Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Asus ZenFone 6 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#109
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View Postunpuisor, on 20 iunie 2019 - 16:17, said:

Dar probabil cu 100 de coco in plus la pret.
Maxim 50 $ in plus. Samsung are amoled pe telefon de 600 și ceva de lei

#110
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Decat un amoled low cost mai bine ips-ul sincer. Am avut samsung de asta cu amoled din categoria mai ieftinache, dupa un an avea un burn in de tot plansul.

Si ca fotograf am avut niste neplaceri cu amoledurile astea, cu suprasaturatia lui. :) Exemplul unei fete cu trandafiri in mana, pe monitorul meu ( calibrat din fabrica 100%sRGB ips lcd ) si pe telefonul meu ( tot ips lcd ) rosul trandafirilor se vedeau super ok cu detalii in petale. Pe S7 se vedeau doar niste pete rosii arse fara un detaliu. Si culoarea pielii era indicata mult prea rosie. Acum pe cine sa cred ca indica corect? monitorul meu sau amoledu ? :)  si da stiu ca se pot regla culorile din setari.

Amoledul e super daca iti plac culorile alea suprasaturate si negru pur. Aici ma cam oftic putin ca nu pot pune aplicatii de tip always-on display, dar macar avem led de notificare.

#111
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
Avem și o dezasamblare a noului ZenFone 6:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kNzDbb-lJzs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Între timp, unii posesori s-au plâns de probleme cu luminozitatea ecranului când este setată la minim. Poate confirma cineva?

#112
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Cei de la gsmarena au facut un update in review-ul lor in legatura cu luminozitatea.

Attached Files



#113
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Între timp, unii posesori s-au plâns de probleme cu luminozitatea ecranului când este setată la minim. Poate confirma cineva?
Te deranjeaza minimul sau maximul? Ca in principiu daca e soare afara, ar trebui sa te supere ca nu se aprinde mai tare.

#114
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
La minim are flickering și e deranjant.
JerryRigEverything a publicat și videoul de dezasamblare a ZF6.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d58neQ6Ewho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#115
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZXilEQ-uZR0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#116
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Am vazut review ul...ca si la neam, Damir Franc, telefonul e ce trebuie pe partea de camera si baterie pentru 500 euro.
Batalie ramane tot in 3 :One plus 7, Zenfone 6 si Xiaomi mi 9\9T, depinde de preferintele fiecaruia.

#117
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Pt unii se exclude din start one plus datorita jackului audio si a pretului mai ridicat.

Greu de decis intre mi 9 si asus zenfone, dar bateria aia de 5000mah e awesome.

#118
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Am stat și m-am tot uitat ce sa iau, am avut de ales exact intre cele 3.
Am luat până la urmă OnePlus 7.
Mai scump puțin, dar eu zic sa merită. Nu folosesc căști, deci jack-ul nu mă interesează.


#119
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
la telefoanele fara jack sunetul e mai bun, la leeco al meu din 2016 fara jack, cu casti digitale se aude tzatza de matza. Cand pui niste casti normale prin adaptor se aude... ok-ish.
One plus 7 deja mi se pare scump pt ce ofera, in banii aia deja te gandesti la s9, sau alte telefoane mai de firma.
Un flagship killer ar trebui sa aiba pret pana in 500 de iepuroi.

#120
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Sincer sa fiu si eu cred ca one plus 7 e un pic scump pentru ce ofera. Daca vrei experienta software buna, camera foarte buna poti merge linistit pe pixel 3a/3axl.
Partea audio o poti rezolva linistit cu niste casti cu USB tip c de calitate.

#121
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postunpuisor, on 24 iunie 2019 - 09:09, said:

la telefoanele fara jack sunetul e mai bun, la leeco al meu din 2016 fara jack, cu casti digitale se aude tzatza de matza. Cand pui niste casti normale prin adaptor se aude... ok-ish.
One plus 7 deja mi se pare scump pt ce ofera, in banii aia deja te gandesti la s9, sau alte telefoane mai de firma.
Un flagship killer ar trebui sa aiba pret pana in 500 de iepuroi.

e discutabila afirmatia avand in vedere ca singurele avantaje ar fi wireless charging, volte/vowifi ootb si display (cu conditia sa-ti placa cele curbate)

#122
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View Postunpuisor, on 24 iunie 2019 - 09:09, said:

la telefoanele fara jack sunetul e mai bun, la leeco al meu din 2016 fara jack, cu casti digitale se aude tzatza de matza. Cand pui niste casti normale prin adaptor se aude... ok-ish.
One plus 7 deja mi se pare scump pt ce ofera, in banii aia deja te gandesti la s9, sau alte telefoane mai de firma.
Un flagship killer ar trebui sa aiba pret pana in 500 de iepuroi.
Nu si daca telefonul are un DAC puternic ce ofera amplificare pe masura prin jack. Cica si asus are un dac puternic, la fel si telefoanele LG le-am apreciat, au quad dac si daca conectezi casti de peste 50ohmi boostul audio e mult sporit.

Testul cu adaptorul usb-c nu e prea relevant.

#123
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
nu contest ca un DAC bun nu ar avea un sunet ok, doar ca astea cu sunet digital ofera o calitate mai buna.
Insa conteaza daca ai o pereche de casti de calitate, alea ieftine fara dac, amp si alte piese in ele o sa ofere o calitate medie.
Singurul dezavantaj la telefoanele fara jack este doar ca nu poti sa incarci si sa asculti muzica in acelasi timp. Insa trendul este spre casti wireless asa ca... dispare incet incet si dezavantajul asta.

#124
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
I-am intrebat de versiunea 8gb ram.

Attached Files


Edited by Katta92, 26 June 2019 - 09:07.


#125
KYN

KYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 06.11.2010
Un nou update pentru Z6

Attached Files



#126
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 31.12.2013
Cum este ecranul?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate