Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Asus ZenFone 6 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#127
marceltapi

marceltapi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 09.09.2008
Cum este semnalul?

#128
KYN

KYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 06.11.2010
Foarte bun atât ca semnal, cat si ca ecran- luminozitate

#129
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
De curând a apărut primul custom rom pentru ZF6: Lineage OS. Dacă sunt doritori, toate detaliile se găsesc aici:

https://forum.xda-de...s-16-0-t3947567

#130
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Rog frumos pe un posesor de Asus Zenfone 6 sa ruleze testul Antutu, dar cand bateria este in jurul a 11-12%. Sunt curios ce scor scoate.
Am rulat acest test pe OnePlus 7 Pro atat cu bateria la 100% cat si la 11%, iar rezultatele sunt diferite. Daca la 100% baterie scoate un rezultat de peste 365000 pct, cu bateria la 11% scoate doar in jur de 305000 pct. Doresc sa stiu daca aceasta diferenta de scor este influentat de procesor sau sistemul de operare, tinand cont ca ambele telefoane au procesor Snapdragon 855.
Multumesc anticipat ;)

#131
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
Până vine un răspuns la rugămintea de mai sus ultimele știri spun că stocurile de ZenFone 6 sunt epuizate în toată Europa. În original: https://mobile.twitt...421604737986560

#132
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 28.04.2003
sunt curios la asus cum e cu update-urile de sistem. Adica mai pupa si altceva in afara de pie ? la xiaomi sau altii mai rasariti am vazut ca primesc cel putin inca un sistem.

#133
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009
E posibil sa primeasca. Andoidul e destul de stock ish si a primit destul de multa atentie.
Dupa cum se observa stocurile sunt epuizate

#134
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 28.04.2003
mai am vreo 2 curiozitati,
1. are ceva racire pt functionat la putere mare mai mult? cum au si altele mai amarate gen poco f1? ca degeaba are procesor de top daca face ca Huawei p30 care dupa 10 min ii taie elanul la 60% din viteza ca s-a incalzit.
2. cum e gps-ul? simplu sau stie dual gps?

#135
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 28.04.2003
o sa raspund tot eu ca mi-am batut un pic capul.
1. nu are nimic de racit, daca faci ceva mai complicat in el si se incalzeste, ii taie elanul ca la restul si asta e. Si cica se incalzeste binisor. Daca mai pui si o husa...
2. gps-ul stie si dual gps conform site-ului lor L1 si L5

#136
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View Postunpuisor, on 23 iulie 2019 - 16:55, said:

o sa raspund tot eu ca mi-am batut un pic capul.
1. nu are nimic de racit, daca faci ceva mai complicat in el si se incalzeste, ii taie elanul ca la restul si asta e. Si cica se incalzeste binisor. Daca mai pui si o husa...
2. gps-ul stie si dual gps conform site-ului lor L1 si L5
In legatura cu 1. Daca te uiti la video-ul lui jerry rig cand il dezmembreaza o sa observi ca placile de baza sunt puse una peste alta, ceea ce nu e prea ok din punct de vedere a temperaturii.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d58neQ6Ewho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#137
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 28.04.2003
Din pacate astia de la asus, si nu sunt singurii, isi pun toate resursele si bibilica intr-o singura directie. in cazul de fata in camera foto. daca pana si la o ieftinaciune ca pocophone gasim o tevusca de cupru cu lichid de racire care mai coboara cateva grade temp. la asus gasim mumu. tevusca aia de la poco cred ca ar creste pretul cu maxim 5$ dar unde nu e cap, vai de picioare...

#138
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Orice ar fi, undeva se face economie. Telefonul perfect încă nu a apărut. :)

#139
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 28.04.2003
e ca si cum ai avea Lamborghini cu radiator de dacie, cum te dai un pic la el, cum iti taie alimentarea.

#140
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postsisifjunior, on 15 iulie 2019 - 11:04, said:

Până vine un răspuns la rugămintea de mai sus ultimele știri spun că stocurile de ZenFone 6 sunt epuizate în toată Europa.

Vor fi iar disponibile de la sfarsitul lui august.

View Postrovi, on 25 iulie 2019 - 12:39, said:

Orice ar fi, undeva se face economie. Telefonul perfect încă nu a apărut. Posted Image

Declarat cel mai bun smartphone aparut in 2019 (https://amp.business...4UW1dzWBw1PKcJg)

#141
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 28.04.2003
eu nu am zis ca nu e un telefon bun, oscilez intre asta si miaomi mi9t pro cu mai multe puncte in favoarea asusului. Din punctul meu de vedere singura chestie aiurea e ca daca vrei sa joci si tu ceva mai serios sau sa vezi un film 4k din cauza ca nu are ceva racire la bord ii taie din viteza thermal throttling ala. si nu e singurul, si p30pro are problema asta, si la samsunguri si la mai multe. Doar alea de gaming, sau exceptii mici gen pocofone au rezolvat asta cu ceva racire lichida.

#142
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Cred ca intentionat au lasat asa. Amatorii de gaming sa-si ia rogfone.

#143
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 28.04.2003
eu ma gandesc ca daca la ieftinaciunea de poco au putut sa puna o tevusca de cupru cu ceva lichid in el... astia nu isi dadeau in cap la restul liniei? puteau sa faca ceva reclama gen, rog super sistem de racire si la zenfone 6 mai light sau nu mentionau. dar asa cu mumu din prima... parca e urat.

#144
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Cine stie cunoaste (o vorba de argou): de ce sa-si faca reclama (agresiva, cum face PRC) daca produsul e bun si se vinde?
Sa cheltuie bani aiurea?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate