Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...
 Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio
 Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...
 

C-entral - Stefan cel Mare

- - - - -
  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#307
valls

valls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.09.2014
apartamentu ala e o gluma la orice pret.... e dovada vie ca suntem intr-o bula.

faptul ca e centrala in apartament e de o saracie crunta. la bloc nou in 2021, ma astept la incalzire centralizata.Nu vreau sa platesc atat si sa am  eu stresul repararii centralei . Bine ca nu are si butelie.

Repet 2021. termoficare centralizata pe bloc.

Edited by valls, 10 February 2021 - 21:31.


#308
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006
si apartamentul si garsoniera sunt haioase ca si impartire. in apartament ar trebui sa intri in casa si imediat cum intrii sa ai mobila de bucatarie si chiuveta si in capatul celalalt al camerei ai centrala si dupa usa cred ca e o scurgere de masina de spalat ceva? geaca se agata de hota si incaltamintea se baga in masina de spalat vase nu e panica .. betoon Posted Image) la  garsoniera, e misto cu furtunul de la masina de spalat asa trantit pe jos ca la grote cum zice colegu si cu evacuarea hotei facuta din 70 de coturi pe dinafara .. super compartimentare. vezi ca in saracia comunista de titan(nu vorbim de pallady, salavaj sau faur ..) si dristor apartamentele noi de doua camere(atentie, 2 camere nu abureala dinasta) se inchiriaza cu 500-600 de euro Posted Image) desigur +1 pentru blocurile noi din orice punct de vedere .. sa fie ele facute bine. problema e ca intr-adevar nu prea se mai gasesc apartamente de 3 camere in locatii bune sub 150k .. nu stiu ce e asa mare isterie cu floreasca asta .. 15 ani de stat acolo nu m-au dat pe spate si nici nu am respirat aer mai rarefiat decat in alte zone, iar lumea din cauza basinilor floresciene tinde sa fie umpic idioata. unii, nu toti. ia zi cristimate, in blocurile de 4 etaje de pe beller sau de pe strazile adiacente merita grotele comuniste banii? eu unu tot la vorba ta raman chiar si in cazul asta, ca un apartament in bloc nou/ansamblu e altceva.


@valls .. e ceva ideal ce zici tu, dar cate blocuri noi din bucuresti au asa ceva?

Edited by ae_aex, 10 February 2021 - 21:54.


#309
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postae_aex, on 10 februarie 2021 - 21:53, said:

banii? eu unu tot la vorba ta raman chiar si in cazul asta, ca un apartament in bloc nou/ansamblu e altceva.?

Daca as avea 200k plus tva as lua 40mp in one Mircea Eliade. Care e împărțit practic la fel.

Grotele comuniste trebuie demolate cât mai repede.

Cu centrala ce vrei sa iti zic, eu nu m-aș mai muta niciodată la un apartament fără centrala mea. Nu știu cum ai putea sa faci încălzire în pardoseala cu centrala de bloc dar poate o sa ne explici tu.

#310
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,999
  • Înscris: 08.06.2005

View PostMembruAnonim, on 10 februarie 2021 - 20:09, said:

Ma bucur ca apar la vânzare la preturi astromonice, nenea ala si-a pus 40% adaos. Daca vinde e smecher. Posted Image

Eu in locul tau l-as scoate la vanzare :) cu pret nesimtit :)

#311
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvalls, on 10 februarie 2021 - 21:28, said:

.

Repet 2021. termoficare centralizata pe bloc.

Cred ca am vreo cateva centrale in exploatare. În afara de idioții care mi-au ars placa de baza de la mine și mai trebuie sa bag presiune la apa la peste 1 bar... Nu știu ce e aia centrala. De 13-14 ani. Aaa ba știu. Am căldură și apa calda când vreau eu și la câteva cloace am și încălzire în pardoseala. Chestie de anul 2021...

View Postmircea812, on 10 februarie 2021 - 21:59, said:



Eu in locul tau l-as scoate la vanzare :) cu pret nesimtit :)

Nu nu. Alea le țin pt copii cel mai probabil. Am scos altul asa sa vedem cum merge piața. :)

#312
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006

View PostMembruAnonim, on 10 februarie 2021 - 21:57, said:

Cu centrala ce vrei sa iti zic, eu nu m-aș mai muta niciodată la un apartament fără centrala mea. Nu știu cum ai putea sa faci încălzire în pardoseala cu centrala de bloc dar poate o sa ne explici tu.

sunt sigur ca exista o solutie tehnica si pentru treaba asta. apropo de incalzire in pardoseala, bine ar fi fost ca dezvoltatorii sa faca treaba asta in locul radiatoarelor ca oricum toate tevile de apa trec prin pardoseala .. dar na, fiecare 5 lei de la atatea apartamente ii aduna si fac burta mare :))

#313
zicugol

zicugol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 14.06.2020
Exista si mai rau decat compartimentarile proaste de la c-entral: se cheama complexul New Town. Unde bucataria e undeva in fundul casei si nu are geam. Tot asa, la preturi astronomice. Construit intr-o alta bula imobiliara. Nu cea actuala, ci cea din 2008.

#314
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
New Town este unul din proiectele bune ale Bucureștiului. Finisajele sunt mai slabe dar preturile se țin sus de peste 10 ani.

Am cel mai bun prieten care sta acolo la ultimul etaj cu o terasa mare. E chiar superb. Dacă ai avea banii acolo ai sta și tu dacă îți convine zona.

View Postae_aex, on 10 februarie 2021 - 22:03, said:



sunt sigur ca exista o solutie tehnica si pentru treaba asta.
.
Nu știu dacă exista. Probabil exista dar nu cred ca e renntabil. Eu nu am auzit. Dar oricum centrala proprie îți oferă flexibilitate și la costuri și la consum.

#315
zicugol

zicugol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 14.06.2020

View PostMembruAnonim, on 10 februarie 2021 - 22:12, said:

New Town este unul din proiectele bune ale Bucureștiului. Finisajele sunt mai slabe dar preturile se țin sus de peste 10 ani.

Am cel mai bun prieten care sta acolo la ultimul etaj cu o terasa mare. E chiar superb. Dacă ai avea banii acolo ai sta și tu dacă îți convine zona.

Cum sa nu tina preturile sus daca toti au cumparat pe varful bulei din 2008? Cine vinde in pierdere?

#316
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Amicul meu a luat în 2012 sau 2013... Multe apartamente s-au vândut după 2009. Nici vorba de vârful bulei. Și știu niște angajați de la banca finantatoare care au luat niste apart acolo la preturi f bune. Se vinde bine acolo și se inchirieaza f bine și repede.

Oricum ai topic special pt ei. Plânge te acolo :)

#317
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Românii, ca de obicei, reinventează roata.
Paris, Roma, Barcelona, Berlin..încălzire centralizată pe bloc si aer conditionat centralizat.
România..fiecare cu muștiucul lui de monoxid de carbon cu dedicație pentru vecini.


#318
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
F bine. Du-te acolo. Eu vreau centrala de apartament. Chiar o consider un avantaj.

#319
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
La 102 the adress pe barbu văcă au pus aeru co ditio at in balconașu de 1 pe 1. :)))))

#320
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,611
  • Înscris: 16.03.2008
Și au bătut joc de niște terenuri bine poziționate. Csf, ncsf.

#321
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Cristamat..tu votezi usereu si te-n chini la coviduț, așă că gusturile matale nu constituie un standard, dimpotrivă.

#322
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Știu mai. Conduc bmw negru și cumpăr mâncare de la lidl. Sunt cocalarul perfect. Dar măcar nu am rușine sa spun ce fac. Nu? Matale ce ziceai ca ai cumpărat anul trecut?

Am uitat... Ascult Iron Maiden și nu sunt un bun patriot, m-am însurat cu o străină de neam și tara iar copiii sunt corciti, nu sunt daci liberi. Sa mai continui?

Edited by MembruAnonim, 10 February 2021 - 22:59.


#323
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
E 2021 si voi inca mai credeti ca un rezidential din zonele centrale are un pret mare pe m2 pentru ca e bine compartimentat si are finisaje de calitate, nu pentru ca zona - 90%?

#324
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008

View PostAfroditu, on 11 februarie 2021 - 11:08, said:

E 2021 si voi inca mai credeti ca un rezidential din zonele centrale are un pret mare pe m2 pentru ca e bine compartimentat si are finisaje de calitate, nu pentru ca zona - 90%?

Evident ca pentru zona.Problema este ca la romani,zona buna este unde se afla aglomeratia si traficul mai mare.
A,ca ai langa un parc,ca esti in Herastrau sau undeva unde ai mult spatiu verde in jur,atunci aia mi se pare o zona buna.
Ca stai in mijlocul orasului si ai trafic la orice ora din zi,este altceva.
A,si la romani,daca ai mall in fata blocului,la fel se considera zona buna.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate