Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ma doare spatele

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018
Am dormit o noapte in alta locatie si m-am trezit apoi cu o durere de spate in partea superioara, intre omoplati. O fi fost prea frig acolo, sau am dormit intr-o pozitie gresita, nu imi dau seama ce s-a intamplat. De atunci durerea tot revine dupa ce dorm pe burta, in timpul zilei trece, dar dimineata apare din nou pentru ca ma sucesc in timpul somnului si ajung pe burta.
Durerea imi apare in timpul somnului,cand stau pe burta, ma sucesc apoi pe spate, durerea se estompeaza, dar nu pot sa dorm pe spate, asa ca ma sucesc din nou pe burta, adorm apoi rapid, dar ma trezeste dupa o vreme durerea, si iar ma rasucesc si tot asa.
Ce este de facut?

#2
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Medic de familie? Ortoped? Reumatolog?

#3
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
E o durere pe nerv.  Aplicatii calde si/sau stat la soare cu zona respectiva.

#4
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,297
  • Înscris: 06.01.2007
Ai grija Aldulescule sa nu patesti ceva mai grav. Cu durerea de spate poti sa postezi fara probleme.

:)

Si eu am avutr durere de spate, zona lombara acum o saptamana, m-a tinut vreo 3 zile. Mi-a trecut fara sa iau ceva anume.

#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

 Kres, on 19 octombrie 2019 - 13:20, said:

E o durere pe nerv.  Aplicatii calde si/sau stat la soare cu zona respectiva.
Am facut astea si ajuta temporar, dar seara ma culc fara durere si dimineata ma trezesc ca ma doare, am probleme si cu gatul daca il sucesc in partea dreapta, ma doare,  am si impingement de umar, dar l-am rezolvat in proportie de 90% cu exercitii si atarnat la bara.

#6
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,529
  • Înscris: 05.06.2009
Găsești la farmacie plasture cu Nurofen.


#7
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Cauta Raplon in farmacii - e un diclofenac cu doza mica(12,5 mg). Se iau initial 2 comprimate iar apoi 1 la 4-6 ore sau la nevoie. E analgezic si antiinflamator.

#8
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

 corinadaniela, on 19 octombrie 2019 - 15:04, said:

Găsești la farmacie plasture cu Nurofen.

 ashtefan, on 19 octombrie 2019 - 16:23, said:

Cauta Raplon in farmacii - e un diclofenac cu doza mica(12,5 mg). Se iau initial 2 comprimate iar apoi 1 la 4-6 ore sau la nevoie. E analgezic si antiinflamator.
Nu am probleme in timpul zilei, daca stau drept, daca ma trantesc pe scaun cu picioarele pe birou, dupa ce ma ridic simt ca ma doare insa, la fel si dupa ce stau pe burta.

#9
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 07.03.2012

 Aldulescu, on 19 octombrie 2019 - 12:53, said:

Am dormit o noapte in alta locatie si m-am trezit apoi cu o durere de spate in partea superioara, intre omoplati. O fi fost prea frig acolo, sau am dormit intr-o pozitie gresita, nu imi dau seama ce s-a intamplat. De atunci durerea tot revine dupa ce dorm pe burta, in timpul zilei trece, dar dimineata apare din nou pentru ca ma sucesc in timpul somnului si ajung pe burta.
Durerea imi apare in timpul somnului,cand stau pe burta, ma sucesc apoi pe spate, durerea se estompeaza, dar nu pot sa dorm pe spate, asa ca ma sucesc din nou pe burta, adorm apoi rapid, dar ma trezeste dupa o vreme durerea, si iar ma rasucesc si tot asa.
Ce este de facut?
Te-a tras curentul sau te-a deochiat cineva!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate