Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

New Hyundai Elantra - 2019

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1726 replies to this topic

#1675
blackiesasha

blackiesasha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 21.01.2013
La mine apare asa doar cand ruleaza Gmaps cu YT. La waze nu apare asa. Harta este afisata pe tot ecranul, ca inainte ( la Waze). Oare de ce?
Masina este alta marca, dar nu cred ca asta conteaza.

Edited by blackiesasha, 14 February 2023 - 19:07.


#1676
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Waze 4.91.70.700 beta
Numai cu aceasta versiune este functional coolwalk.

#1677
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Split screen-ul ala e asa default, nu te deranjeaza, fiindca vad ca oricum ecranul este destul de mic?

#1678
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
O apasare pe touchscreen-ul masinii il modifica in split sau nonsplit. Este ideal mai ales cand vorbesti la telefon si ai nevoie si de harta, restul sunt mofturi.

#1679
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,576
  • Înscris: 21.12.2006

View Postgphg, on 15 februarie 2023 - 07:11, said:

Waze 4.91.70.700 beta
Numai cu aceasta versiune este functional coolwalk.

Confirm și eu că doar aceasta versiune de Waze funcționează split-screen în Android Auto Coolwalk.
Am incercat și alte versiuni mai noi, dar nu permit split-screen.

Pentru activarea functii ei split-screen e nevoie să instalați ultima versiune BETA de Android Auto, mai nouă de  8.9

#1680
blackiesasha

blackiesasha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 21.01.2013
Sincer, nu ma da pe spate acest split screen. Inainte imi aparea pe o banda jos, sub harta, numele piesei si cine canta (din YT sau Spotify). Daaar aveam harta mare. Acum pierd aproape jum de ecran de harta ca sa vad detaliile melodiei in partea dr. Inutil, parerea mea.

#1681
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 05.08.2005
Apeși pe harta și o faci mare :) numele apare în continuare când se schimbă melodia. Dar pt cei cu ecrane mari sau wide e binevenita schimbarea.

#1682
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Si youtube ca sa am ce face in vama cand plec in vacanta

Attached Files



#1683
adibaraila

adibaraila

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2023
buna ziua, am si eu o intrebare . am o elantra 2019 varianta simpla fara gps , pilot automat si alte minunatii. am vrut navigattie pe ea si in mintea mea bolnava am zis sa chizitionez una originala, mare prostie am facut. nu se potrivesc mufele si nici nu gasesc in comert mufe adaptoare , am cautat pe aliexpres amazon ,alibaba, nimic. stie cineva daca si unde pot face mufe adaptoare pt gps si unde gasesc schema electrica de mufe pt radio la elentra 2019-2020. am rupt netul in doua si nu gasesc decat 2003-2018 si modelul asta nou

#1684
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,688
  • Înscris: 03.03.2007
@adibaraila Unde mai exact ai gasit schema electrica pentru modelul nou ca ma intereseaza si pe mine ... Referitor la problema ta cred ca cel mai bine ar trebui sa iei cablurile din dezmembrari...

Edited by special, 27 July 2023 - 11:09.


#1685
adibaraila

adibaraila

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2023
nu mai stiu exact unde am gasit la cate cautari am facut si cablurile din desmembrari nu cred ca merit deoarece trebuie schimbat cablu pt comenzile dupe volan difuzoare , alimentare gps s c mama dreacu o mai fi pe acolo, clar nu renteaza asa. trebuie un electrician bun cu chef de munca ( nu ca restu , arunc-o si ia alta aftermarket) adevarul e ca nici nu stiu cam ce mufe ar trebui sa comand, nimeni nu spune ce ar trebui sa iau toti tac molcom

#1686
blackiesasha

blackiesasha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 21.01.2013
O fi asa scumpa o rezolvare la un dealer Hyundai?

#1687
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Navigatie nu vei avea standard oricum. Doar sa te conectezi prin Apple Car Play sau Android Auto. Deci ia in considerare si mufa USB, la cele de fabrica e in fata schimbatorului. Si eu cred ca ai iesi mai castigat cu ceva aftermarket, e cam mare bataia de cap sa faci retrofit din cate explici.

#1688
adibaraila

adibaraila

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2023
am fost si la reprezentanta Hyundai si ei au zis ca mare prostie am facut , cred ca daca vroiau se putea face cv , m-au expulzat repede i-ati una aftermarket, probabil an alte orase a-si dau interesul

#1689
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Am fost  ieri la revizia din anul 4 si ultima , 1400 lei doar filtre si ulei,extraordinar de scump daca ma intrebati pe mine si nu pentru ca m-a saracit sau ma plang de bani ci pentru ca n-ai cum sa ceri pe 2 filtre de aer , si ulei cu filtrul de ulei atatia bani.

In alta ordine de idei , am fost cu ambreiajul a 2-a oara la service, au zis ca da nu e ok doar ca trebuie sa desfaca masina si sa stau cu ea in service ~3 saptamani si nu se stie daca voi plati eu sau ei, in functie de ce se decide din service, bullshit !

Dupa reziviz de 1400 lei , am intrat cu roata desumflata si am iesit cu ea tot desufmlata, dupa ce s-au facut toate bifele pe foaie ca s-au verificat toate alea .

Mi-au recomandat sa schimb discurile pe fata , doar 2500 lei !

Il intreb pe ala daca stie ca masina are 45 k km si nu am nici o problema pe franare si cum plm sa schimb discuri la 45 k km ? ..domle ca au zis colegii din service ca sunt ruginite sau ceva ..

Romanisme!!

Edited by Al3csutzul, 19 September 2023 - 14:43.


#1690
2cata

2cata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 07.06.2023

View PostAl3csutzul, on 19 septembrie 2023 - 14:41, said:

Mi-au recomandat sa schimb discurile pe fata , doar 2500 lei !

Il intreb pe ala daca stie ca masina are 45 k km si nu am nici o problema pe franare si cum plm sa schimb discuri la 45 k km ? ..domle ca au zis colegii din service ca sunt ruginite sau ceva ..

Romanisme!!
Deci sunt ruginite si nu uzate? Dar placutele?

Edited by 2cata, 19 September 2023 - 14:50.


#1691
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,237
  • Înscris: 12.12.2011
Alex, corect era "Nu ai cum să dai banii ăia pe o revizie". Pot sa ceară cât vor, e treaba lor. Banii sunt la tine, nu la ei. Variante aveai/ai, garanția se poate menține și cu filtre luate de către tine.

#1692
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View Postcorcodel10, on 19 septembrie 2023 - 15:42, said:

Alex, corect era "Nu ai cum să dai banii ăia pe o revizie". Pot sa ceară cât vor, e treaba lor. Banii sunt la tine, nu la ei. Variante aveai/ai, garanția se poate menține și cu filtre luate de către tine.

Ei cacat..nu m-am tiganit niciodata la nimic am mers pe principiul de corectitudine, dar aici m-am simtit tepuit , le-am zis si lor acolo in reprezentanta le-am zis si alora de m-au sunat sa le dau nota , plm zici ca am fost la bazar si mi-a facut nea dorel revizia .

M-au mai sunat si astia de la casco sa-mi prelungesc asigurarea, ..ajunsesem sa`mi mai asigure vreo 5800 euro sau ceva de genul asta la 1200 lei pe an ..eram c**e stiti ceva ,ia gata si cu asigurarile ca si asa am platit toti anii astia degeaba pt ca la primul eveniment m-au pus pe drum cu tot felul de acte, am fost busit in spate de o masina si ma puneau sa platesc 200 euro pentru 2 evenimente, ca era o dauna in sapte si una pe lateral pt ca din pct lor de vedere nu poti fi lovit in spate si sa ai dauna in lateral, in final am facut-o pe RCA ul vinovatului ...Africa scrie pe noi.

Edited by Al3csutzul, 22 September 2023 - 09:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate