Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Barboso vs. rixthina

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 29.10.2017

View PostGingisHan2015, on 24 martie 2019 - 20:02, said:

Nu .Dai raport si este sanctionat .Nu te jigneste in continuare .Cel mai eficient este raportul, iar daca toti l-am folosi mereu s-ar curata softpedia .
Inutil. Am dat azi raport, prostiile au ramas si am colectat punct.
Nu va bazati prea mult pe echipa de moderare.

Am si explicatie de ce e asa, astfel se crede ca va creste traficul.
Iar daca nu mai injura nimeni, vor face clone moderatorii sa faca asta.

Ei vor ramane in continuare baietii buni, de neinlocuit, buni la toate.
Simplu.

#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postrixthina, on 24 martie 2019 - 20:16, said:

Inutil. Am dat azi raport, prostiile au ramas si am colectat punct.
Nu va bazati prea mult pe echipa de moderare.
Drept la replica.

Asa cum ai obiceiul, minti cu maxim tupeu !  Si-mi asum orice eventuala sanctiune pe care un SM / admin socoteste necesar sa mi-o dea pt formularea folosita, dar pot proba ceea ce spun.

Ai dat doua rapoarte, unul nefondat, in urma caruia n-am facut nimic, si unul justificat, in urma caruia am sters postul respectiv si-am sanctionat userul.
Iar tu ai luat sanctiune nu pt c-ai raportat, ci pt ca te-ai apucat sa "bagi batul prin gard", exact ce-l acuzai pe celalalt ca face.  Faptul c-ai dat raport nu inseamna ca tu esti scutita de eventuale sanctiuni, daca postezi neregulamentar.  Iar in momentul postarii tale neregulamentare, rapoartele erau rezolvate, adica puteai vedea ca s-au luat masuri, unul dintre posturi a disparut.

Ar fi decent din partea ta sa te plangi pe Abuzuri, cand te consideri victima unui abuz, nu sa umbli cu mizerii pe tot forumul.

#3
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 29.10.2017

View PostBarboso, on 25 martie 2019 - 00:58, said:


Drept la replica.

Asa cum ai obiceiul, minti cu maxim tupeu !  Si-mi asum orice eventuala sanctiune pe care un SM / admin socoteste necesar sa mi-o dea pt formularea folosita, dar pot proba ceea ce spun.

Ai dat doua rapoarte, unul nefondat, in urma caruia n-am facut nimic, si unul justificat, in urma caruia am sters postul respectiv si-am sanctionat userul.
Iar tu ai luat sanctiune nu pt c-ai raportat, ci pt ca te-ai apucat sa "bagi batul prin gard", exact ce-l acuzai pe celalalt ca face.  Faptul c-ai dat raport nu inseamna ca tu esti scutita de eventuale sanctiuni, daca postezi neregulamentar.  Iar in momentul postarii tale neregulamentare, rapoartele erau rezolvate, adica puteai vedea ca s-au luat masuri, unul dintre posturi a disparut.

Ar fi decent din partea ta sa te plangi pe Abuzuri, cand te consideri victima unui abuz, nu sa umbli cu mizerii pe tot forumul.


Vi se pare decent limbajul folosit?

Postarea incriminata continea acelasi bat prin gard.
De ce nu ati tratat-o in acelasi mod?
Da, punctul a fost corect acordat. Dar ati judecat cu dubla masura.

Nu ma consider victima, doar constat.

Citat scurt din postarea in cauza""Asa ca daca ai avioane in cap, ....""

Nu sunt victima, nu se referea la mine. Nu e bat prin gard si eu mint si umplu forumul cu mizerii, da?
Bravo domnule!


#4
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 29.10.2017
Si, daca tot sunteti revoltat, poate va amintiti cum ati strambat din nas cand am postat perfect on-topic imagini despre vreme.
In compensatie, tolerati aberatiile acestea din topic.
Aici nu aveti nimic de obiectat. Va informez ca am folosit functiile forumului cand am postat imaginile.
Asa cum mi s-au parut interesante de adaugat, am adaugat.
Atat timp cat totul a fost regulamentar si on - topic, nu aveati ce comenta.
Sper doar sa mentineti aceeasi atitudine, sa colectati acelasi gen de mesaje precum cel in cauza.
Mult succes,

Roberta.

Ati refuzat dialogul in privat, de aceea acest mesaj apare aici.

#5
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 29.10.2017
Ca sa inchei, cum v-ati simti stimati useri sa va spun ca aveti avioane in cap, sa dati raport mesajului  si sa nu fie stearsa mizeria de mesaj?
Si moderatorul @barboso spune ca e ok mesajul acela.
Mai clar de atat ce sa fie?
Puteti sa dati sanctiuni, nu mai conteaza.

Dar, am intețes cum aceasta tactica poate fi cheia succesului unui forum.
Scandalul. Ca si la tv, scandalul aduce trafic.

La sfarsitul lunii conteaza incasarile, nu calitatea mesajelor.
Daca nu e scandal, il provoci. Scopul scuza mijloacele.

Ceea ce era de demonstrat.
Spor la adaugat useri la ignor, vor aparea altii, bine sustinuti.

#6
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 29.10.2017
Daca am avioane in cap, cum sa dorm?
Apoi, ca sa fie clar, asa cum a recunoscut si @barboso, mesajul in cauza nu a disparut nici acum.
Un singur mesaj a disparut, cel cu politica.
Cel cu batul in gard nu. De aceea am postat la randul meu bete in gard.

Gata, la nani, sa vad maine cate puncte iau.
Sper sa iau 10, ca la scoala.

#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
@ rixthina

Quote

Vi se pare decent limbajul folosit?
E cel mai decent pe care l-am putut folosi, avand in vedere ceea ce faci.
Asa cum am zis deja, mi-l asum, raporteaza-l !
Si-mi asum si deciziile de moderare pe care le-am luat.

Quote

Postarea incriminata continea acelasi bat prin gard.
De ce nu ati tratat-o in acelasi mod?
[...]
ati judecat cu dubla masura.
Postarea respectiva combatea, destul de elaborat, o alta prognoza.  Da, se termina cu doua fraze mai ironice, dar acestea veneau dupa un post destul de lung referitor la respectiva prognoza.
Postul tau era facut special pt a baga "batul prin gard", asta era in mare majoritate, si doar la sfarsit ai aruncat, ca pe-un PS, un "Vreme frumoasa de plimbat cu bicla".

Quote

Citat scurt din postarea in cauza""Asa ca daca ai avioane in cap, ....""
"Citat scurt" si scos din context.  E inceputul ironiei despre care ziceam.  Sunteti acolo trei useri ("problema", as zice) care va fugariti de pe-un topic pe altul si de pe-o arie pe alta ca sa va "dati la oase", si care faceti prognoze bazate pe gugustiuci, pe avioane, pe "cum se zburleste parul pe pisica" si nu mai stiu ce... sincer sa fiu, nu ma intereseaza absolut deloc, "scanez" la viteza maxima ce scrieti, in fisa postului nu-mi intra si verificarea rigurozitatii stiintifice a prognozelor voastre.  Prognoza pe care o combatea respectivul era una bazata pe avioane, cum ziceam.

Quote

eu mint si umplu forumul cu mizerii, da?
Da.  Cand sustii si / sau insinuezi lucruri neadevarate... cand comentezi aiurea ca "moderarea  depinde de paharel"... cand sustii ca "am fost banata din senin, tot aici" (adica pe Dezbateri), tu fiind fost banata (contul precedent) de Morogan, pe Abuzuri... cand te victimizezi ca "moderatorul face ......", in conditiile in care ti-am spus si repetat ca-ti vorbesc in calitate de user... da !

Quote

poate va amintiti cum ati strambat din nas cand am postat perfect on-topic imagini despre vreme
Te-am rugat in calitate de user (chestie pe care ti-am repetat-o de cateva ori) sa scrii postul integral si sa-l postezi dintr-o bucata, nu cu Post dupa fiecare paragraf, cum obisnuiesti.  Eram abonat la topic si era obositor si enervant ca, pt un singur post, sa primesc 5 - 6 (sau chiar mai multe) notificari.  Ca o paranteza te-am rugat sa pui desenele in spoilere... sunt multe, sunt mari, e obositor si sa derulezi ca sa treci de postul respectiv.  Te-ai victimizat si-atunci mult timp... continui s-o faci, vad, si dupa mai mult de-un an.

Quote

Ati refuzat dialogul in privat
Cu tine, da.  Avand in vedere felul in care denaturezi si interpretezi orice, da.  Avand in vedere ca, la fel ca pe forum, tu nu-ti termini ideea intr-un mesaj, ci in cinci, dialogul transformandu-se intr-un mic "spam" cu PM-uri, da.
Se vede si mai sus cum ai facut trei posturi consecutive (primul, cel putin, facut si ala din mai multe bucati, c-am primit multiple notificari ca m-ai citat), in loc sa fi scris un singur post..

Quote

de aceea acest mesaj apare aici.
"Acest mesaj" ar fi trebuit s-apara pe Abuzuri, daca tot te consideri victima.  Eventual pe Head 2 Head sau pe-un topic dedicat, tot aici, dar nu pe-un topic despre altceva.

Quote

Ca sa inchei, cum v-ati simti stimati useri sa va spun ca aveti avioane in cap, sa dati raport mesajului si sa nu fie stearsa mizeria de mesaj?
Si moderatorul @barboso spune ca e ok mesajul acela.
Ai scos (am explicat mai sus) "avioanele in cap" din context.


P.S.  Eu unul imi cer scuze pt offtopic, dar trebuia sa raspund, din moment ce s-au facut niste acuzatii !
Rog un SM / admin sa mute discutia (cele doua posturi ale mele si cele trei (edit: patru, intre timp) de mai sus, ale rixthinei, intr-un topic dedicat !
Multumesc !

Edited by Barboso, 26 March 2019 - 04:56.


#8
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Aria are un regulament, pot posta în topic doar Barboso și rixthina.

#9
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 29.10.2017
Cred ca s-a discutat deja. Ramaneti cu gugustiucii, nu imi puneti in carca bazaconiile altora.
Nu o sa mai postez, altfel nu ma riscam sa ma cert cu dvs.
Ramanem in continuare fiecare cu parerea lui.
Dupa cum ati vazut, am postat. Acestea sunt setarile forumului, asta inseamna user.
Nu va convine, aveti butoanele, puteti modifica regulamentul.
Daca nu o puteti face, ar fi bine sa vorbiti doar cu regulamentul in fata.
Spor!



#10
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ca sa n-o consider o noua "minciuna marca rixthina", esti amabila sa-mi indici unde "ti-am pus in carca bazaconiile altora" ?
Tu i-ai adus pe respectivii in discutie, nemultumita c-am lasat postul lui Vincentiu, râca dintre voi fiind de notorietate, deja, si nu doar pe Dezbateri.  Amandoi aveti avertismente, nu doar de la mine si nu doar pe Dezbateri, sa renuntati la hartuirea pe care-o practicati.  Mai nou a aparut si-al treilea, ajuns si asta, ca si tine, la (cel putin) al doilea cont,  ca urmare a atacurilor si jignirilor repetate.
E singurul context in care-am discutat de altii, si-am facut-o fara a-ti pune nimic in carca.

Cat timp o faci regulamentar, poti posta linistita.  Daca era sa te "vanez" si sa moderez "la sange", asa cum esti deranjata ca n-am facut-o in cazul lui Vincentiu, acum erai la contul 20, nu 2.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate