Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

M-am ingrasat 5 kg intr-o saptamana!

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
495 replies to this topic

#163
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postcipri2bau, on 05 februarie 2019 - 21:17, said:

Sa ne ti la curent cu depunerile de grasimi si substante.


Mie imi place de aia din poza de mai sus
Tie iti plac si "i"-ii. Ai mancat unul mai sus.

#164
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostIon_de_la_Raion, on 06 februarie 2019 - 22:50, said:

Tie iti plac si "i"-ii. Ai mancat unul mai sus.

Se potrivește cu Rodica. Și ea îi mănâncă. Pofticioși, de-asta sunt dolofani.

#165
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Doar ca eu sunt mai mic de varsta.

De unde ai stiu ca sunt foarte gras?

#166
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postcipri2bau, on 06 februarie 2019 - 23:09, said:

De unde ai stiu ca sunt foarte gras?

Nu există un om slab căruia i se spune "Cipri". Când slăbește, devine Ciprian.

#167
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Ha ha

#168
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
N-am inteles gluma.
Eu m-am ingrasat odata vreo 7 kg in aproximativ 2 luni. Am facut o bulimie de la o raceala netratata cum mai spuneam intr-un topic.

#169
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

View PostEdward1337, on 06 februarie 2019 - 12:46, said:

Cea mai mare prostie asta cand vrei sa slabesti, trebuie sa tii diete, cure. NU EXISTA ASA CEVA
Daca vrei sa slabesti, faci un stil de viata pentru totdeauna, asa se slabeste.
Poti slabi mancand orice, trebuie sa existe moderatie.
Greșit. Conceptual greșit. Aia ar însemna sa slăbești in permanenta, pana la inaniție.
Ții dieta sa slăbești și schimbi stilul de viața sa te menții.

#170
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postcipri2bau, on 08 februarie 2019 - 00:44, said:

Am facut o bulimie de la o raceala netratata cum mai spuneam intr-un topic.

Tu ai făcut o formă de bulimie comună, semibulimia nervosa. Doar jumătatea cu mâncatul se molipsește de pacient, jumătatea cu curățatul nu se prinde. Apare în urma răcelilor sau deschiderii mai multor restaurante de tip fast-food în zona în care locuiești. Simptome: poftă nesatisfăcută de mâncăruri gustoase, prăjituri, cartofi prăjiți cu șnițele, sarmale, cârnați, înghețată (câteodată combinate într-un singur fel de mâncare). E o boală unică care se tratează foarte greu. De cele mai multe ori pacienții nu conștientizează că au o problemă până nu dezvoltă complicații. Complicațiile pot include: diabet, atac de cord, umflare a masei corporale ce înconjoară țesutul osos (manifestare pe toată suprafața corpului).

#171
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Băi eu am pus ochii pe o femeie de servici grasă de la mine de la muncă. Arată foarte fain, are un corp musculos şi un aspect robust, niste braţe groase şi musculoase, (am vazut-o mai în vară mai sumar imbracată în acţiune, nici nu mi-a venit să cred ce bestie văd), un ten şi corp alb superb, nu arată a avea grăsime din-aia care să fie lasată, e iute, duce, cară, face, drege, adună, ridică, împinge. Are o energie debordantă. Are o varstă intre 35 si 45 cred şi cam 1,55-1,64 si vreo 65-79 kg cred. Cred că nici nu i-aş putea face faţă. Cred că aş prefera-o oricând în locul unei fufe îmbufnate şi cu fiţe de prinţesă.

Însă a trebuit să-mi mut punctul de lucru de acolo şi nu mă mai întâlnesc cu ea decât foarte rar.

#172
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
- Bună scumpi, șaorma?
- Brrrr....

Mă întreb dacă femeile de serviciu au casa vraiște, pentru că nu-și aduc munca acasă...

#173
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcipri2bau, on 08 februarie 2019 - 14:53, said:

am pus ochii pe o femeie de servici grasă de la mine de la muncă. Arată foarte fain, are un corp musculos şi un aspect robust, niste braţe groase şi musculoase
Cipri2hau, dupa cum scrii... acum ai fute si o ratza, indiferent de sexul ratei :D

#174
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View Postcipri2bau, on 08 februarie 2019 - 14:53, said:

Băi eu am pus ochii pe o femeie de servici grasă de la mine de la muncă. Arată foarte fain, are un corp musculos și un aspect robust, niste brațe groase și musculoase, (am vazut-o mai Ăźn vară mai sumar imbracată Ăźn acțiune, nici nu mi-a venit să cred ce bestie văd), un ten și corp alb superb, nu arată a avea grăsime din-aia care să fie lasată, e iute, duce, cară, face, drege, adună, ridică, Ăźmpinge. Are o energie debordantă. Are o varstă intre 35 si 45 cred și cam 1,55-1,64 si vreo 65-79 kg cred. Cred că nici nu i-aș putea face față. Cred că aș prefera-o oricĂąnd Ăźn locul unei fufe Ăźmbufnate și cu fițe de prințesă.

Însă a trebuit să-mi mut punctul de lucru de acolo și nu mă mai ĂźntĂąlnesc cu ea decĂąt foarte rar.
O femeie la 1.64 inaltime si 65 kg nu e deloc grasa

#175
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
dar poate fi 1.65 - 79 kg.. nu a spus exact

#176
Alice_s_madness_returns

Alice_s_madness_returns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2018
Daca e sa speculam, poate avea si 79 kg la 1,55 inaltime :)

Rodica, eu n-am fost niciodata in situatia de a tine cura de slabire, insa am mai multe prietene care au facut sau fac asta.Singura care a slabit mult tinea o dieta cu mese din doua in doua ore.
Bine, e mult spus mese...manca ceva o data la doua ore.Fructe crude sau uscate, carne, branzeturi...Nu stiu in detaliu dar la vremea respectiva am fost socata de schimbare.

#177
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Deci are un corp aparent foarte robust si musculos şi alb si arata bine si la faţă.


Sunt tot felul, de specimene, unele au corp fain dar arată rău la faţă, altele, au faţă faină dar corp urât, altele au urât totul.

Cea de care spun este o batoză în adevăratul sens al cuvântului, are o energie debordantă dar nu ştiu ce naiba îmi place la ea. Întruneşte toate calităţile femeii ideale doar că e mai lată decât înaltă dar şi aşa e super, are un corp sănătos. Alte grase întradevăr nu mă atrag, ălea la care carnea atârnă grăsimea tot aşa, şi nici ălea masive şi grase si înalte, adică balene sau persoane masive care sunt de fapt uriaşe.
Am vazut şi după cum are braţele, deci muschi carne, e ca ceva masculin aproximativ, nu grăsime care se lasă în direcţia greutăţii cum au chiar şi ălea slabe. Unele arată grase deşi nu sunt, au corp fleşcăit şi diverse probleme.

Edited by cipri2bau, 08 February 2019 - 16:05.


#178
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

View Postrodica1978, on 02 februarie 2019 - 22:21, said:

Am tinut cura si am slabit 6 kg in doua luni iar apoi, fiind sarbatorile, a trebuit sa cam diversific meniul acasa si am cam mancat din toate. Faza rea e ca m-am ingrasat 5 kg intr-o saptamana desi nu am facut exces alimentar! A fost ok dupa sarbatori, m-am tot cantarit, aproape zilnic, de ingrasat m-am ingrasat acum. Hainele ma strang, arat ca... Deci sunt disperata Posted Image  Ati patit asa ceva?

Cea mai buna dieta, e cea pe care o poti tine o viata intreaga.
Eu am tinut dieta keto, urmata de cea Paleo, am si slabit vreo 12 kg  (de la 83 la 71). Problema e ca avand un stil de viata haotic nu pot mereu sa o tin, insa totusi ca sa ma mentin am facut cateva schimbari radicale in viata mea, niste mici trucuri care ma ajuta:
-am redus drastic painea si dulciurile (ce sunt calorii fara nutrienti)
-am eliminat o masa, dimineata nu mananc si am doar 2 mese principale pe zi in care mananc bine. (e mult mai greu sa ajungi numarul de calorii in 2 mese mari decat in 3 normale. )
-am eliminat sosurile (ce sunt niste bombe de calorii)
-la munca, unde tentatiile sunt mai mici, si unde servesc prima masa dintre cele doua, incerc mereu sa am garnitura ca si salata. Salata = un stomac plin cu ft putine calorii.

Indiferent de diete, de cand mananci etc, un lucru e clar slabitul e matematica ... mananci mai putine calorii decat arzde corpul tau (raportat la stilul de viata), restul e tam-tam. Totul sta in consistenta.

PS. Si daca mai adaugi putina miscare ...e perfect.

Edited by albnegru55, 08 February 2019 - 16:06.


#179
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

View Postcipri2bau, on 08 februarie 2019 - 14:53, said:

Băi eu am pus ochii pe o femeie de servici grasă de la mine de la muncă. Arată foarte fain, are un corp musculos și un aspect robust, niste brațe groase și musculoase, (am vazut-o mai Ăźn vară mai sumar imbracată Ăźn acțiune, nici nu mi-a venit să cred ce bestie văd), un ten și corp alb superb, nu arată a avea grăsime din-aia care să fie lasată, e iute, duce, cară, face, drege, adună, ridică, Ăźmpinge. Are o energie debordantă. Are o varstă intre 35 si 45 cred și cam 1,55-1,64 si vreo 65-79 kg cred. Cred că nici nu i-aș putea face față. Cred că aș prefera-o oricĂąnd Ăźn locul unei fufe Ăźmbufnate și cu fițe de prințesă.

Însă a trebuit să-mi mut punctul de lucru de acolo și nu mă mai ĂźntĂąlnesc cu ea decĂąt foarte rar.
10cm înălțime și 10kg masa corporală.....aia da estimare 😂😂😂😂

#180
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
E o tampenie chestia cu greutatea corporala normala, poti sa ai greutatea corporala ideala si sa arati ca p**a, pentru ca nu e tot una sa ai pe tine un kg de muschi sau un kg de grasime.
[ https://pics.me.me/5lbs-of-fat-vs-5lbs-of-muscle-5lb-fat-51b-25782641.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate