in Sameday și să îl facă mare.

putin probabil sa existe o astfel de achizitie, avand in vedere ca ambele afaceri merg ok si nu ar avea motiv de vanzare.

View Postandreic, on 31 octombrie 2019 - 16:12, said:

Nu gasesti ca majoritatea tot online-isti le vand. A trecut vremea magazinelor fizice... era odata Flamingo... Ultra Pro he he, istorie.

a trecut si nu prea, mereu la altex cand te duci e plin, oamenii inca isi fac cumparaturile si fizic.

Edited by Vladuut, 31 October 2019 - 16:54.


#149
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,896
  • Înscris: 03.12.2001

View PostVladuut, on 31 octombrie 2019 - 16:53, said:

putin probabil sa existe o astfel de achizitie, avand in vedere ca ambele afaceri merg ok si nu ar avea motiv de vanzare.
sunt de vânzare de câțiva ani. amândouă.
și nu o știu doar eu, o știu și alții care se învârt prin ecommerce.

#150
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Hai băi, a mai borecotat ceva transpotatorii?

Deci care e revendicările dânşilor? Că stă mult la coadă, că nu e drumuri bune.
Păi să se angajeje la STB-uri atuncea. Program 6 ore, salarii suficient de mari, sporuri de wechend si noapte, maşini noi, ore soplimenthare plătite dublu. Cine-i opreşte?

Edited by cipri2bau, 31 October 2019 - 17:22.


#151
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Emagu nu-i bun că nu are optiunile

- mai e valabil anuntu??

sau

- care e ultimu pret?

#152
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostJammalan-the-Prophet, on 31 octombrie 2019 - 13:53, said:

macar o tigaie
Stricto senso, dacă iei o tigaie de 15 lei sau cât a fost de BF și plătești și "taxa de sufletul emag-ului" ajungi la prețul din magazin.
În cazul în care o ridico din showroom, adică, doar dacă ești masochist comanzi o tigaie cu livrare acasă, plata curierului e cât tigaia în sine!

Edited by garett, 01 November 2019 - 05:48.


#153
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,302
  • Înscris: 02.09.2014

View Postgarett, on 01 noiembrie 2019 - 05:48, said:

Stricto senso, dacă iei o tigaie de 15 lei sau cât a fost de BF și plătești și "taxa de sufletul emag-ului" ajungi la prețul din magazin.
În cazul în care o ridico din showroom, adică, doar dacă ești masochist comanzi o tigaie cu livrare acasă, plata curierului e cât tigaia în sine!
Ceva de genul asta am patit eu! (By the way, observ ca de cand am venit in Romania, din fericire doar pentru cateva zile! m-am prostit de tot Posted Image ) Am vazut un stick usb la oferta (20 de lei) l-am luat si am mai platit 15 lei transportul (nu exista optiunea de a-l ridica din magazin, am verificat). Nu l-am luat de la eMag, nu dati cu pietre! Posted Image

#154
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Bravo mai, ai boicotat emagul, mama lor de capitalisti

#155
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,302
  • Înscris: 02.09.2014

View PostJammalan-the-Prophet, on 01 noiembrie 2019 - 10:04, said:

Bravo mai, ai boicotat emagul, mama lor de capitalisti
Nu am facut mare branza, ca am luat de la alti capitalisti. Posted Image

#156
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Trebuia sa iei de la un taran din piata , te invata rosix/kres cum Posted Image

„Ne așteptăm ca întreaga valoare a tranzacțiilor să crească cu 20% și să ajungă la 1,2 miliarde de lei, incluzând atât pe cele achitate online, cât și cumpărăturile cu numerar la livrare", a declarat Marius Costin, Country Manager PayU România.
https://economie.hot...cumparaturi.htm

Sa vezi ce ii baga in faliment boicotu

Edited by Jammalan-the-Prophet, 01 November 2019 - 11:04.


#157
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Boicot, daca fac, fac cativa care mai citesc pe vreun forum, mai sunt atenti la preturi. Adica infim pentru puhoiul de comenzi de BF.

#158
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,302
  • Înscris: 02.09.2014

View PostJammalan-the-Prophet, on 01 noiembrie 2019 - 10:58, said:

Trebuia sa iei de la un taran din piata , te invata rosix/kres cum Posted Image

„Ne așteptăm ca întreaga valoare a tranzacțiilor să crească cu 20% și să ajungă la 1,2 miliarde de lei, incluzând atât pe cele achitate online, cât și cumpărăturile cu numerar la livrare", a declarat Marius Costin, Country Manager PayU România.
https://economie.hot...cumparaturi.htm

Sa vezi ce ii baga in faliment boicotu
Sa fim seriosi, singurii care le-ar putea face probleme ar fi transportatorii, nu clientii romani. Cum am mai postat si pe celalat topic despre eMag, cand lucram la o firma ce vindea in marketplace-ul celor de la eMag, veneau zeci de telefoane de la cumparatori nervosi ca trebuie sa plateasca 3 colete pentru ca ei isi cumparasera (de exemplu) husa, folie si telefon, dar de la 3 selleri diferiti. Dar ei nu remarcau lucrul asta, ei stiau ca au comandat la eMag si voiau sa le vina toate 3 produsele intr-un singur colet! "Am luat de pe site-ul eMag, cum adica, imi vin 3 colete?!" Posted Image

#159
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostJammalan-the-Prophet, on 01 noiembrie 2019 - 10:58, said:

„Ne așteptăm ca Ă®ntreaga valoare a tranzacțiilor să crească cu 20% și să ajungă la 1,2 miliarde de lei, incluzând atât pe cele achitate online, cât și cumpărăturile cu numerar la livrare", a declarat Marius Costin, Country Manager PayU România.
https://economie.hot...cumparaturi.htm
Să fie sănătoși!
După BF iar o să se umple forumurile de cumpărături care se plâng că așteaptă trei săptămâni să le vină produsele.
Mă rog, trei săptămâni așteptai cu ramburs, dacă plătești în avans cu cardul probabil or să vină la timp pentru Paște!

#160
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

View Postvali, on 31 octombrie 2019 - 17:08, said:

sunt de vânzare de câțiva ani. amândouă.
și nu o știu doar eu, o știu și alții care se învârt prin ecommerce.

si de atatia ani, nu s-a gasit nimeni sa faca achizitia ? Posted Image

Edited by Vladuut, 03 November 2019 - 23:26.


#161
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019

View PostThuraya_123, on 29 octombrie 2019 - 01:31, said:

Bre, flanco a fost preluat de Altex acum cativa ani.
Daca habar nu aveti macar lucruri simple, la vedere, de ce insistati sa scrieti prostii?
Doar in visele tale Altex a preluat Flanco.
Flanco a fost preluat de Ghita si predat lui Stanciu de la eMAG.

#162
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,792
  • Înscris: 07.02.2003
Depozitul emag a fost alimentat la max, au gasit toate transporturile necesare. Cine a incercat sa boicoteze e scos din schema de proprii patroni dar si de la alti reselleri, isi iau o mare teapa pierzand o cota piata sigura Posted Image

Edited by andreic, 15 November 2019 - 18:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate