Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Cu ce lichidez sobolanul ?

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#181
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003

View PostGingisHan2015, on 12 aprilie 2019 - 10:44, said:

Am amplasat lopățica la o bună poziție de lovire .
[ https://media.giphy.com/media/pcmxdOmp6JXMs/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iti recomand sa vezi filmul. Mouse hunt ii zice.

Edited by Bursul, 12 April 2019 - 14:47.


#182
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nimic nou pe frontul de west .Desi ma aflu in est, dar ati inteles ideea .Nu vad nimic din cauza cazii .Nu  pot raporta nici daca am invins, dar nici daca am infrant .
As zice un armistitiu  momentan .M-am intalnit la sosire cu delegatia de suricate a blocului care incadrau doamna de la asociatie corp la corp .
Cat pe ce sa se arunce sub masina de serviciu, spre spaima subofiterului conducator auto .Nu stiu ce voiau chiar exact, dar am dedus ca doamna a facut o " porcarie " !
Sincer eu as denumi-o o soricarie, pentru ca n-am vazut un porc, ci un sobolan !
Printre mormaieli si acuze de ambele parti beligerante se pare ca porcaria consta in aceea ca dusmanul ascuns lucreaza si in alte apartamente unde a provocat aceleasi pierderi umane ( doamne speriate) cat si materiale ( legume si fructe consumate ) !
Se sustine ca s-a luat un produs neconform razboiului electronic rozator modern, si ca nu si-a facut treaba corespunzator ! Nu stiu daca se referea la presedinta sau la pasta aia acuzatia insa !
Din fericire am putut sa eschivez elegant invitatia la mediere intre suricate si doamna, sustinand mincinos ca trebuie sa ma reintorc urgent la unitate si ca am venit pana acasa doar pentru a lua ceva urgent, de mare importanta pentru siguranta patriei noastre !
Aud inca semne pe hol ca e in desfasurare actiunea de stigmatizare a asociatiei, a soarecilor, a pesedeului, a oricui cade in mana si gura flamanda a suricatelor ..
Legenda :
Suricatele sunt batranele vigilente care fac serviciul de garda pe cele doua banci din fata scarii, si care  vad sau aud tot ce misca pe raza de 650 de metri in jur ! Posted Image

Edited by GingisHan2015, 12 April 2019 - 14:57.


#183
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,177
  • Înscris: 28.06.2005
Ce suricate-s alea de nu pot surghiuni un șoarec veninos?

Edited by sfantu.dracu, 12 April 2019 - 15:05.


#184
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View PostTarzy, on 12 aprilie 2019 - 14:45, said:

nu nenea rumegus .... cum sa mearga acasa cu tancu .... si mai ales cu dotarea .... in drum de la unitate spre  asa face popas la dedeman ...
Panala urma cum e? Hotareste-te. Ba intrebi de ce nu are lopata la tanc, ba recomanzi lopata de la Dedeman, cumparata in drum spre casa, de parca ar fi stiut dinainte ca acasa il asteapta Sobo. De unde stii ca in drumul lui spre casa exista un Dedeman? Esti spion sovietic? Oricum, a zis clar si frumos ca lopata Dede aveadejain dotare.
Oricum Sobo a sters-o demult, cand a auzit de Chuck Norris, nu degeaba a ramas o pata in urma lui. Avea si spectacol aseara in "Las Fierbinti", se grabea sa nu intarzie.

#185
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Am consemnat ca lopatica stil infanterie am cumparat-o aseara  atunci cand totul parea a se duce de rapa . Cand am coborat dupa levier am avut o strafulgerare de geniu as zice, desi mi-s tanchist de formatie, dar am realizat ca in pozitia in care adasta soarta Jery al meu, o lopatica ar fi fost de nota 10
Cu ea as fi lovit in plan vertical direct in el ( daca as fi avut inima asta desigur ) .
Poate in subsidiar imi doream sa plece de buna voie, asa cum a si venit, who nows ? Am incercat sa ma pun in locul lui putin, in his shoes, cum ar zice americanul de Nebraska  adica !
Desi pe drum ma gandeam ca daca la inoarcere e acolo in ard una cu ascutisul de aude cainii in Giugiu, interior insa, o voce imi susura ca e fiinta si el, eu ce-as face daca as pati ceva similar ?
Am luat lopatica si am mai vorbit cu voi .Macar acum mi-s pregatit .Sper insa sa stea acolo de unde a venit, si astfel nu imi mai fac pacate degeaba !
Aceasta este arma criminala .
Attached File  lopatica Dedeman.jpg   42.52K   7 downloads

Edited by GingisHan2015, 12 April 2019 - 15:31.


#186
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,177
  • Înscris: 28.06.2005
Aha, deci vrei să-l pui la flori. :D

#187
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View PostGingisHan2015, on 12 aprilie 2019 - 15:30, said:


Tre sa inveti schema asta https://9gag.com/gag/aNYOb64

#188
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu poate face domnisoara o deplasare sa studiem impreuna ?

#189
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Maine, poimaine o sa apara un subiect de genul cum poti omori un tantar.

Barbatii zilelor noastre nu mai sunt barbatii de candva.

#190
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
A apărut, l a deschis Jon, e pe aria fun.
Și mai e unul educativ, cum poți spăla un pahar din care ai băut lapte.

#191
Jon97

Jon97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 12.11.2018
eu nu inteleg cu ce e mai presus un sobolan de ramane pe aria asta si un tantar este mutat pe FUN

#192
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
O are mai lungă.

#193
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View PostJon97, on 12 aprilie 2019 - 22:56, said:

eu nu inteleg cu ce e mai presus un sobolan de ramane pe aria asta si un tantar este mutat pe FUN
Tzantzarul suge.

#194
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostGingisHan2015, on 12 aprilie 2019 - 21:18, said:

Nu poate face domnisoara o deplasare sa studiem impreuna ?
Cine nu e gata,
Îl ia cu lopata…
[ https://thumbs.gfycat.com/EmotionalWindingFurseal-size_restricted.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#195
mopy

mopy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 09.10.2006
Cum a ajuns sobolanul acolo? Pe unde a intrat? Asa mai pot veni si altii...

#196
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Din transportul public?
[ https://www.imgur.com/tlY4D1R.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Restul sunt în așteptare…
[ https://i.imgur.com/aKJUYXc.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://cimg.tvgcdn.net/i/2016/06/22/49f24a70-b720-41c1-bbea-515d9659262d/rats.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#197
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
All quiet on the  western front .No news, good news . S-a dus naibii, asa cum ma gandeam .Nici n-a mai venit altul, nici nu miroase suspect, nici nu se mai aude nimic .Ciao amore !

#198
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Sau stă pitit pe undeva.
Așteaptă ocazia.

Acum vreo câțiva ani,  mi-a intrat un șoricel în casă. De unde o fi venit,  habar nu am.   El se uita ma mine,  eu la el.
Mie îmi plac șoriceii,  îmi sunt dragi.   Știu că-s purtători de boli,  dar,  pana mea și fetele de pe centură au boli, tot niște suflete nevinovate până la o adică.
A făcut țuști sub lada frigorifică. Am una mare,  pe un hol.   Zero șanse să o dau la o parte.

Am adus pisicile.
Doua simandicoase,  una mai coconeață ca cealaltă.
Le-am spus ”trântori mieunători,  v-am hrănit cu boabe scumpe, musai wiskas junior, pentru că restul vă pute,  acum a venit timpul să vă demonstrați utilitatea la casa omului”
Și le-am închis pe hol cu gândul că vor mirosi șoarecul și îl vor pândi, apoi, știți voi ...

Bon,  am răbdat o jumătate de zi și o noapte. M-au cântat încontinuu.   Mii de miauri repetitive.  Nu acceptau să-și facă datoria și basta.
Erau extrem de deranjate că le-am închis acolo,  când ele aveau program de lins la soare,  de lins cu curul pe tastatura mea,  de lins una pe alta,  să se pisicească   etc
Le-am dat drumul,  ce să fac,  asta ca să nu le omor.
Șoarecul a dispărut.  M-am gândit că o fi murit de stres,  că a stat acolo în timp ce prădătoarele supreme miorlăiau de zor și am crezut,  văzând că nu mai apare, că s-a dus în Mouse-Ville.

După vreo 3-4 zile,  fiind vară,  stăteam la cafea în curte.
Ușile deschise la casă pentru a se aerisi.

Apare motanul din patrulă (are teritoriu pe care-l controlează și-l apără,  dar numai noaptea, ziua doarme) și după ce-mi trage două miorlăituri răgușite de salut,  pleacă tacticos să intre în casă ca să se culce pe frigider (locul lui preferat). L-am urmărit cu privirea și când era lângă ușa a sărit în sus,  s-a învârtit la 360 grade în aer,  pana mea,  parcă era veveriță pe amfetamine.   M-am speriat,  am crezut că s-a curentat și m-am dus să văd ce are, ce l-a apucat zbaterea.   Nu avea nimic cu excepția unei cozi care-i ieșea din gură.  Exact cum descriu!

Șoarecul, probabil că a răbdat el cât a răbdat să stea ascuns,  apoi a încercat să fugă.   Dar cum Moflea este mut și nu știi că vine,  a dat nas în nas cu el.  Iar cu ăla nu-i merge, l-a executat scurt.
Dar nu a fost tot. A început să-l joace.  Cred că vreo oră l-a tracasat pe bietul șoricel.   Eu fiind milos din fire m-am dus dracu, măcar să nu văd.

După un timp îl văd dormind în pat.
Am crezut că l-a mâncat, iar acum își face siesta.

Ok, mă duc să-mi termin cafeaua și văd șoricelul lângă măsuță, pe iarbă.   Nu era mestecat,  doar morfolit, ud și zburlit.  Nemișcat.
La un moment dat,  mă uit și văd că mă urmărea cu privirea.  Făcea pe mortul!!!!
Am luat o cârpă, l-am luat de coadă și m-am dus într-un părculeț pe care-l am în apropiere.   Când l-am pus jos,  tot pe mortul făcea.  Doi pași am făcut de lângă el și țuști,  rachetă,  sub o tufă.

Așa că, ai grijă,  nu prezuma că s-a dus și că-i mort!

Edited by tomaso, 15 April 2019 - 17:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate