Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Viața chiar nu mai are nicio insemnatate

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#19
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostQuantum, on 05 octombrie 2019 - 17:16, said:

Nu inseamna nimic pentru prosti.
Tre să accept că sunt unul dintre proști. Hai luminează mă, ce va însemna viața pentru tine peste 100 de ani?

#20
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postiri_rim, on 05 octombrie 2019 - 17:18, said:

ce inseamna viata pentru tine? ce faci in momentul actual? respiri, te uiti, citesti, scrii, tastezi, apoi mananci, bei, te culci.
NU UITA: Mesteci Orbit!

#21
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postcirus6, on 05 octombrie 2019 - 17:16, said:

E nasol așa, și ei vor ajunge hrană la plante și viermi, crezi că vor mulțumi pentru asta?
În altă ordine de idei viața nu-i tocmai o fericire continuă, trebuie să muncești pentru a-ți menține existenta, vei beneficia de multă durere în viață.
Se numeste experienta  bree sau karma  ar zice altii si ai grija ce gandesti sau sadesti ca s-ar putea sa tii se intample

#22
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postcirus6, on 05 octombrie 2019 - 17:18, said:

Așa și care-i rostul că io-s unde sunt? Peste 100 de ani foarte posibil să fiu mort, asta înseamnă că voi fi ca înainte să mă nasc.
Baga-te in BOR, fa primul million de euro si o sa vezi alt sens al vietii...

View Postcirus6, on 05 octombrie 2019 - 17:20, said:

Tre să accept că sunt unul dintre proști. Hai luminează mă, ce va însemna viața pentru tine peste 100 de ani?
Dau si eu cu parerea: De ce as mai manca daca oricum stiu ce se va intampla cu mancarea aia peste 2 zile...

#23
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postciine, on 05 octombrie 2019 - 17:20, said:

Se numeste experienta  bree sau karma  ar zice altii si ai grija ce gandesti sau sadesti ca s-ar putea sa tii se intample
Dar tu ai impresia că ești scutit sau că uita moartea de tine?
Nici de David Rockefeller n-a uitat, crezi că va uita de tine?

#24
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013
Auzi frate, vine un popa si esplica el cum viata nu are nici o insemnatate! RUSSIAN ROULETTE MTF!!!!

#25
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postmadn3ss00, on 05 octombrie 2019 - 17:22, said:

Baga-te in BOR, fa primul million de euro si o sa vezi alt sens al vietii...
Dacă ajungi pământ de flori la ce te ajută milionul?

#26
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
un prieten, d-zeu sa-l ierte, s-a trezit bine mersi intr-o dimineata sa-si bea cafeaua in bucatarie impreuna cu nevasta-sa, discutau, radeau apoi el a cazut cu capul de masa, ca seceratul. a murit instantaneu.
facu-se infarct, la doua zile nevasta-sa l-a ingropat. cine se gandea, sau mai ales el, de unde stia ca in dimineata aia v-a da ortu' asa subit? nu poti stii ce se intampla in interiorul organismului tau pentru ca e la fel de vast si complex ca si planeta pamant, daca ti se infunda ceva, o vena la creier, o artera la inima, nu mai razi de bucurie ca inca traiesti si poti face glume, in schimb faci grimase incotrolabile si ti se rupe ata. atat!

#27
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postmadn3ss00, on 05 octombrie 2019 - 17:25, said:

Auzi frate, vine un popa si esplica el cum viata nu are nici o insemnatate! RUSSIAN ROULETTE MTF!!!!
Ar trebui apreciat, un popă sincer.

#28
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postcirus6, on 05 octombrie 2019 - 17:25, said:

Dacă ajungi pământ de flori la ce te ajută milionul?
Pai o sa gasesti PREA FERICIREA! asa cum PREA fericitii au gasit-o deja... Viata va capata un alt sens pentru tine! Vei realiza ca timpul pe care-l ai de trait e prea scurt sa asculti popi "level mic"... Vei vrea sa te bucuri de banii aia...

#29
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postcirus6, on 05 octombrie 2019 - 17:24, said:

Dar tu ai impresia că ești scutit sau că uita moartea de tine?
Nici de David Rockefeller n-a uitat, crezi că va uita de tine?
N-ai inteles esenta, tot la tine te gandesti .
Tot ce sunt eu , sotia mea  v-a trai in urmasul meu  si memoria celor care ma cunosc si apreciaza acest aspect .
Fa fapte bune ca sa ai viata vesnica

Edited by ciine, 05 October 2019 - 17:30.


#30
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018

View Postcirus6, on 05 octombrie 2019 - 17:18, said:

Așa și care-i rostul că io-s unde sunt? Peste 100 de ani foarte posibil să fiu mort, asta înseamnă că voi fi ca înainte să mă nasc.
rostul tau e ca tu nu esti mort acum, pe cand altii nu au norocul tau si au murit fara sa-si doreasca asta chiar in dimineata zilei de azi.
mai bine roaga-te pt sufletul celor mai putini norocosi ca noi.

#31
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcirus6, on 05 octombrie 2019 - 17:20, said:

Tre să accept că sunt unul dintre proști. Hai luminează mă
Greu de pus impreuna cele doua chestii... Imi pare rau, chiar daca pot face eu multe chestii, nu le pot face pe toate.

#32
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,754
  • Înscris: 30.07.2006

View PostAlynHoliavo, on 05 octombrie 2019 - 17:05, said:

Nu știm când vom muri,putem "pleca,' oricând din lumea aceasta iar foarte multi oameni sunt prea in goana după bani.Totul însă,e goana după vânt.Asta e adevărul.
Uite o melodie care spune exact ce vrei tu sa spui: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QgEyKtJ7tpQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
topicul asta nu duce nicaieri, nu readuce la viata niste oameni care au murit sau care vor muri in accidente.

#34
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postiri_rim, on 05 octombrie 2019 - 17:26, said:

un prieten, d-zeu sa-l ierte, s-a trezit bine mersi intr-o dimineata sa-si bea cafeaua in bucatarie impreuna cu nevasta-sa, discutau, radeau apoi el a cazut cu capul de masa, ca seceratul. a murit instantaneu.
facu-se infarct, la doua zile nevasta-sa l-a ingropat. cine se gandea, sau mai ales el, de unde stia ca in dimineata aia v-a da ortu' asa subit? nu poti stii ce se intampla in interiorul organismului tau pentru ca e la fel de vast si complex ca si planeta pamant, daca ti se infunda ceva, o vena la creier, o artera la inima, nu mai razi de bucurie ca inca traiesti si poti face glume, in schimb faci grimase incotrolabile si ti se rupe ata. atat!
Ei, EXACT PENTRU ASA UN MOTIV, eu prefer sa cred ca daca mai ai 10 secunde de gandit dupa ce ai cazut secerat, sa ma pot gandi ca am facut pe cineva fericit inainte de a "pleca". Cam asta ar fi in mare parte "insemnatatea" vietii! Cum ar fi daca toti am trai ca si cum am trai ultima ora din viata noastra?

#35
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postciine, on 05 octombrie 2019 - 17:28, said:

N-ai inteles esenta, tot la tine te gandesti .
Tot ce sunt eu , sotia mea  v-a trai in urmasul meu  si memoria celor care ma cunosc si apreciaza acest aspect .
Nu cred că io am probleme de înțelegere. Acum îți place ideea sau măcar te împaci cu ea, dar după ce vei ajunge pământ de flori, la ce te va ajuta pe tine? Tu oricum nu vei mai exista ci doar urmașii tăi și poate și acest șir se va încheia într-o bună zi.

#36
72788

72788

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 23.06.2014
Stiinta ne invata ca tot ceea ce este are o insemnatate, pentru ca poate fi cunoscut si integrat in cunostintele dobandite anterior. Deci de vreme ce viata este, are insemnatate. Putem dezbate asupra insemnatatii, putem avea pareri diferite asupra ei. Dar faptul ca are insemnatate este cert.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate