Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cu ce lichidez sobolanul ?

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#1
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E otravit de la pliculete, in agonie, dar mi-e sa nu fuga sub cada .Sta ciucit la granita dintre cada si baie, la placa de gresie folosita ca bariera sub cada
Gatul masii, daca murea era simplu .Nu vreau sa scape sub cada, ca de acolo nu -l mai scot cu una cu doua !
In cat timp moare oare ?Substanta e Vebitox pasta .
M-am gandit la ceva ca o sulita, dar mi-e ca  curge sange .Nu stiu nici cu ce sa-l apuc rapid insa cat sa nu fuga daca naibii are inca putere !
Al naibii chestie .
Va rog  fara misto .Eventual dupa ce rezolv radem cat vrem fara probleme .Mi-ar trebui ceva ca o scula cu care sa-l stopez sa intre sub cada dar sa il si prind dintr-o miscare !

Edited by GingisHan2015, 11 April 2019 - 15:53.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Nu poti sa pui o oala peste el?

#3
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Iei manusi de constructie si il iei cu mana.

#4
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Cu matura, apoi il bagi intr-o cutie si o lipesti cu scoci.

#5
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Daca nici un sobolan mort nu poti prinde...

#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Nu e nevoie sa il ucizi tu. Arunci cutia cu totul, ca oricum moare el.

#7
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Cand e in forma e rapid, dar daca e otravit si pe moarte il prinde si copilul de gradinita.

#8
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
PS: vorbim strict despre animalul sobolan, nu o anumita persoana cu dinti cariati, da?

#9
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 15:52, said:

E otravit de la pliculete, in agonie, dar mi-e sa nu fuga sub cada .Sta ciucit la granita dintre cada si baie, la placa de gresie folosita ca bariera sub cada
Gatul masii, daca murea era simplu .Nu vreau sa scape sub cada, ca de acolo nu -l mai scot cu una cu doua !
In cat timp moare oare ?Substanta e Vebitox pasta .

Cu un obiect metalic dur, se aplica o lovitura in zona parietal-cervicala a capului..  in vederea unui deces rapid, fara regrete.

Edited by Kres, 11 April 2019 - 16:02.


#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 projectfp, on 11 aprilie 2019 - 15:58, said:

Daca nici un sobolan mort nu poti prinde...
E inca viu .Sta ciucit si icneste .Fanta e cam mica .Daca il ratez si are putere se duce sub cada . Daca era mort il bagam in faras, in sac si la gunoi cu el .
Luam alt faras si gata .Mie nu mi-e frica, vreau insa sa nu il scap .I-a mancat pe astia sa faca deratizare la subsol .Cred ca au fugit pe ghene si acum mor p-aici .
Am venit acum de la unitate si Hanita sta agatata de lustra aproape .Ea l-a auzit cand a venit de la munca .Sta imbracata cu geaca si bocancii in picioare inebunita de spaima !
Zici ca daca e asa nu fuge ? As incerca sa ies sa aduc levierul din portbagaj .Daca era loc deschis nu era problema !

Edited by GingisHan2015, 11 April 2019 - 16:04.


#11
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 Puferiu_, on 11 aprilie 2019 - 15:59, said:

PS: vorbim strict despre animalul sobolan, nu o anumita persoana cu dinti cariati, da?
Nu cred ca e Irina ca sa fie in cada la ea Posted Image

Totusi ce cauta sobolanul in baie in cada, cum a ajuns acolo.

Edited by projectfp, 11 April 2019 - 16:02.


#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
o coada de mop/matura si in varf un lat cu nod ca la lasou ? similar cu unealta cu care hingherii prind cainii ?
eventual arunca-i o bucatica de slanina, pe post de momeala, sa se indeparteze putin de locul prin care ar putea sa se strecoare sub cada.

#13
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 16:01, said:

Mie nu mi-e frica, vreau insa sa nu il scap .I-a mancat pe astia sa faca deratizare la subsol .Cred ca au fugit pe ghene si acum mor p-aici .
Tu nu ai ghena sigilata?

Da cu matura in cap, sa cada in cada, apoi sari pe el sau sari sa acoperi gaura, cum consideri, desi cred ca cat ai intrebat aici cred ca s-a tarat pana la blocul vecin.

Edited by projectfp, 11 April 2019 - 16:05.


#14
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Nu ai asa ceva prin bucatarie?

#15
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,222
  • Înscris: 13.03.2017
Pfai ...
Credeam ca este vorba de sobolanul rosu. Imi scapa numele. Ceva cu PZD

On - improvizeaza o plasa ca aia de prins fluturi. O coada de matura + niste sarma ceva

#16
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 15:52, said:

E otravit de la pliculete, in agonie, dar mi-e sa nu fuga sub cada .Sta ciucit la granita dintre cada si baie, la placa de gresie folosita ca bariera sub cada
Gatul masii, daca murea era simplu .Nu vreau sa scape sub cada, ca de acolo nu -l mai scot cu una cu doua !
In cat timp moare oare ?Substanta e Vebitox pasta .
M-am gandit la ceva ca o sulita, dar mi-e ca  curge sange .Nu stiu nici cu ce sa-l apuc rapid insa cat sa nu fuga daca naibii are inca putere !
Al naibii chestie .
Va rog  fara misto .Eventual dupa ce rezolv radem cat vrem fara probleme .Mi-ar trebui ceva ca o scula cu care sa-l stopez sa intre sub cada dar sa il si prind dintr-o miscare !
Pui o cutie de carton peste el si o greutate ca sa nu poata sa se tarasca afara din cutie, eventual dai si cu spray de muste sau tantari pe el, chiar inainte de a-l acoperi cu cutia, in scurta vreme intra in rigor mortis.
Arunci o zdreanta mai veche peste el, iti pui in prealabil niste manusi de protectie, il insfaci cu ajutorul carpei, una mai groasa, pusa in dublu strat, il arunci in cutie, o inchizi, o duci la ghena și o arunci in ghena.
Daca pe furis mai dai si foc cuitei (care contine sobolanul) din ghena ar fi genial!

Edited by TheStarkestTruthMatters, 11 April 2019 - 16:10.


#17
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 16:01, said:

E inca viu .Sta ciucit si icneste .Fanta e cam mica .Daca il ratez si are putere se duce sub cada .

Da, dar il poti apuca de coada cu un cleste, patent, ceva.. caz in care nu va mai avea suficienta energie sa o taie sub cada.
Plus ca o lovitura de samurai poate rezolva totul intr-o clipa.

Pune o poza sa-ti putem recomanda mai bine strategia tehnico-tactica.

Edited by Kres, 11 April 2019 - 16:06.


#18
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
- Si ce ai mai vazut azi pe net? Youtube, 9gag...?
- Nu, frate, incerca unul sa prinda un sobolan otravit de sub cada.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate