Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

problema ochi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rusupaul2019

rusupaul2019

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.04.2019
Am o problema de sanatate si anume: de ceva timp am inceput sa vad puncte plutitoare si tot felul de linute plutitoare, apoi dupa o saptamana am inceput sa vad pe langa acele baloane si linute plutitoare si puncte luminoase ca niste mici flashuri si asta la inceput doar afara! acum o saptamana si doua zile am avut o migrena mica si am inceput sa vad un flash albicios cand clipesc! (doresc sa va spun ca nu tot timpul sunt la fel de intense acele puncte luminoase si bastonase si baloane plutioare)- uneori sunt mai intense alteori mai rare dar nu dispar niciodata in totalitate!  flashul acela albicioas nu dispare niciodata cand clipesc.
Am fost la medicul oftalmolog si mi-a zis ca nu am nimic insa mi-a dat Vitreoclar+. Medicul mi-a facut si niste ochelari cu -0.5 dioptrii! ieri cand am mers dupa iei dupa ce mi-am pus ochelarii a inceput sa ma doara capul destul de tare! cand am ajuns acasa am dat ochelarii jos si durerea a disparut instantaneu!
Seara cand ma pun la calculator am deschis sa scriu ceva si pe alb am observat ca vad pe langa punctele acelea luminoase si niste mici puncte negre! Cand ma uit azi dimineata in oglinda am intors capul in sus si am observat la marginea pupilei ceva o culoare crem pe marginea pupilei! Ce poate fi?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,470
  • Înscris: 01.12.2001
Miodezopsii sau ceva f grav (dezlipire de retina). Mergi și la alt medic.

#3
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
search google: miodezopsiile ce inseamna cand vedem musculite zburatoare in campul vizual

#4
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
La fel vad și eu, ca un fum sau niste linii, pete micuțe.
Am fost la oftalmolog, o grămadă de teste și au zis ca totul este ok. Nu am nevoie nici de ochelari deocamdată.
Mi-a fost recomandat sa fac și o tomografie,  la fel nu au descoperit nimic.
Ce am observat,  dacă stau mai mult de 4-5 ore la tv sau telefon, încep sa vad scrisul un pic dublu, sus-jos.
Am spus și acest lucru la doctori, și au zis ca e posibil sa stau prea aproape de tv sau telefon.
Dacă închid puțin ochii dispare efectul de scris dublu.
Dar alte probleme sau dureri nu am avut.
Oricum o sa merg și la alt oftalmolog sa cer și a doua părere.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,470
  • Înscris: 01.12.2001
Mergeti repede si la alt oftalmolog. La fel am patit si eu anul trecut.
Medicul: n-am nimic. Mi-a dat sa iau Viteroxigen si Vitreolife. Dupa 3 zile m-am dus iar la el. Ceva nu e OK la ochi i-am zis.
El nu observa nika. M-am dus la Bucuresti si surpriza: dezlipire de retina. Operatii si tot tacamul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate