Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Statie Kenwood KAC 629S

  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Salut, am primit zilele acestea o statie de la cineva si m-am gandit sa-mi pun un subwoofer. Referitor la statie, credeam ca trebuie sa aiba pe ea niste reglaje de bass sau ceva, are cateva chestii dar nu stiu ce sunt si vreau sa imi spuneti voi daca stiti. Va las o poza https://ibb.co/4pdm4M6
Ce ma intereseaza sunt Filter off cu hpf si lpf, GND , input sensitivity si operation, ce e stereo si ce e mono. Multumesc.

#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Filter e High pass filter si Low pass filter, pt inalte si joase, practic are crossover activ pe 2 cai. Off e fara nici un filtru, iti amplifica semnalul pe care il primeste.
GND ( ground ) e foarte complicat dar incerc: e polul negativ la alimentare. Il legi la caroserie. :)
Input sensitivity trebuie sa fie sensibilitatea pe intrare, il pui la cea mai ridicata si ascultand o reduci pana nu mai auzi zgomote de fond.
Pt ce e stereo si ce e mono dupa parerea mea trebuie sa deschizi un alt topic, tu daca vrei sa-l pui la subwoofer pune-l pe mono. Iar filter pune-l pe off. Intrarea leag-o la iesirea subwoofer din player-ul tau. La "SPEAKER LEVEL INPUT" leaga-te la "LEFT".

#3
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View PostPaz, on 08 august 2019 - 04:41, said:

Filter e High pass filter si Low pass filter, pt inalte si joase, practic are crossover activ pe 2 cai. Off e fara nici un filtru, iti amplifica semnalul pe care il primeste.
GND ( ground ) e foarte complicat dar incerc: e polul negativ la alimentare. Il legi la caroserie. :)
Input sensitivity trebuie sa fie sensibilitatea pe intrare, il pui la cea mai ridicata si ascultand o reduci pana nu mai auzi zgomote de fond.
Pt ce e stereo si ce e mono dupa parerea mea trebuie sa deschizi un alt topic, tu daca vrei sa-l pui la subwoofer pune-l pe mono. Iar filter pune-l pe off. Intrarea leag-o la iesirea subwoofer din player-ul tau. La "SPEAKER LEVEL INPUT" leaga-te la "LEFT".
Mersi mult, chiar m-ai ajutat.

#4
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Mai am o intrebare... Statia este de 350w maxim, legata in punte am vazut pe specificatii ca scoate 150w x 1. Daca din 4 canale am legat + de la unul si - de la unul si celelalte 2 raman libere, pot sa mai adaug si 2 boxe ? Daca da, mai scade  din puterea acordata subwoofer-ului? (nu stiu, nu ma pricep)

Edited by Andrei2221, 08 August 2019 - 09:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate