Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Sfat achizitie masina familie, fiabila si usor de intretinut

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,114
  • Înscris: 16.10.2018

 denky, on 23 aprilie 2019 - 00:00, said:

Sa traiesti 1000 ani! Ce parere aveti (in afara de faptul ca e cu cateva sute peste ce isi amintea mintea mea batrana si bolnava)?
Cel mai ieftin Passat care s-a vindut (a luat-o un coleg de forum) a fost 16200, motor 1.4TSI, 125cai.

#92
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Yoda, on 24 aprilie 2019 - 06:57, said:



Dacă firma permite angajaţilor să cumpere maşina la expirarea leasingului, e de ĂŽnţeles reacţia lor. Aşa cum am spus, Passatul are o valoare de revânzare excelentă.

Masinile sunt in leasing operational, deci neinteresante la expirarea contractului. Nu asta e schepsisul, ci diferenta evidenta dintre masini. Cine pune egal intre Passat si mondeo exagereaza, in opinia mea. Ca de superioritate la mondeo nu poate fi vorba, iarasi in opinia mea (am avut ambele masini, generatii mai vechi).

 _R_A_D_U, on 24 aprilie 2019 - 17:33, said:


Cel mai ieftin Passat care s-a vindut (a luat-o un coleg de forum) a fost 16200, motor 1.4TSI, 125cai.

Si fara usi merita la banii aia...

#93
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,165
  • Înscris: 13.11.2017
Pentru fani probabil. Sper că nu faceți lagăre și pentru cei care nu adoră "căruța poporului"

#94
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Ford4, on 25 aprilie 2019 - 21:15, said:

Pentru fani probabil. Sper că nu faceți lagăre și pentru cei care nu adoră "căruța poporului"

Stai linistit...

#95
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Râdem,glumim , dar <20000 de euro la clasa medie, nu e ceva de trecut ușor cu vederea. Și fie că unora le place sau nu, sa ai chiar și 120 CP la clasa asta, nu e deloc o tragedie și nu se poate vorbi de o mașina lenta. Ajunge într-un timp de bun simt la viteze mai mari, reprizele pot fi ok daca știi să "lucrezi" cu schimbătorul. Acum că nu au performanțe de mașini de peste 150-160 CP... mă iertați, dar și prețul e pe măsură.
Eu la 15000 de euro m-aș uita și la Opel Astra. Cred că sunt singurul căruia i se pare o mașina buna, la un preț sub Golf sau Focus.

#96
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
VW Caddy

#97
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 22.10.2007

 LauCalin, on 26 aprilie 2019 - 16:53, said:

Eu la 15000 de euro m-aș uita și la Opel Astra. Cred că sunt singurul căruia i se pare o mașina buna, la un preț sub Golf sau Focus.

A fost o masina buna, dar Peugeot a taiat costurile stupid de mult, am una fabricata la sfarsitul lui 2017, dupa prima taiere, in 2018 si 19 au mai bagat cate o tura si multe din chestiile ce veneau standard au trecut la optionale chiar si pe modelul de varf, altele au disparut cu totul sau au devenit vizibil mai ieftine, pana si cusaturile de pe volan au devenit mai simple.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate