Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Bărbați la cratiță

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Posttomaso, on 07 iulie 2019 - 14:41, said:



Asta se ĂŽnțelege de la sine!
Da, dar nu ai ce să cauți în discursul tău cu "mărturisiri oneste".

#20
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Poston64, on 07 iulie 2019 - 14:41, said:

85% din barbati oricum suntem la cratita pentru ca suntem urati si nu avem femei

Vorbeste pentru tine... fabulezi cu 85%.
Poate 15% se incadreaza in ce zici tu.

Edited by epetroiu, 07 July 2019 - 14:47.


#21
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
une e sa cauti pe sub sortulet ceva cand ea amesteca in oala si alta e sa-ti caute tie...deci nu

#22
pilus

pilus

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.07.2019

View Posttomaso, on 07 iulie 2019 - 14:23, said:

Ce spuneți fetelor,  v-ar plăcea să inversăm rolurile?

Adică bărbatul să stea acasă,  casnic,  să aibă grijă de casă,  alea alea,  să gătească,  să dea cu aspiratorul,  să spele?
Asta în timp ce voi aduceți bani în casă,  mergeți la muncă,  veniți seara acasă obosite,  iar el vă pune masa,  vă masează tâmplele,  lugu lugu,  alea alea?

Eu mărturisesc onest că mi-ar plăcea.  
De gătit e simplu,  îmi și place.   De spălat vase nu-mi place,  dar mă sacrific.   De spălat e ușor,  știu ce butoane să apăs.
Viață liniștită,  fără răspunderi și stresuri.
Deja se intampla!  

Majoritatea  bucatarilor sunt de sex masculin!

#23
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postadicontakt, on 07 iulie 2019 - 14:46, said:


sa te vad cand trebuie sa nasti
Are de ales dacă vrea sau nu să nască. Așa au și femeile. Nu e ca și cum le-ar forța cineva.

Și în plus, medicina face miracole. Cred că și noi bărbații avem dureri similare când ne stricăm la stomac.

Da, durerile sunt ceva mai mari, dar ele au și hormoni care contracarează. E diferență între durerea efectivă și durerea percepută.

#24
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,011
  • Înscris: 16.09.2014

View Posttomaso, on 07 iulie 2019 - 14:23, said:

Viață liniștită,  fără răspunderi și stresuri.

Viata linistita, fara raspunderi si stresuri, e aia fara femeie. :D

Nu, nu mi-ar placea. :)

#25
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,503
  • Înscris: 13.10.2010

View Posttomaso, on 07 iulie 2019 - 14:23, said:

De spălat e ușor,  știu ce butoane să apăs.
Asa am zis si eu pana am bagat la gramada mai multe rufe din diferite materiale si culori! Posted Image  Show maxim cand a vazut ca le intind. Posted Image
Eram obisnuit ca la mine, toate gramada, numai sa fie curate si sa miroasa frumos cand le scot din masina.
In fine, mi-a prins bine lectia. Acum sunt mai atent la temperaturi, culori, materiale...Posted Image

#26
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

View Posttomaso, on 07 iulie 2019 - 14:23, said:

Ce spuneți fetelor,  v-ar plăcea să inversăm rolurile?

Adică bărbatul să stea acasă,  casnic,  să aibă grijă de casă,  alea alea,  să gătească,  să dea cu aspiratorul,  să spele?
Asta în timp ce voi aduceți bani în casă,  mergeți la muncă,  veniți seara acasă obosite,  iar el vă pune masa,  vă masează tâmplele,  lugu lugu,  alea alea?

Mie da.Posted Image

Quote

Viață liniștită,  fără răspunderi și stresuri.

Lasa ca va gasiti voi ocupatie, parca vad ca ne puneti la curent si cu ultimele stiri..Posted Image
Plus chestii de facut /mesterit pe langa casa etc.

Edited by Khristine77, 07 July 2019 - 15:29.


#27
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View PostOriginalCopy, on 07 iulie 2019 - 14:50, said:

Are de ales dacă vrea sau nu să nască. Așa au și femeile. Nu e ca și cum le-ar forța cineva.

Și în plus, medicina face miracole. Cred că și noi bărbații avem dureri similare când ne stricăm la stomac.

Da, durerile sunt ceva mai mari, dar ele au și hormoni care contracarează. E diferență între durerea efectivă și durerea percepută.
ti dai seama cat de dobitioc e raspunsul tau

#28
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postccf_cristi, on 07 iulie 2019 - 15:12, said:


Asa am zis si eu pana am bagat la gramada mai multe rufe din diferite materiale si culori! Posted Image  Show maxim cand a vazut ca le intind. Posted Image
Eram obisnuit ca la mine, toate gramada, numai sa fie curate si sa miroasa frumos cand le scot din masina.
In fine, mi-a prins bine lectia. Acum sunt mai atent la temperaturi, culori, materiale...Posted Image

Vezi să ții cont și ce detergent folosești!  Pentru că sunt unele pentru negru intens,  altele pentru alb, sau rufe colorate.


#29
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,057
  • Înscris: 31.07.2007

View PostMembruAnonim, on 07 iulie 2019 - 14:25, said:

Nu. Ne ați plictisi.

Mai bagam cate o bauta tarzie cu prietenii pentru a face chestiile mai interesante.

View PostSapphire81, on 07 iulie 2019 - 14:34, said:

Nu. Te-ai născut bărbat. Rămâi așa ;).

Gatim barbateste, ca niste macho.

View Poston64, on 07 iulie 2019 - 14:41, said:

85% din barbati oricum suntem la cratita pentru ca suntem urati si nu avem femei

Hm. Nu, nici una din ele.

#30
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,600
  • Înscris: 21.04.2014

View Posttomaso, on 07 iulie 2019 - 14:23, said:

Ce spuneți fetelor,  v-ar plăcea să inversăm rolurile?
[...]

Eu mărturisesc onest că mi-ar plăcea.  


Pe bune, ti-ai dori sa stai cu nasul in batista privind la soap opera si din cind in cind sa mai invirti in tocanita ? Posted Image

Si chiar ti-ar face o reala placere sa auzi o femeie rigiind dupa ce-a stat la masa si apoi s-o vezi tolanindu-se pe canapea, desfacindu-si o doza de bere, urlind la tine sa nu te mai fitii prin casa cind se uita la meci si injurindu-i de mama focului pe fotbalistii englezi ? Posted Image

Cind apare filmul ? Posted Image  Posted Image

#31
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Ohoo, păi e super, adică la mâncare făcut mâncare consumat, împărţit la restul casei. E ca şi cum ai zice vrei lupule paznic la oi? sau vrei omule paznic la bani?

#32
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Posthoneybee, on 07 iulie 2019 - 15:49, said:

Pe bune, ti-ai dori sa stai cu nasul in batista privind la soap opera si din cind in cind sa mai invirti in tocanita ? Posted Image

Si chiar ti-ar face o reala placere sa auzi o femeie rigiind dupa ce-a stat la masa si apoi s-o vezi tolanindu-se pe canapea, desfacindu-si o doza de bere, urlind la tine sa nu te mai fitii prin casa cind se uita la meci si injurindu-i de mama focului pe fotbalistii englezi ? Posted Image


M-aș uita la Paprika,  mi-aș pune muzică după gust,  viața mea,  singur acasă!!!!


#33
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,057
  • Înscris: 31.07.2007

View Posthoneybee, on 07 iulie 2019 - 15:49, said:

Pe bune, ti-ai dori sa stai cu nasul in batista privind la soap opera si din cind in cind sa mai invirti in tocanita ? Posted Image

Nu la soap opera, la aia ce fac cutite in forja pe History.

Quote

Si chiar ti-ar face o reala placere sa auzi o femeie rigiind dupa ce-a stat la masa si apoi s-o vezi tolanindu-se pe canapea, desfacindu-si o doza de bere, urlind la tine sa nu te mai fitii prin casa cind se uita la meci si injurindu-i de mama focului pe fotbalistii englezi ?

Faza era cu "barbati in bucatarie" nu cu "femei ce se uita la meci si beau bere", gen nu inversam totu' acuma. Da' ca sa-ti raspund la intrebare, i-as spune "da-l il plm, ca si-o luat teapa cand l-o cumparat de la Manchester, nu vezi ca-i atacantu' p*lii?!!".

#34
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Nu ati inteles nicicare ce a vrut sa spuna Tomaso.
Nu s-a referit la inversarea totala a rolurilor, ci doar a treburilor gospodaresti + ceva extra ca barbatilor nu le place sa stea degeaba .Posted Image
Tomaso, ai uitat sa adaugi consiliere psihologica si motivationala pentru femeie pentru a depasi eventualele dificultati inerente procesului de aducere de bani in casa.
Plus stat cu copiii, daca va fi cazul.
ps. Numai hainele nu as avea incredere sa i le dau la spalat.Posted Image

Edited by Khristine77, 07 July 2019 - 15:58.


#35
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,391
  • Înscris: 06.01.2007
Bre, eu ma ocup cu chestii de-ale casei. Adica curatenie baie, bucatarie, chiar ma ocup.Tocmai am dat comanda de inca un ajutor la curatenie. Fara mine am munci ca in epoca pietrei cu matura si forasul.
Insa la mancare nu ma bag.
Desi...
Ieri i-a iesit in sfarsit si neveste-mii un muschi de vita in crusta de piper. A fost moale si delicios. Dar si eu am fufut-o la cap ca nu face ca la restaurant. Deci am avut si eu un aport, altfel sigur nu-i reusea.
:D

#36
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Posthoneybee, on 07 iulie 2019 - 15:49, said:

Si chiar ti-ar face o reala placere sa auzi o femeie rigiind dupa ce-a stat la masa si apoi s-o vezi tolanindu-se pe canapea, desfacindu-si o doza de bere, urlind la tine sa nu te mai fitii prin casa cind se uita la meci si injurindu-i de mama focului pe fotbalistii englezi ?

În semn de protest m-aș retrage în bucătărie și m-aș uita doar la megaconstrucții naziste,  așa, să se învețe minte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate