Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Imparatia cerurilor

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
231 replies to this topic

#37
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postandreic, on 25 septembrie 2019 - 13:35, said:

Un microcip Posted Image
ai oarecum dreptate. Posted Image

uita-te doar la cat de teleghidati sunt Cei Trei Crai de la Rasarit, cum merg ei mumosii sa pupe pantofu Stapanului ca sa fie lasati sa conduca Colonia. Posted Image Parca ar avea cip implantat. Posted Image Asta inseamna practic sa "ai semnu pe frunte". Posted Image Bingo!. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 25 September 2019 - 19:46.


#38
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postcirus6, on 25 septembrie 2019 - 19:36, said:

Poți să spui liniștit că e o mașină biologică înzestrată cu conștiință.
"O mașină biologică înzestrată cu conștiință" e radical diferita de un Trabant sau un Kia.

Edited by penticostalul, 25 September 2019 - 19:46.


#39
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postarsmundis, on 25 septembrie 2019 - 08:47, said:

Înhîi Posted Image . Imi curg lacrimile de ras. Foloseste si tu cuvinte mai potrivite ca pe la noi daca spui ca s-a hîit cineva inseamna cu totul altceva ( ceva de genul ti-au cazut c...iele in ciorapi ).
am utilizat cel mai compatibil termen cu ceea ce este aceasta lume actuala: o şandramauă.
Despre o sandrama, NU e complet si corect sa spui ca a cazut, ca s-a prabusit...ca s-a stricat/deteriorat, etc. S-a înhîit. Asa e corect. Iar daca zici ca tu intelegi prin acest termen ca i-a cazut boaşele-n papuci...excelent: exact acesta e termenu cel mai potrivit! Posted Image

View Postarsmundis, on 25 septembrie 2019 - 08:47, said:

Viata similara cu asta de acum? Vezi ca similar inseamna asemanator si daca dincolo e asemanator cu ce e aici apoi numai imparatie sfanta nu poate fi.
E similar cu ce traim acum da nu seamana deloc Posted Image .
mda...poate am gresit. Posted Image Daca ar fi un manuscris la care sa am acces permanent sa-l editez, as schimba exprimarea. Am vrut sa spun ca se va asemana cu aceasta viata pentru ca si acolo vom fi trupuri de carne cu aceleasi nevoi pe care le avem acum. Posted Image

View Postarsmundis, on 25 septembrie 2019 - 08:47, said:

Si vezi ca niciunde nu se spune ca Biserica va conduce in lumea de dincolo, mai citeste.
nu ma inveti tu pe mine meseriePosted Image , cu tot respectu. Posted Image

ia incearca sa pricepi ce inseamna urmatorul script: "Celui ce va birui si celui ce va pazi pana la sfarsit lucrarile Mele ii voi da stapanire peste neamuri. Le va carmui cu un toiag de fier si le va zdrobi ca pe niste vase de lut, cum am primit si Eu putere de la Tatal Meu.(Apoc.2:26)
Celui ce va birui ii voi da sa sada cu Mine pe scaunul Meu de domnie, dupa cum si Eu am biruit si am sezut cu Tatal Meu pe scaunul Lui de domnie." (Apoc.3:21)"

Posted Image

View Postarsmundis, on 25 septembrie 2019 - 08:47, said:

Sfanta naivitate!!!! Ce inseamna la tine ca toti vor purta pe frunte numele lui Dumnezeu? O stampila, ceva Posted Image Posted Image ?
e o explicatiune destul de complexa. Posted Image

Pe scurt, nu vor avea in minte decat ceea ce Stapanu lor vrea sa aiba: supunerea totala poruncilor si intereselor lui. Posted Image
Acelasi lucru e si in dreptu celor ce au astazi semnu fiarei(numele fiarei) pe frunte, si acelasi lucru e si in cazu celor ce vor mopsteni Imparatia cerurilor avand semnu lui Dumnezeu (numele lui)pe frunte. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 25 September 2019 - 20:01.


#40
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,608
  • Înscris: 30.08.2017

View Postcirus6, on 25 septembrie 2019 - 10:35, said:


Tu ai înnebunit? Ce să caute babe habotnice în împărăția lui dumnezeu? Citește în plm evangheliile.


Nu stau sa citesc toate tampeniile... mi-e de ajuns ce se posteaza pe-aici.

#41
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postpenticostalul, on 25 septembrie 2019 - 19:40, said:

Isus spune auditoriului Lui, la un moment dat:  ĂŽmparatia lui Dumnezeu este in mijlocul vostru!
Foarte adevărat. Ce intelegi tu de aici?

View Postpenticostalul, on 25 septembrie 2019 - 19:46, said:

"O mașină biologică ĂŽnzestrată cu conștiință" e radical diferita de un Trabant sau un Kia.
Era doar o comparație la scară.

View Postgeorge_alexandru, on 25 septembrie 2019 - 20:01, said:

Nu stau sa citesc toate tampeniile... mi-e de ajuns ce se posteaza pe-aici.
Ai dreptate, oricum nu înțelegi nimic.

#42
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostMartinAdelberg, on 25 septembrie 2019 - 07:33, said:

iar acolo nu exista barbati/femei ci doar suflete si nu exista nevoie si afecte omenesti: frig/cald, foame, oboseala, etc.
https://doxologia.ro...tia-lui-hristos
aceasta invatatura este una gnostica satanica diabolica. Posted Image

In Imparatie oamenii vor fi exact cum i-a creat Dumnezeu pe primii oameni: perfecti, frumosi, sanatosi si cu viata neamenintata de moarte.Si mai ales, si mai ales Martine, de carne. :) Dar ca sa crezi acest adevar biblic ai nevoie de ceea ce se numeste credinta. Posted Image

Popoilor care au inventat aceasta invatatura din linku ala, tocmai aia le lipsea: incredintarea in posibilitatea existentei vietii vesnice. De aia au luat-o pe uloi cu astfel de teorii satanice. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 25 September 2019 - 20:18.


#43
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 06.09.2011
Imparatia troposferica este cam ca cea litosferica..cadem din lac in fantana (femininul de la putz)..

#44
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 25 septembrie 2019 - 20:13, said:

aceasta invatatura este una gnostica satanica diabolica. Posted Image

In Imparatie oamenii vor fi exact cum i-a creat Dumnezeu pe primii oameni: perfecti, frumosi, sanatosi si cu viata neamenintata de moarte.Si mai ales, si mai ales Martine, de carne. :) Dar ca sa crezi acest adevar biblic ai nevoie de ceea ce se numeste credinta. Posted Image

Popoilor care au inventat aceasta invatatura din linku ala, tocmai aia le lipsea: incredintarea in posibilitatea existentei vietii vesnice. De aia au luat-o pe uloi cu astfel de teorii satanice. Posted Image

Corect, ai un like de la mine! :)

#45
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,116
  • Înscris: 10.09.2008

View Postcirus6, on 25 septembrie 2019 - 19:36, said:

După logica voastră nu. Dacă ești de acord că nu mașina e de vină ci constructorul atunci tre să accepți că și constructorul omului, adică dumnezo a greșit. E elementar, dacă omul era perfect nu putea greși.

Poți să spui liniștit că e o mașină biologică înzestrată cu conștiință.

Copilul nu e altceva decât o replică a mașinii construite inițial. Deci dacă prima mașină a avut defect de fabricație toate replicile vor avea acel defect.

Dacă tot faci o analogie rudimentară, ia în calcul că mașinile nu părăsesc fabrica până nu trec testele.

#46
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postheart_of_ice, on 25 septembrie 2019 - 19:18, said:

Lasă-ne tu pe noi ăștia mai creduli și visători...

Du-te și spânzură-te...
:lol: creduli si visatori, ai gresit termenii sau metodologia.
Vai vai dar ce urat vorbesti, nu se poate asa ceva, astea nu sunt sfaturi crestinesti, asa sa stii.

View Postcirus6, on 25 septembrie 2019 - 19:36, said:

După logica voastră nu. Dacă ești de acord că nu mașina e de vină ci constructorul atunci tre să accepți că și constructorul omului, adică dumnezo a greșit. E elementar, dacă omul era perfect nu putea greși.

Poți să spui liniștit că e o mașină biologică inzestrată cu conștiință.
Mai putem prezuma ca greseala in rationament e a ta.
Si acum doamnelor si domnilor, punctul culminant al acestei editii speciale, maestrul cirus ne va explica cu subiect si predicat, cum mecanismul evolutionist a injectat niste mutatii in doi maimutoi, s-au nascut oameni si cum de acolo incepe Geneza. Luati-va popcorn si cola, sa inceapa filmul.


#47
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postcirus6, on 25 septembrie 2019 - 19:36, said:

Nu mă spânzur, mă voi sinucide cu o supradoză de droguri dacă voi fi nevoit.

Stai mă cuminte că am glumit! :)

Oricum, orice ai face tot acolo vei ajunge, că vrei sau nu vrei, adică în paradis! :)

#48
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postheart_of_ice, on 25 septembrie 2019 - 21:56, said:

Oricum, orice ai face tot acolo vei ajunge, că vrei sau nu vrei, adică în paradis! :)
:eek: si ce sa faca, sa dea metal-rock la maxim in boxe ?

#49
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostXlander, on 25 septembrie 2019 - 22:00, said:

:eek: si ce sa faca, sa dea metal-rock la maxim in boxe ?
Metalul e muzica din împărăția cerurilor.

View PostXlander, on 25 septembrie 2019 - 21:54, said:

Mai putem prezuma ca greseala in rationament e a ta.
Si acum doamnelor si domnilor, punctul culminant al acestei editii speciale, maestrul cirus ne va explica cu subiect si predicat, cum mecanismul evolutionist a injectat niste mutatii in doi maimutoi, s-au nascut oameni si cum de acolo incepe Geneza. Luati-va popcorn si cola, sa inceapa filmul.
Io am explicat de multe ori dar pare că orbiți când citiți explicația mea. Într-un fel putem spune că e inteligent design de la big bang.
Problema e că voi nu puteți renunța la poveștile biblice și in a le lua altfel decât literal

#50
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postcirus6, on 25 septembrie 2019 - 23:50, said:

Problema e că voi nu puteți renunța la poveștile biblice și in a le lua altfel decât literal
De ar fi asta o problemă?
Pare mai degraba o solutie.

#51
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDude_2nd, on 25 septembrie 2019 - 19:59, said:

am utilizat cel mai compatibil termen cu ceea ce este aceasta lume actuala: o şandramauă.
Despre o sandrama, NU e complet si corect sa spui ca a cazut, ca s-a prabusit...ca s-a stricat/deteriorat, etc. S-a înhîit. Asa e corect. Iar daca zici ca tu intelegi prin acest termen ca i-a cazut boaşele-n papuci...excelent: exact acesta e termenu cel mai potrivit! Posted Image
mda...poate am gresit. Posted Image Daca ar fi un manuscris la care sa am acces permanent sa-l editez, as schimba exprimarea. Am vrut sa spun ca se va asemana cu aceasta viata pentru ca si acolo vom fi trupuri de carne cu aceleasi nevoi pe care le avem acum. Posted Image
nu ma inveti tu pe mine meseriePosted Image , cu tot respectu. Posted Image
ia incearca sa pricepi ce inseamna urmatorul script: "Celui ce va birui si celui ce va pazi pana la sfarsit lucrarile Mele ii voi da stapanire peste neamuri. Le va carmui cu un toiag de fier si le va zdrobi ca pe niste vase de lut, cum am primit si Eu putere de la Tatal Meu.(Apoc.2:26)
Celui ce va birui ii voi da sa sada cu Mine pe scaunul Meu de domnie, dupa cum si Eu am biruit si am sezut cu Tatal Meu pe scaunul Lui de domnie." (Apoc.3:21)"
Posted Image
e o explicatiune destul de complexa. Posted Image
Pe scurt, nu vor avea in minte decat ceea ce Stapanu lor vrea sa aiba: supunerea totala poruncilor si intereselor lui. Posted Image
Acelasi lucru e si in dreptu celor ce au astazi semnu fiarei(numele fiarei) pe frunte, si acelasi lucru e si in cazu celor ce vor mopsteni Imparatia cerurilor avand semnu lui Dumnezeu (numele lui)pe frunte. Posted Image
Deci sa le iau pe rand: daca prin lume intelegi sistemul actual de gandire si de conducere da, e o sandrama care sta sa se prabuseaca. Puteai sa folosesti termenul asta, prabuseasca, nu sa folosesti cuvinte pe care 90% din oameni nu le cunosc. 90% e o apreciere optimista.
Fii serios... cum sa ajungi dincolo cu un trup de carne? Lumea de dincolo e o lume a spiritului pur nu una a trupurilor fizice. Poti ajunge in timp ce esti in acest trup la nivelul spiritual necesar pentru a accede in Imparatia lui Dumnezeu dar oricat de spiritual ai fi tot va trebui sa iti parasesti corpul candva.
Citatul tau nu indica nicaieri ca ar fi vorba de o biserica, vorbeste de ”Cel ce va birui” si  de ”celui ce va pazi” de aici ca mai logica interpretare e ca se spune de oamenii care isi vor birui tentatiile si vor merita rasplata. Daca vrei cu tot dinadinsul sa crezi ca e vorba de o biserica anume, asta e, nu incerc sa iti schimb ideile.
” Pe scurt, nu vor avea in minte decat ceea ce Stapanu lor vrea sa aiba: supunerea totala poruncilor si intereselor lui.” Nu crezi ca e o formulare dubioasa? Stapanul? Supunere totala poruncilor si intereselor lui? Bai parca vorbesti de un stapan de sclavi.

Edited by arsmundis, 26 September 2019 - 06:57.


#52
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postarsmundis, on 26 septembrie 2019 - 06:56, said:

Deci sa le iau pe rand: daca prin lume intelegi sistemul actual de gandire si de conducere da, e o sandrama care sta sa se prabuseaca. Puteai sa folosesti termenul asta, prabuseasca, nu sa folosesti cuvinte pe care 90% din oameni nu le cunosc. 90% e o apreciere optimista.
Fii serios... cum sa ajungi dincolo cu un trup de carne? Lumea de dincolo e o lume a spiritului pur nu una a trupurilor fizice. Poti ajunge in timp ce esti in acest trup la nivelul spiritual necesar pentru a accede in Imparatia lui Dumnezeu dar oricat de spiritual ai fi tot va trebui sa iti parasesti corpul candva.
Citatul tau nu indica nicaieri ca ar fi vorba de o biserica, vorbeste de ”Cel ce va birui” si  de ”celui ce va pazi” de aici ca mai logica interpretare e ca se spune de oamenii care isi vor birui tentatiile si vor merita rasplata. Daca vrei cu tot dinadinsul sa crezi ca e vorba de o biserica anume, asta e, nu incerc sa iti schimb ideile.
” Pe scurt, nu vor avea in minte decat ceea ce Stapanu lor vrea sa aiba: supunerea totala poruncilor si intereselor lui.” Nu crezi ca e o formulare dubioasa? Stapanul? Supunere totala poruncilor si intereselor lui? Bai parca vorbesti de un stapan de sclavi.

Asta și suntem, scalvi ai păcatului! Toate sistemele umane de gândire sunt intrinsec imorale și promovează o libertate (unele, nu toate) care este păguboasă pentru natura umană, vezi ceea ce se întâmplă în lume! Sfârșitul va fi al păcatului, al violenței, al intereselor meschine, nu al ființelor umane!

#53
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postarsmundis, on 26 septembrie 2019 - 06:56, said:

Deci sa le iau pe rand:
ia-le.
si baga la cerebel. Posted Image

View Postarsmundis, on 26 septembrie 2019 - 06:56, said:

Deci sa le iau pe rand: daca prin lume intelegi sistemul actual de gandire si de conducere da, e o sandrama care sta sa se prabuseaca. Puteai sa folosesti termenul asta, prabuseasca, nu sa folosesti cuvinte pe care 90% din oameni nu le cunosc. 90% e o apreciere optimista.
utilizezi termenu "prabusire" in cazu unor Elemente care pot fi ridicate, refacute si sprijinite.
cand insa utilizezi termenu "înhîire" , acolo NU se mai poate face nimic. Singura scula ce mai face ordine acolo e Lama Buldozerului. Posted Image Exact dupe cum scrie:"Atunci fierul, lutul, arama, argintul si aurul s-au sfaramat impreuna si s-au facut ca pleava din arie vara; le-a luat vantul, si nici urma nu s-a mai gasit din ele.  (Dan.2:35)"

Posted Image

View Postarsmundis, on 26 septembrie 2019 - 06:56, said:

Fii serios... cum sa ajungi dincolo cu un trup de carne? Lumea de dincolo e o lume a spiritului pur nu una a trupurilor fizice. Poti ajunge in timp ce esti in acest trup la nivelul spiritual necesar pentru a accede in Imparatia lui Dumnezeu dar oricat de spiritual ai fi tot va trebui sa iti parasesti corpul candva.
tu intelegi eronat conceptu de Imparatie, pentru ca ti-ai zidit aceasta invatatura pe conceptele gnostice satanice cum ca "carnea/materia e rea, imaterialu e bun". "Dincolo"? Pai Imparatia NU se instaureaza dincolo, ci aici, pe acest pamant dupa ce toata sandramaua înhîită e nivelata cu Buldozeru Celui care e Proprietaru de drept a Terenului:Dumnezeu. Posted Image Exact dupa cum se roaga astazi toti crestinii, dar habar nu au ce cer: "vie Imparatia Ta...pe pamant". Iar Revelatia dezvaluie:"Apoi am vazut un cer nou si un pamant nou; pentru ca cerul dintai si pamantul dintai pierisera, si marea nu mai era.
... "Iata cortul lui Dumnezeu cu oamenii! El va locui cu ei, si ei vor fi poporul Lui, si Dumnezeu insusi va fi cu ei. El va fi Dumnezeul lor."
Dupa cum vezi, Imparatia NU e o stare de spirit, NU e o lume a umbrelor de "dincolo". Ea este tot atat de reala si materialaq precum vezi tu astazi imparatiile imparatilor mascarici care-si fac campanie electorala slugarnicindu-se in fel si chip doar-doar vor intra in gratiile Stapanului Lumii. Posted Image

View Postarsmundis, on 26 septembrie 2019 - 06:56, said:

Citatul tau nu indica nicaieri ca ar fi vorba de o biserica, vorbeste de ”Cel ce va birui” si  de ”celui ce va pazi”
Biserica NU e asa cum ai fost invatat de "negustorii pamantului" cum ca ar fi o cladire de piatra. Ea este suma indivizilor din orice natiune, neam, popor...care devin slujitori ai lui Dumnezeu, purtandu-I astfel cu mandrie si la vedere "Numele pe frunte".
Ca atare, Hristos e Capu iar credinciosii sunt Trupu. Aceasta Institutie vie, de carne, va conduce lumea. Posted Image

View Postarsmundis, on 26 septembrie 2019 - 06:56, said:

” Pe scurt, nu vor avea in minte decat ceea ce Stapanu lor vrea sa aiba: supunerea totala poruncilor si intereselor lui.” Nu crezi ca e o formulare dubioasa? Stapanul? Supunere totala poruncilor si intereselor lui? Bai parca vorbesti de un stapan de sclavi.
dar asa si este. Posted Image
Tu nu vezi? Posted Image Cum sare unu din sablon, sfarseste in cel mai bun caz la parnaie. In cel mai rau e declarat dictator, rejim nedemocratic...terorist si sfarseste spanzurat. Posted Image NU exista free will, alegere democratica, suveranitate, cum se trambiteaza pe toate gurile astazi ca ar fi. Posted Image

Astazi sunt doar doo cai: una larga, pe care merge lumea cu imparatii pamantului, si cea ingusta pe care merg putini, cu Imparatu Hristos. Iar la sfarsit, cele doo tabere se vor intalni fata in fata, si nu va mai fi timp de demsii cum spera unii p-acilea:
"Si am vazut fiara si pe imparatii pamantului si ostile lor adunate ca sa faca razboi cu Cel ce sedea calare pe cal si cu oastea Lui. (Apoc.19:19)"

Ceea ce dezbatem - insemnarea sclavilor cu semnu stapanului lor caruia-i slujesc(Apoc.13:16-17 vs.Apoc.22:4) - noi aciia e nitzel mai complex, si mai greu de inteles pentru incepatori si diletanti. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2019 - 07:18.


#54
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postcirus6, on 25 septembrie 2019 - 23:50, said:

Metalul e muzica din impărăția cerurilor.

Io am explicat de multe ori dar pare că orbiți cand citiți explicația mea. Intr-un fel putem spune că e inteligent design de la big bang.
Problema e că voi nu puteți renunța la poveștile biblice și in a le lua altfel decat literal

First off, nu ai explicat nici tu, nici altcineva evolutia, doar descrieti un proces imaginativ care se tot modifica de la deceniu la deceniu. Dar tu fiind o specie noua, cum sunt si papii de la Roma, big-bang, evolutionism plus niste idei despre Dumnezeu, pe mine asta ma intereseaza de la voi, acel moment special cand din stramosul enigmatic (nedescoperit) al omului si antropoidelor mari (gorile, bonobo, cimpanzei si orangutani) s-au nascut doi oameni cu constiinta. Bun, sa trecem peste asta, prin absurd sa zicem, dar de acolo din acel punct, ce se intampla, ca nu reusesc sa mulez informatia asta pe textul din Geneza. Le-a dat Dumnezeu constiinta si suflet, sufland peste ei ?

Second off, mare atentie la cuvinte si concepte, design-ul inteligent al lui Michael Behe tocmai asta face, arunca mecanismul evolutionist la cosul de gunoi. Conceptul de "sistem complex ireductibil", cu deja celebrul exemplu al flagelului bacterian, un sistem alcatuit din 50 componente diferite, asta face dupa cum spuneam, inlatura posibilitatea aparitiei prin mutatii succesive, de la simplu la complex. Asta e ideea de baza a lui Behe, nu intram in amanunte. Sistem complex ireductibil, retine sintagma.

Third off, alt aspect interesant este ca lipsesc cu desavarsire toate verigile intermediare, lipsa totala si cand spun asta, ma refer la TOATE, de la primele organisme unicelulare autoreplicante pana la stramosul ala comun. Pai daca au fost viabile si din ele au evoluat altele, nu exista motiv sa nu mai existe si acum. Din pacate nu mai sunt vai vai, asa zic neodarwinistii. Din pacate, zero pe linia asta.

Last off, cred ca Vivaldi sau Bach sunt mai in ton cu situatia de acolo.

Edited by Xlander, 26 September 2019 - 10:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate